piesio

Jaki pług do ciągnika 50-60KM?

Polecane posty

simson2812    423

Kolego a wiesz może jak przerobić żeby sówakami i rozdzielaczem sterować jednocześnie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tylko zew. hydraulika. Z prawej strony pod sprężarką masz zaślepione miejsce na dodatkową pompę od wspomagania. W to miejsce osadza się pompę pojedynczą którą wykorzystasz do hydrauliki zewnętrznej lub tandemową ( podwójną ) jeśli chcesz mieć hydraulikę zew. i wspomaganie. Jest na forum kolega @ASOGCURSUS który zajmuje się takimi sprawami. Możesz się z nim skontaktować to podpowie Ci coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Pompa chyba coś koło 500 zł myślałem że się montuje jakiś trójnik i wtedy mam i podnośnik i rozdzielacz


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pompę dostaniesz za ok 400zł. (ok 16 l/min spokojnie wystarczy - taka jak do wspomagania). Musisz doprowadzić zasilania z tylnego mostu lub skrzyni. Na zasilaniu musisz założyć filtr. Wyjście z pompy podpinasz przewody do rozdzielacza z jakimś zaworem przeciążeniowym. Od rozdzielacza spływ do tylnego mostu ( są korki od góry do np. dodatkowych siłowników wspomagających podnośnik i tam podpinasz.) Nie jest to jakaś wielka inwestycja a wygoda niesamowita. Masz niezależną hydraulikę - nie ważne co robisz podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tak to wiedziałem jak zrobić myślałem że na jednej pompie się da. Jednak wygoda spora np. do tych co podpinają owijarkę do ferdka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Pompa od wspomagania ma tylko 7 litrów, szkoda wysiłku i pieniędzy efekt będzie słaby a tandem w trzy cylindrowym się nie zmieści,w rachubę wchodzi 16 litrów montowana w tylnym moście tak jak mają zachodnie MF-fy gdzie nawet ładowacz będzie działał lub sterowanie MK do szybkiego przłączania się


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Właśnie kiedyś widziłem podwójną pompę w korpus to fergusona i to było fajne rozwiązanie.Tylko nie pamiętam jaka była cena


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-pzs-4-5-mf3-p-190.html 

Taka ma 16,5 l/min przy 4000 obr/min. Nie wiem jakie jest przełożenie i jakie obroty wyjdą z ciągnika ale można taką pompę spokojnie dostać i to nawet mocniejszą. Co do tandemowych jak jest np. w serii 300 czy 3000 to jeśli nie potrzebujemy wspomagania to bez sensu zakup takiej pompy. Cena tandemowej to ok 1000zł. Nie trzeba nic kombinować z rozpoławianiem ciągnika i pompę mamy zawsze na wierzchu. No i wyjdzie taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Pamiętaj pompy tandem od innych MF-ów nie zamontujesz do polskich ursusów ponieważ pompy tandem są na stożek i inne mają koło zębate to nie jest takie proste jak by się wydawało 

Do tej pompy z hylmetu ciekawe w jaki sposób zrobisz 4000 obrotów,a po drugie taka mała pompa przy takich obrotach to po 10 minutach się zagotuje optymalne obroty 1200-1400


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Widzę że brniecie w koszty wiec ja polecę jednak obrót mechaniczny ,też fajna sprawa i nie należy sie tych pługów bać ,ale trzeba wiedziec jaki kupić podstawa to półautomat montowany w wiezy pługa który obraca ty tylko zwalniasz ręcznie blokadę a reszta sama wykonuje obrót ,jedyny mankament to to że te pługi zazwyczaj obracają sie odkładniami na duł co nie pozwala zaczepić np kolczatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W wieży pługa zamontowany jest mechanizm który po jego opuszczeniu uzbraja sie i jak go uniesiesz do góry  i zwolnisz blokade z boku pociąga za cięgło które zamontowane jest zamiast siłownika  .Siłe do obrotu bieże z własnego ciężaru przez odchylenie sie wiezy lekko do przodu ,siłę tą mozna regulować w zależności od potrzeb obrót taki mają pługi Kuhn  ,Huard,Steno,Charlier ale ten ciężko dostępny u nas ja takiego własnie mam ,no i Lemken ale tego akurat nie polecam ponieważ w nim obrót musisz wymusić własną siłą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Panowie - nie wiecie jakie pługi do C360? Przecież to najpopularniejszy ciągnik jak pracował na polskich glebach. UG 3 są przeważnie 3x30 cm czyli max 90cm. W zależności od gleb może być za duży lub delikatnie za mały do C360. Przecież nikt lepiej od Ciebie nie wie jakie masz gleby, jaki stan silnika itd. Jeśli spokojnie pracujesz tą UG 3 i masz zapas to możesz próbować z 3x14" (3x35cm) ale jak masz problem czasami z tą UG3 to lepiej wybrać 2x16" ( 2x40cm). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek112    2

Witam. Mam pytanie. Myślę o kupnie pługa do mf 255. Glebę mam 4 i 5 klasę. 

Chcę kupić pług 4x25 ale nie wiem czy da sobie radę.

Powiedzcie mi który będzie lepszy i lżejszy w uciagu, 4x25 czy 3x30?

Edytowano przez Krzysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Dwójką szybciej i dokładniej zrobisz niż trójką. Nawet na piachach. Mam ten ciągnik od prawie trzydziestu lat. Maszyna bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Tą 4 to może tylko podorywka ale to i tak szkoda traktora. U nas orzą 3 na III klasie glina teren górski, nawet rędzinę orzą ale to już wygląda jak pokładanie a traktor jęczy niemiłosiernie. Ja ma U 3512 ale orze c-360 3P bo wydaje mi się że ma lżej - inne przełożenie - a ten sam silnik tyle że w "60" są szersze opony a w 3512 mam wąskie. Jak raz 3 była podczepiona do 3512 ad 2 do 360 i sześćdziesiątką zaczynałem jako drugi to po paru okrążeniach byłem już pierwszy i musiałem tatę przepuszczać. Fergusony pierwszy bieg mają szybszy niż 60 trzeci. Według mnie jak masz brać 4x25 a 3x30 brałbym 3x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek112    2

U mnie też właśnie jest teren górski i miejscami jest też glina i taka czerwona ziemia. Teraz mam pługi 3x25 i nieraz jest ciężko. Ale chyba jednak będą lepsze te pługi 3x30. Tak się tacie i mi się wydaje że będą lżej iść niż te 4 i tymi 3 głębiej będzie można orać. Powinien dać sobie radę bo w tamtym roku pożyczyłem sobie od sąsiada pługi 4x30 do podorywki i po takim prostym polu dawał radę 1 bez problemy. Dzięki wielkie za doradzenie. Jak ktoś chce to może się jeszcze wypowiedzieć to będę miał większe porównanie. Pozdrawiam    

Edytowano przez Krzysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

wszystko od firmy zależy i stanu bo możesz mieć 4*30 i będzie szło jak go ustawisz mi to się śmiać chcę jak wożą kamienie lub obciążenie na pługu bo ustawić nie mogą lub nie umieją optymalnie do mf 3*35 na każdej glebie idzie lub 4*30 i też będzie szło oczywiście na 1dynce  a są ludzie co c 360 na 2 skibach koła się kręcą i smuga dymu bo ustawić się nie chce poczytaj o podnośniku to zrozumiesz czego mf 255 ciąga takie pługi jak zetor na podnośniku masz parę ustawień takich jak dźwignia  siłowa ciśnieniowa pozycyjna popatrz do czego służą  a zrozumiesz ja kiedyś dla próby 4*35 założyłem i sobie spokojnie na 1900 obr radził klasa 2-3  odstęp od skiby masz mniejszy bo 25 to podobnie jak konne 25 to do podkładki ja bym 4*30 dobre ustawienie i w pole i musi iść każda klasa ziemi

Edytowano przez volvo1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

A świstak siedzi i zawija.... Na jaką głębokość orzesz ? 5 cm? 2 x 40 to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

A co tu dumać do MF/Ursus 255 czy 3512 co ma silnik 3P 47km to albo dwa skiby i latać jedynką szosową albo 3 skiby max. i latać czwórką polową, to nieco wolniej idzie i jeszcze bardziej marudniej robota idzie. I tyle w temacie, bo niema innej możliwości ani ekonomicznej ani czasowej ani każdej innej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

sąsiad ma 30 ha i ciągał tyle lat 3.35 i 4*30 bo ma 2 pługi  na 3 klasie na 1dynce zawsze 4*30 zmniejszysz a mniejszego nie rozszerzysz  a 2 sąsiad ma 60tkę i ma 2 skiby i ledwo orze bo ustawić nie może ja 4512 ciągałem swego czasu 4*35 na 1 bez problemu a niektórzy mają problem 3*35 pociągnąć ja orze ok 20cm-25cm zależy pod co jak pod buraki to 25 głębiej nie potrzeba a różnica jest w spalaniu w 4rkach ok 2 litry mniej na 1 ha wychodzi tylko warunek 1 jeden obciążniki na tył i opony w miarę dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj