Zaloguj się, aby obserwować  
sztafek#8482;

bydło cały rok pod gołym niebem

Polecane posty

sztafek#8482;    248

Witam. Mam problem i chciałem sie poradzić. Mianowicie na wiosne ocieliły mi się 3 krówki. Nie trudno sie doliczyć że doszły mi w ten sposób 3 sztuki do obory ale jako że nowej jeszcze nie ma a stara jest już w 100% zapełniona postanowiłem trzymać część byczków na polu w zagrodzie. i Tutaj moje pytanie: czy jeżeli będą miały sucho, prowizoryczny daszek nad głową i osłone przed wiatrem to będą mogły tam być przez cały rok czy na zimę będe je musiał spowrotem wprowadzić do obory??czy przetrzymają mrozy i zimowe zawieje? Bo jeśli nie to będe miał mały problem żeby je zmieścić w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zrób stanowiska na płycie gnojowej. jakiś daszek dorób i ścianki żeby nie wiało .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

no właśnie tak sie składa że płyte mam tak starą jak obora ( jakieś 30 lat) i jest ona zagłębiona ok 1,5m w ziemi więc nie będe ich tam trzymał bo to troszke głupie by było a poza tym jest tak mała że musze 2 razy w roku na pryzme wywozić nie wspominając co by było jak bym tam cielaki wsadził.Nowej płyty jeszcze nie mam bo i po co skoro stara jest dobra a nowej obory jeszcze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja moim tez zrobilem takie stanowisko i tez planuje je trzymac zima pod wiata...mam nadzieje,ze da rade bo w oborze malo miejsca. Tylko,ze wpuscilem takie po ok 450 kg,zeby na zime duze byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ten pomysł raczej nie wypali nie ten klima przy temperaturach przekraczajacych -10stopni C organizm nawet byka moze nie wytrzymac....prze ten czas nawet przy duzych dawkach paszy nie wytrzyma i przez te 3-4 miesiace bydlak nie tylko nie przytuje ale i straci na wadze a wiec nie mam sesu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2
I jeszcze może zdechnąć... :) :)

jesli byk juz taki z 500kg to nie zdechnie juz ma dosyc gruba skóre ale szkoda zwierzaka i straci na wadze


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jest dobrze jak koś ma dostęp do ciepłego wywaru...bo jak przydusi powyrzej -10 stopni C do największy problem będzie z zadawaniem paszy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Nasze krowy w tym roku zimowały na dworze, wiata jest dość duża, a korzystały z niej tylko gdy padał śnieg z deszczem no i jakiś bardzo mocny wiatr, a gdy pogoda była dobra to buszowały po śniegu i spały wokół paśników. Zimą jak się któraś miała cielić na ok 2 tyg przed trafiała do obory. Moja obawa jest taka jak poprzedników wiążąca się ze słabymi przyrostami byków, moje krowy trafiły na dwór bo obora też jest mała, a byki są na uwięzi w oborze. Teraz dodałem zdjęcie tej wiaty w budynkii obejścia, i czy ty masz krowy mleczne?


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witek ale ja nie wiem jakie wielkie byki chce puszczać sztafek#8482;...czarnyyyy byki trzyma pod "wiatą" i on puścił je jak miały gdzieś 450 kg... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Kiedyś w niemczech widziałem tak utrzymywane byki i było tak: duża wiata podzielona na kojce, kazdy kojec miał wybieg nie za duży bo byki nie mogą mieć za dużo miejsca ponieważ całą energię sporzytkują na walki, bieganie itp. Kojce i wybieg były z solidnych rur stalowych, i w kojcu było ok 7-8 sztuk.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale chów zimo na dworze to w naszych warunkach jest mało opłacalny gdyż są mniejsze przyrosty od tych chowanych w oborach. Część energii idzie na utrzymanie temperatury ciała.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Nie ten klimat żeby bydło trzymać pod wiatą...przez lato owszem...ale zima odpada...więcej strat niż zysków... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja planuje je poje wywarem i jak sie zrobi chlodniej to jeszcze wiecej go dostana i dopoki sam sie nie przekonam jak to bedzie zima to nie uwierze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Bydło nawet u nas można trzymać na dworze. Podstawowy warunek muszą mieć suche miejsce do leżenia no i oczywiście trzeba je zahartować bo inaczej się pochorują na płuca. TAk jak ktoś powiedział wiata zbita z desek w zupełności opasom wystarczy słać dużo słomy żeby miały sucho i sprawa z głowy. Problemem jest pojenie bo woda zamarza ale to można załatwić.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja trzymam byki w stodole i nawet jak były mrozy poniżej 20 *C to brzałem im wode rano i wieczorem i dodawąłem troche mleka w proszku dla smaku ;) a nawiosne miały 690 kg srednio w wieku 15 miesiecy to chyba nie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja trzymam byki w stodole i nawet jak były mrozy poniżej 20 *C to grzałem im wode rano i wieczorem i dodawąłem troche mleka w proszku dla smaku ;) a na wiosne miały 690 kg srednio w wieku 15 miesiecy to chyba nie tak źle pamietajcie ze krowa czy byk to jest zwierze i potrafi sie przystosowac mowa tu oczywiscie o bydle miesnym ale mleczne to lepiej trzymac w oborze bo mój kolega trzymał jedna krowe na dworze w -20 *C i dawała tylko po litrze mleka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak narazie te moje ciagle sa tylko pod wiata i sa zdrowsze niz te w oborze. Bo tam co chwile jakiegos przewieje i maja zapalenie pluc,albo katar. Ale przyrosty to najlepsze sa u sztuk trzymanych w oborze na uwiezi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj