Uziu92

Silnik MMZ D-243

Polecane posty

Uziu92    7957

witam

mam maly problem z w.w silnikiem a mianowicie chodzi o to ze z srub mocujacych kolektor wydechowy do glowicy wydobywa sie niewielka ilosc oleju (tylko z tych 4 srub na dole ) czy jest jakas mozliwosc uszczelnienia tego jesli tak to czym i czy to nie bedzie mialo zadnych skutkow ubocznych i czy pomoze

prosze o porady i wskazowki

z gory dziekuje i pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

kolega ma racje. jesli chcesz zebyto bylo dobrze i szczelnie umocowane, to kup dobry klej do śrób


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz kupić ten lac... ok 40 zł za małą tubkę :blink: ale najpierw spróbuj silikonem posmaruj po gwincie u mnie dał radę ;)

 

tam sączy się olej bo śrubki sa wkręcone w kanały z laskami :D a skutki uboczne to po uszczelnieniu zanik wycieku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

dzis wlasnie kupilem silikon w sklepie wytrzymalosc do 350 *C lepszych nie mieli no i odkrecilem sruby i upackalem pozadnie silikonem ze po zakreceniu az wyszedl na wierzch i wydaje mi sie ze ladnie uszczelnil no ale zobaczymy ;) a przez te otwory tez mi sie wydaje ze widzialem popychacze ale moge sie mylic

pozdrawiam i dzieki za info :rolleyes:

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

te sruby byly fabrycznie czyms uszczelnione ale niestety ten uszczelniacz juz sie rozlozyl i trzymalo tylko gwintem sruby jak ciagnik pójdzie w ciezka prace to dam znac co i jak :rolleyes:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

chcialbym odświeżyć temat zanim zaloze nowy poniewarz mam problem z zapowietrzaniem sie silnika w pronarze 82sa czy ktos ma podobne problemy czy da sie to wyeliminować a dodam jeszcze ze filtry nowe polaczenia szczelne

prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

'Uziu92' sprawdz czy nie masz czegos w zbiorniku co mogłoby zatykać rurke przez ktora zasysane jest paliwo... u mnie wlasnie tak bylo. Odkrecasz fotel i dekiel znajdujacy sie pod nim i masz dobry dostęp do zbiornika. Może coś zatykać rurke. Czuć to na recznej pompce bo jak silnik sam gaśnie to po wyciagnieciu tłoczka sam wraca na dół tak jakby go zasysało a prawidłowo powinno go wypychac. Jesli to nie to to może jakiś węzyk sie przetarł pod kabina np.


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie jak pisze Bartek. Żeby upewnić się bez rozbierania to przedmuchaj przewody w stronę baku sprężonym powietrzem. Jeśli się poprawi wyczyść zbiorniki i po sprawie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

witam chcialbym odswiezyc temat zeby nie zakladac nowego i dowiedziec sie od posiadaczy pronarow 82 SA i nie tylko czy korek wlewu paliwa posiada odpowietrzenie (nakretka ta nakrecana na wlew ) czy ma jakas dziurke czy cos w tym stylu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Miałem identyczną sytuację co mówi Bartek19992 a dokładnie zaczął gasnąc i po ciągnięciu pompką zasilającą sama wracała i okazało się że kolanko łączące przewody od zbiorników było zapchane brudem i ani z jednego ani z drugiego paliwo nie dochodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Króciec na zbiorniku na rurce... Moja zmora... zbiornik czyszczony 3 razy a i tak co trzy tygodnie muszę ściągać siedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

da sie cos z tym zrobic?? ja siedzenia nie sciagam przedmuchalem powietrzem sprezonym i narazie chodzi ale jak dlugo to zobacze bo dopiero robota w polu sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj