Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2239

A czemu miałby się zakrywać kłębami dymu?Chyba wiadomo że jak odpalasz rano ciągnik z gazem w podłodze to musi zakopcić.

 

Z tego co pisze @yarpen12 skoro ta Proxmia w pracy z turem palił 4l na mtg i to jeszcze w okresie docierania to po dotarciu spalanie spadnie i Zetorek stanie się na prawdę ekonomiczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Mam jeszcze nową forterre 12441 i ona trochę bardziej kopci przy odpaleniu, ale nic więcej jak zachodnia konkurencja. Trochę się najeździłem zanim coś kupiłem więc pod tym względem zetor źle nie wypada. Są inne mankamenty, ale na proxime nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@Piotr

 

Ja sam gdzieś pisałem że moja Forterra 11441 jest z grudnia 2003r. i przyznałem że kopci dosyć mocno i ktoś z obeznanych mi powiedział że do końca 2003r były Euro I potem już Euro II i teraz Euro III, ale moja przynajmniej jak ten ktoś mi tak napisał to mu wierzę bo dymi to jest napewno Euro I jak chodzi zagrzany w pługu na 1900- 2000obr/min to całkowicie nie widać posmyku nawet jak słabnie, ale: przy odpalaniu w zimie dym na max. dopuki nie dojdzie płyn do minimum 60 stoponi to dymi i jak się rusza choćby ciepłym a nie dodasz wcześniej gazu tylko tak na 600obr/min ruszysz to zadymi jak dla mnie to dosyć na czarno a potem nic czyściutko ja tego nie kryję jak jest tak piszę

 

co do tej 60KM 80KM to wiem że to te same silniki i mają turbo i intercooler i to jest ból bo do tych 60KM powinno np. nie być turba i intercoolera i mógłby mieć 60KM a ten większy z osprzętem a żeby różnicę w mocy 20KM osiągnąć na zmianie dawki paliwa to trzeba ładnie mu smyrnąć no fakt cisinienie powietrza doładowującego jeszcze pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie chodzi o to , ze kopci :rolleyes: tylko o to, że z Euro I mniej spali...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie chodzi o to , ze kopci :rolleyes: tylko o to, że z Euro I mniej spali...

Im wyższe euro tym większe spalanie, to co można wierzyć dielerom że nowa proxima z euro 3 będzie z 0,5 l mniej paliła? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

cos mi sie zdaje ze to prawda z tym euro II lub III kupilem w zeszlym roku pile spalinowa huskvarna mialem wczesniej pile tej samej firmy przez 10 lat i palila naprawde skromnie a ta nowa ma euro II lub III i spalanie widze ze jest o wiele wyzsze tak samo jest z ciagnikami spalanie sie zwieksza tylko po to zeby spaliny byly czystrze a ropa oczywiscie coraz drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
cos mi sie zdaje ze to prawda z tym euro II lub III kupilem w zeszlym roku pile spalinowa huskvarna mialem wczesniej pile tej samej firmy przez 10 lat i palila naprawde skromnie a ta nowa ma euro II lub III i spalanie widze ze jest o wiele wyzsze tak samo jest z ciagnikami spalanie sie zwieksza tylko po to zeby spaliny byly czystrze a ropa oczywiscie coraz drozsza

Co do starej husqwarny to była wyjątkowo oszczędna gdy kupiłem stihla 23 to pali 2 razy tyle co husqwarna, a co do proximy, to dieler odpisał mi na maila że z 0,5l będzie palić mniej nowa 6441 i nawet nie ma intercoolera nowa 6441, ciekawe jak z większymi, ale ktoś tu wyżej pisał że forterra z euro 3 pali więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Nasza proxima jak się ją odpali rano na zimnym silniku tez troche dymi i jak się pytałem w serwisie jednego mechanika czemu tak dymi to odpowiedział ze dymi bo ma turbo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Każdy silnik w ciagniku na zimnym będzie dymił na biało :rolleyes:

oczywiście -a jeszcze jak sie na opale jeździ to juz calkiem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dobra wracamy do tematu czyli spalanie proxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@Piotr

 

z tego co wiem mam EURO I i podobno przez to mniej pali ale sam nie sprawdziłem z którymś z kolegów co mają EURO III czy tak jest te nowe mniej kopcą i dużo ciszej pracują to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Według moich najnowszych obliczeń proxima 7441 spaliła mi 4,7 litra na mth. Trochę więcej niż ostatnio ale nadal mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Według moich najnowszych obliczeń proxima 7441 spaliła mi 4,7 litra na mth. Trochę więcej niż ostatnio ale nadal mało.

Bardzo chciał bym Ci wierzyc bo to i tak dobry wynik,ale inni urzytkownicy podają średio 7l/mtg w lekkich i średnich robotach, skąd by była aż taka duża rozbierznośc?

 

Może podaj co robisz i na jakich obrotach pracujesz>? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Pomiar myślę że jest dokładny bo tankowałem na stacji. Pracował tylko w lekkiej pracy przy turze i w transporcie. 7 litrów to podobno palą forterry na mth. Ja mam 12441 to rzeczywiście pali dużo więcej, ale silnik niby ten sam ale dużo bardziej żwawy. Jeszcze nie mierzyłem ile pali forterra. Mierzyłem też że na maksymalnych obrotach 1 mth = 40 min. Przynajmniej coś koło tego. Nie wiem skąd ta różnica ale wcale nie staram się za wszelką cenę oszczędzać tak paliwa. Sprzęt jednak na dotarciu to oczywiście nie duszę za bardzo. Jak przyjdzie wiosna to zamieszcze dane ile pali pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pomiar myślę że jest dokładny bo tankowałem na stacji. Pracował tylko w lekkiej pracy przy turze i w transporcie. 7 litrów to podobno palą forterry na mth. Ja mam 12441 to rzeczywiście pali dużo więcej, ale silnik niby ten sam ale dużo bardziej żwawy. Jeszcze nie mierzyłem ile pali forterra. Mierzyłem też że na maksymalnych obrotach 1 mth = 40 min. Przynajmniej coś koło tego. Nie wiem skąd ta różnica ale wcale nie staram się za wszelką cenę oszczędzać tak paliwa. Sprzęt jednak na dotarciu to oczywiście nie duszę za bardzo. Jak przyjdzie wiosna to zamieszcze dane ile pali pod obciążeniem.

No to mnie rozbroiłes, bo za to że napisałem że w proxime 1 mtg trwa 40min na maksymalnych obr mało mnie nie zabanowali, podobno min to 55min na wysokich obr, to albo całe 40 min trzymałeś na obr 2,5 tyś, alebo masz jakiś inny obrotomierz>? ( co by tłumaczyło również niskie spalanie), nie wiem co o tym sądzic :P, no ale tak wogóle podczas pracy z turem i w transporcie to chyba mtg pokrywa się z godziną zegarową lub nawet będzie dłuższa, tak jak podawał Wojtas?

 

 

ps. o co chodzi z tą mułowatością, może Twoja 7441 jest mniej żwawa dlatego że na dotarciu>?czy zatem 8441 była by dużo zrywniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ferdek najlepiej kup sobie Nh td80d jak mniej pali od proximy i finał. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Samo wejście na obroty jest dużo wolniejsze w proximie. Na pewno nie jest to przez to że jest na dotarciu bo forterra ma jeszcze mniej mth. Myślę choć nie wiem na 100% że 8441 będzie bardziej żwawa. Obrotomierze mierzą podobnie a badałem w forterze ten czas. Obroty nawet na sekundę nie zeszły z maksimum. Jechałem 0,2 mth przez 8 minut, to prosty rachunek. Przy pracy z turem to na pewno mth. będzie dłuższa od godziny zegarowej. U mnie wychodzi to nawet 1mth=1,2-1,5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek najlepiej kup sobie Nh td80d jak mniej pali od proximy i finał. Pozdro

Przepraszam bardzo,ale z tego co napisłam Yarpen12, to jego 7441 pali 3,5-4l/godz zegarową, tak samo Wojtasa 8441 4l/godz zegarową, w turze i lekkiej robocie, więc wychodzi mi na to że proxima pali tyle co i td a może i jest oszczędniejsza :P

 

 

ps. jak 7441 mulasta to pewnie 6441 jest dopiero strasznie mulasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli proxima palila by 4 litry w turze to moim zdaniem jest to bardzo dobry wynik ciekawe ile pociagnie w orce na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może nie powinienem się wypowiadać bo nie posiadam ale z tego co ktoś tutaj pisał to przy obr. 1700 wybiło 3 mtg w 4 godz zegarowe orki, przy wyższych obr pewnie i przeciągnie 1 godz zegarowa do mtg tzn mtg krótsza, ale tak to wszystko przeanalizowałem że max 1 l więcej 8441 jak pali od tych "oszczędnych" 80km to max albo i podobnie, niestety tylko 6441 wypada mniej oszczędnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ferdek07 spróbuj napisać do maila do Zetora z zapytaniem co oznacza u nich motogodzina w Proximach, bo w pracy to mtg wychodzą różnie bo robisz małe przerwy w ustalonych obrotach, choćby na uwrociach.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

To d*p... nie firma, ale niestety z doświadczenia własnego wiem, że mało firm odpowiada na maile (Claas Centrala z Niemiec mi raz odpisała). A może napisać do Zetor Polska?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Z czeskiej strony zetora wynika, że proxima ma spalanie 253g/kwh :lol:. Dla przykładu c 360 ma 260 g/kwh a MF 255 236g/kwh. Konkurencja schodzi nawet poniżej 200...

zetor podaje 253 g/kwh przy obrotach mocy maksymalnej! optymalne jednostkowe zuzycie paliwa ma w okolicach 220 g/kwh co jest normalnym wynikiem( opieram sie na danych z prospektu proximy 8441 z angielskiej strony zetora- wykres jednostkowego zuzycia paliwa. wynika z niego ze lepiej dla oszczednosci nie przekraczac 1800 obr.)w roczniku 2008 podaje juz to optymalne spalanie, zreszta niemozliwe zeby tak nagle po malych zmianach spadlo z 253 do 220. w zetorach przynajmniej im wiekszy silnik tym mniejsze jednostkowe spalanie a w belarusach odwrotnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj