piesio

Jaki pług do ciągnika 50-60KM?

Polecane posty

daro189    58

Oczywiście używany, w miare lekki bo starszy już boi się o hydraulike :P Naturalnie zagraniczny, aby dobrze przykrywał to co zostaje na polu. Wiem że to kwestia ustawień, ale z tego co widziałem zagraniczne robią to znacznie lepiej i lżej.

Ażury bodaj fajna sprawa na ciężkich ziemiach, tylko gorzej z dostępnością.

 

Aha, do obrabiania 15 ha, głównie borowina. 

A tak zapytam - lepiej brać mniej korpusów a większe czy więcej ale mniejsze?

Nie ukrywam że pod rzepak chciałbym robić razówkę, a bizony w okolicy mielą słomę więc zawsze jest z nią problem.

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Zależy jakie masz ziemie kolego  mój zetor  5211 ciąga pług Unia Grudziądz  4x30   na 3 i 4 klasie czasami na 2  mozęsz teżpróbować pług  obrotowy 3x30 lemken opal 80 ale trzeba by dołożyć obciążników i siłownik wspomagający tak jak w 6211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ziemię w zasadzie niemal każdą możliwą, mozaiki, górki. Także raczej uniwersalny, ażury to raczej marzenie. 

Ale chodz mi o dobre krycie, więc zdecydować się na większe odkładnie? Najlepiej 3 skiby, najwyżej jedną będę demontować. A jak się uda zdobyć dobry pług to od razu zrobi się do niego wałek, wolniej zrobię ale dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

C360 da radę 2 x 50 cm kverneland obrotowy ? Na ogół większość zabiera 3 x 35 cm. W którym myślicie pługu miał by lżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

No właśnie mi się też wydaje że to za dużo. Maxymalnie 2 x 18 ". Choć jak większość w moim terenie którzy wykonują orkę mają chyba pług uni 3 x 35 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Sprawdź dokładnie czy to co masz w okolicy to 3x35 czy 3x30cm bo były takie i taki. 15cm więcej to duża różnica na 60-tkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam.

Mam pług UG 2.

Ciągam go Ursusem 3512.

Zastanawiam się nad zmianą bo robi się nim fatalnie.

Teren górzysty, ziemie 2 klasy.

Kolega poleca mi Kvernelanda MD 3x12, ja jestem za jednobelkowym Wiraxem 3.

Który lepszy ?

Połączone

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Sprawa jest taka, że potrzebuje pługa do zetora 5211, do tej pory pracował z ug 3x35. Ziemie od piasku po ciężką borowine. Macie jakichś dobrych handlarzy na terenie Lubelszczyzny? lub też macie na sprzedaż pług co najmniej 3 skibowy, zagraniczny, niekoniecznie w dobrym stanie bo tylko na 10 ha, a przedłużki to już byłby luksus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Do 2 tys do 360 kupic lepiej coś zachodniego w zagonie czy np ug lub z jakiś polskich nowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zdecydowanie lepiej zachodni. Nie wiem jakie masz ziemie, najlepiej napisz czym teraz robisz i jak ta robota wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Napisz ile masz do orki jaka ziemia. Również polecałbym Ci coś zachodniego zazwyczaj lżej idą niż polskie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Tylko 6h teraz mam agraintetstar 3x35 i ten pług nie odwraca tylko rzuca skibe
. Takie radło

Edytowano przez eddi87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lepiej idzie tym łąka niż zwykła orka trzeba się trochę namęczyć aby dobrze ustawić żeby ładnie było. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czy ktoś wie lub przynajmniej domyśla się: Dlaczego przysłowiowe „zachodnie” pługi idą lżej? Z czego to wynika?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Znacie jakieś dobre obrotowe mechanicznie 2 do 360? Do których kupi jeszcze odkladnice np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Witam. Jaki pług będzie najlepszy do Ursusa C-355? Lepiej wybrać 2 czy 3 skibowy?  

Co do pól to mam różne część prostych reszta dosyć sporych górek. Ziemia 2 i 3 klasa :P 

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

 

Połączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaki ma być ten pług?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

czy sa kliny czy proste pola ?ja bym pomyslał nad obrotowym 2 skibowym ze zmienna szerokością orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ten pług nie ma więcej jak 2x35cm do C-360 będzie lepszy jakiś Kverneland zagonowy 3x30cm 

Edytowano przez asharot
ort.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj