piesio

Jaki pług do ciągnika 50-60KM?

Polecane posty

piesio    0

Dzień dobry jaki mam kupić pług do ursusa c-360 bo już kompletnie nie wiem czy 6 skibowy czy 2 skibowy czy obracalny czy nie?? bardzo proszę o pomoc.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Dzień dobry jaki mam kupić pług do ursusa c-360 bo już kompletnie nie wiem czy 6 skibowy czy 2 skibowy czy obracalny czy nie?? bardzo proszę o pomoc.pozdrawiam.

6 skibowy do c 360 :) popraw wypowiedz

Ja bym wolał 3 skibowy jak mam pług do 360 i 3512 dwu skibowy z dorobioną trzecią skibą bardzo dobrze kryje i jest szeroki

Lepiej kup sobie nowy pług 3 skibowy niż używany obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
6 skibowy do c 360 :) popraw wypowiedz

Ja bym wolał 3 skibowy jak mam pług do 360 i 3512 dwu skibowy z dorobioną trzecią skibą bardzo dobrze kryje i jest szeroki

Lepiej kup sobie nowy pług 3 skibowy niż używany obrotowy

Nie kupuj nowych tanich pługów! słupice nie równe albo tak wyprofilowane że te skiby są jakby wygięte całe korpusy do tyłu, bardzo ciężko to się ciągnie moze tylko tyle ze lepiej wchodzą w ziemie, polecam poszukać starej dobrej ale unii (aby nie była pokrzywione i rozklekotana) idzie bardzo lekko, no jak już bardzo uparłeś się na nowy to bierz już 3 x 35 powinna c 360 uciągnąć ( nie wiem jakie masz ziemie), eksperymenty typu 4x30 do c 360 to nawet na piachach nie wychodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

ciągne c360 4x35 na drugim biegu ma co z nim robic ale u mnie same piaski wiec sie nim bawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ciągne c360 4x35 na drugim biegu ma co z nim robic ale u mnie same piaski wiec sie nim bawie

Oj to płyciutko musisz robić albo nie mieć wogóle perzu, bo u mnie chociaż jest sam piach to w dolinkach też trzeba wyorać a mam i lepsze pola więc nie polecam a z tak dużych pługów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jaki pług do belarusa na szerokich kapciach 80km? Bo zwykłe mtz na wąskich oponach chodziły na moich polach ( puki jeszcze do pgr należały) z 5x30 a c 385 orali na 4 skiby, robie podorywki bo mam dużo gnoju naściernisko i sie zastanawiam czy np. 5x35 miał byszanse uciągnąć belarus na ziemiach 5 - 6 kl berdzo lekkich ( oczywiściue na lepszych ziemiach odkręcał bym korpus)? Na tych ziemiach 2812 spokojnie śmiga z 3x30 a zetory 7211 dają rade nawet w 4 x 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
na szerokich pociągnie 5x40 z wałkiem

Stawiam skrzynke wódki jak ktoś przekroczy nim 5 km/h na jakiejkolwiek ziemi w zimowej orce :) Do MTZ na lekkie ziemie podczepiłbym max 5x30 właśnie... A z tą C360 to dobry żart, pracowałem takim pługiem U912 na lekkich ziemiach i nie bardzo wyobrażam sobie żeby sześćdziesiątka go uciągnęła a nawet podniosła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Stawiam skrzynke wódki jak ktoś przekroczy nim 5 km/h na jakiejkolwiek ziemi w zimowej orce :) Do MTZ na lekkie ziemie podczepiłbym max 5x30 właśnie... A z tą C360 to dobry żart, ciekawe jak podnosi ten pług :)

To wpadaj z wódką i takim pługiem bo nie ma w okolicy, z sąsiada góry ( klasa 6z :):) ) to się i do 10 rozpędzimy, on tam t25 dociążonym workami z piaskiem 3x30 orał :)

Ale raczej masz racje bo więcej jak 5x30 do belarusa to nie ma co, już ja wole troche szybciej jeździć jak mordować ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam skrzynke wódki jak ktoś przekroczy nim 5 km/h na jakiejkolwiek ziemi w zimowej orce :) Do MTZ na lekkie ziemie podczepiłbym max 5x30 właśnie... A z tą C360 to dobry żart, ciekawe jak podnosi ten pług :)

 

 

Pamietaj ze orka orce nierowna.Jeden robi glebiej a 2 plycej bo po co gleboko?Aby tylko przewrocic troche.U mnie jest takich 3 "gospodarzy" ze oraja na zime po kostki;)

 

Co i tak nie zmienia faktu ze ja postawie 2 skrzynke;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Stawiam skrzynke wódki jak ktoś przekroczy nim 5 km/h na jakiejkolwiek ziemi w zimowej orce :) Do MTZ na lekkie ziemie podczepiłbym max 5x30 właśnie... A z tą C360 to dobry żart, pracowałem takim pługiem U912 na lekkich ziemiach i nie bardzo wyobrażam sobie żeby sześćdziesiątka go uciągnęła a nawet podniosła :)

W zimowej orce to nawet nie drgnie :) sam się śmieje ze tak taką głupotę napisałem :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
To wpadaj z wódką i takim pługiem bo nie ma w okolicy, z sąsiada góry ( klasa 6z :):) ) to się i do 10 rozpędzimy, on tam t25 dociążonym workami z piaskiem 3x30 orał :)

Aj tam z górki, w obie strony ma tyle pojechać :) 5x40 chyba ma piootr, jak nam pożyczy do eksperymentu to też sie z nami napije :) Dla mnie orka zimowa to tak na ok. 25 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Ja mam sześciedziatke taka jakby wczoraj z fabryki wyjechała i Mirasek mi nie wciśnie że 4 skipowego pługu nie podniesie jak przestawiałem nim palete siporeksu a na przednim zaczepi oprucz orginalnych obciążników na zaczepie i na felgach miałem powieszone 2 kowadła bo sie przud podnosił.A przy niej mam nowy zawur i wzmacnianą pąpe bo nie mogłem ciśnienia nabic w presie.

 

Sory bo sie suporeks pisze a nie siporeks.Wybaczcie mi że nie jestem dobry z polskiego.A paleta suporeksu wazy 1200kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Napiszcie czy macie pługi obrotowe do swoich 60 Ja mam do orania głównie kukurydzę (II klasa ziemi) i mam zawsze problem z zapychaniem pługa oraz takie pokręcone pola że więcej jeżdżenia niz orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja widziałem tylko jeden pług obrotowy 2 do C-360 na AF ale chcesz kupic czy co?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Moim skromnym zdaniem pług obrotowy do C-360 to bezsens. C-360 może pociągnąć 2 skibowca co najwyżej. Lepiej i szybciej jest orać normalnie 3 skibowym zagonowym z którym i tak na górkach ma problemy.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czy bezsens???to zależy czy ktoś stawia na wydajność czy na jakość orki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
czy bezsens???to zależy czy ktoś stawia na wydajność czy na jakość orki...

Masz rację. Ja jestem zwolennikiem obrotówek ale myślę że są one dobre do ciągników 80km wzwyż. Tak ogólnie to już wolę mieć tą bruzdę na polu niż orać dużo dłużej.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Ale poradźcie , jaki pług do kukurydzy. Zależy mi na jakości orki a nie na szybkim zaoraniu. Na wiosnę zawsze mam problem z uprawą takiego pola (wyciąga się kukurydza) i posianiem pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0
Masz rację. Ja jestem zwolennikiem obrotówek ale myślę że są one dobre do ciągników 80km wzwyż. Tak ogólnie to już wolę mieć tą bruzdę na polu niż orać dużo dłużej.

 

 

mam to samo zdanie, ale uprawianie pola to nie tylko orka. dobre brony/agregat załatwjają całą sprawe.

 

Ale poradźcie , jaki pług do kukurydzy. Zależy mi na jakości orki a nie na szybkim zaoraniu. Na wiosnę zawsze mam problem z uprawą takiego pola (wyciąga się kukurydza) i posianiem pszenicy

 

według mnie 3x30/35 obrotowy będzie dobry.


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj