piter161

Zetor 10540 biegi zgrzytają

Polecane posty

piter161    3

Mam pytanie ponieważ mam skrzynie 3 biegową i jak przełączam z 1 na 2 to zgrzyta. Jeśli przełączam z 3 na 2 też zgrzyta. Próbowałem różnych sposobów takich jak (więcej gazu, mniej gazu, puszczałem sprzęgło i dopiero włączałem) i dalej nic co mam z tym zrobić.

I pytanie odnośnie wzmacniacza momentu czy można go używać bez sprzęgła na drodze przy transporcie. A na przykład w orce można używać tego wzmacniacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Może masz mało oleju w skrzyni, albo synchronizatory są do wymiany ja też mam takiego zetora i na razie spokój nic mi nie zgrzyta, a sprawdzałeś płyn hamulcowy bo może Ci dobrze nie wysprzegla bo masz za mało płynu lub jest może zapowietrzony układ od sprzęgła często w zetorach siadają te wysprzegniki ja tak miałem w innym zetorze, a wzmacniacz przełączam często pod obciążeniem bez sprzęgła tylko ujmuje gazu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Możliwe ,że sprzęgło nie odbija do końca spróbuj przy zmianie biegów nogą wyciągnąć sprzęgło, u mnie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

od tego jest sprężyna przy pedale sprzęgła..


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

napewno poszły synchronizatory.. Tylko uwaga!!!!!!! Daj ciągnik do dobrego mechanika!!! Ja wczoraj przyprowadziłem swojego 8540 z roboty. Pewien mechanik robił mi skrzynie i zmienialiśmy 2 synchronizatory bo nie było 1 biegu.. Po 2 remontach wyskakiwała 2. Wsadziliśmy w nią ponad 3 tys. bo tak uważał mechanik ;[ Wkońcu zaprowadziłem ciągnik do dobrego mechanika i powiedział tak.. Ta skrzynia jest tak zrobiona że można wsadzić nowe części i i tak będzie źle.. Trzeba wszystko dobrze ustawić bo inaczej nie będzie dobrze. Przerobił synchronizator po swojemu i wszystko ustawił i biegi chodzą jak w samochodzie B)

Co do wzmacniacze to możesz używać go bez sprzęgła (po to jest :P ) czy w transporcie czy w orce bez różnicy.. Tylko przy transporcie jeżeli chcesz przejść na niższy stopień to ujmij gazy i poczekaj żeby ciągnik zszedł trochę z obrotów i z prędkości i wtedy zmieniaj bo można skrzynie rozwalić.. Chodzi mi tutaj o szybką jazde po równym terenie.. W razie pytań pisz. Postaram się pomóc :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam, posiadam Zetora 10540 i mam problem ze sprzęgłem a mianowicie po wciśnięciu sprzęgła nie wysprzęgla do końca czyli mówiąc inaczej ciągnie na sprzęgle i mam pytanie czy jest możliwość podciągnięcia sprzęgła aby wysprzęglało do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jezeli jeszcze jest sprzedło to można podciagnac z prawej strony po dzwiami za schodkami jest okienko i tam można wyrególowac ale ja tez miałem taki problem i wymieniałem sprzegło


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

oj chyba nie ma regulacji ?  Z tego co wiem to tylko luz na pompce sprzęgła można ustawić reszta chodzi na sztywno -tak z grubsza to widzę ,nie rozbierałem sprzęgła ,ale nie ma w nim łapek tylko sprężyna talerzowa wciskana łożyskiem


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Łapki do regulacji są, lecz i tak ich podkręcenie nic nie da. Można jedynie za pomocą śrub na łapkach wyregulować różnice między nimi, jeśli takie są (oznaka to min. szarpanie przy ruszaniu). Pompka automatycznie ustawia luz na sprzęgle i jeśli jest on zbyt duży to brak płynu, lub przepuszcza pompka.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

łapek do regulacji , w tym modelu ,nie było i nie ma !!!!!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wszystkie skrzynie posiadaly synchronizatory na każdym biegu . Zapewne się skończyły  . Jaki przebieg ciągnika ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal70920    1
Dnia 12.03.2018 o 17:56, DarekD napisał:

wszystkie skrzynie posiadaly synchronizatory na każdym biegu . Zapewne się skończyły  . Jaki przebieg ciągnika ?

Ok 5 tys mtg 

Pozno bo nie zauwazylem ze odpisales

Ja czytalem ze ta seria wlasnie nie ma synchro.

 

Edytowano przez michal70920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

seria 7520-10540 -synchronizowane wszystkie+wsteczny oprócz rewersu i reduktora.

Wchodzą lekko ze zgrzytem czy jest duży opór i zgrzyt ?

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal70920    1

Jak to okreslic jest opor z zgrzytem i wchodzi.

Najgorzej to jak z postoju sprzeglo i bieg a tu ten zgrzyt. Jak wejdzie z tym zgrzytem to potem mozna wajchowac i nie slychac zgrzytu czasly czas pisze na postoju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Nie tarpnie Ci traktorem jak wbijasz bieg? Jak tak to szukaj winy w sprzęgle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bofarm    90
ZYLKA, widziałem u Ciebie nowego pacjenta, chyba powinieneś otworzyć serwis czerwonej marki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Hehe. No stoi frotka. Ale ja to bardziej jako pomocnik i udostepniam miejsce, wózek itp. 

A ty bys odwiedził i się pochwalił nowym czerwonym! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bofarm    90
No słyszałem, że sprzęgło poszło, w nowych modelach jest wzmocnione, więc może od nowego modelu będzie pasowało? Nowy czerwony stoi i czeka na robotę, a do Ciebie zjeżdżają czerwone tylko na leczenie, więc zdrowym jak zajade to jeszcze się zepsuje i zostanie na dłużej u Ciebie :-D
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal70920    1
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Nie tarpnie Ci traktorem jak wbijasz bieg? Jak tak to szukaj winy w sprzęgle. 

To jest tak wciskam sprzeglo i odrazu bieg to zgrzyta ale nie szarpie ale jak wcisne sprzeglo i poczekam z 3 s to szarpnie a jak dłużej to biegi gladziustko wchodzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

z tego co się orientuję to nie ma w tym modelu łapek do regulacji tylko tzw. słoneczko "  . Jak nie jest zapowietrzony, to albo zacina się tarcza sprzęgłowa na frezie albo sprężyna talerzowa  (słoneczko )  do wymiany -w pełni nie odsuwa docisku  .

Z Twojego opisu ja bym wnioskował ,że już i synchronizatory słabe i sprzęgło nie działa jak powinno .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj