Skocz do zawartości
News
krzychusob

ZASADA DZIAŁANIA APARATU WIĄRZĄCEGO

Polecane posty

krzychusob    0

Witam czy może mi ktoś opisać jak działa aparat wiąrzący w prasie wysokiego zgniotu. Za wszystkie informacjie zgóry dziekuje Pozdrawiam

Gość czacha17   
Gość czacha17

Po osiągnięciu przez belę sprasowanego materiału ustalonej długości ,automatycznie załączony zostaje proces wiązania .Igła poruszając się do góry układa wyciągany z komory sznurek na przedniej ścianie prasowanej beli .Poruszając się dalej do góry kładzie sznurek obok wcześniej położonego na prowadnicy dźwigni nożowej i palcu supłacza .W końcowej fazie ruchu igły do góry wkłada sznurek w rowek trzymaka sznurka gdzie znajduje się już jego początek ,a które następnie zaciskane są w trzymaku przez docisk .W momencie gdy igła i tłok osiągają swoje położenie zwrotne (martwy punkt ),zasuwa sznurka wychyla się do przodu odciągając sznurek od wewnętrznej strony igły i napinając go w kierunku przeciwnym do ruchy obrotowego palca supłacza .W tym czasie palec supłacza obraca się tworząc wokół siebie pętlę .Krótko przed osiągnięciem przez palec supłacza pozycji spoczynkowej ,otworzone wcześniej szczęki palca supłacza chwytają sznurki przytrzymywane przez trzymak i docisk .Palec supłacza osiągając swoją pozycję wyjściową ,zaciska pomiędzy szczękami znajdujące się tam sznurki ,które odcinane są od trzymaka sznurka za nożykiem znajdującym się na dźwigni nożowej .Podczas dalszego ruchu dźwigni nożowej ,zgarniacz dźwigni zsuwa pętlę ułożoną wokół szczęk palca supłacza ,przemieszczając ją przez zaciśnięte w szczękach końce sznurka ,tworząc w ten sposób węzeł .Dalszy ruch dźwigni nożowej powoduje całkowite zsuniecie węzła z palca supłacza a końce sznurka zaciśnięte pomiędzy szczękami są wyciągane .Podczas dalszego ruchu beli w kanale prasowania opięty i związany wokół beli sznurek napina się a węzeł zaciska się .Igła wiążąca przemieszczając się do dołu układa sznurek ,którego koniec zaciśnięty jest w trzymaku ,na wierzchu szczęki palca supłacza .W dokładnym jego ułożeniu pomaga prowadnica sznurka na wykonującej ruch powrotny dźwigni nożowej ,Igła wiążąca zajmuje dolne martwe położenie .

Po wykonaniu powyżej opisanych procesów cykl tworzenia sprasowanej beli przebiega od nowa . :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    530

Super opisane, proces do opanowania jak kolega napisał w tym momencie jak trzeba prasować a jest problem.

A filmiku nie widać !!!???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

JANCZAK1176    41
(edytowany)

takie przypadki ze instrukcja czy filmiki nic nie da trzeba troche praktyki potłuczonych palców nerwów i po jakimś czasie można zacząć naprawiać i zawsze mogą wyjść zagadki dlaczego nowa nie wiąże a stara prasa śmiga Powodzenia

Edytowano przez nasil90
Błędy

Gość czacha17   
Gość czacha17

Szanowny panie Janczak 1176,nie żebym się czepiał o szczegóły ale jak można pisać takie słowa jak "som","mogom ",o kardynalnym błędzie ortograficznym w słowie "można "-pan pisze "morzna "nie wspomnę ,rozumiem że można nie być orłem z języka Polskiego i ortografii ale nie dziwmy się później że ludzie z miasta mają rolników za ludzi gorszej kategorii i nieuków ,jak sami sobie wystawiamy takie świadectwo ;[ .W przyszłości radzę zwracać większą uwagę na błędy ortograficzne i pisownie .

Sadek    530

Przecież takie błędy to nawet przeglądarka pokazuje !!!!

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

UrsusCzesio    306

Ale mądrze gada bo tak jest nie zawsze wg ksiązki ustawisz. To było ze snopowiązałkami u nas. Pokupili WC5 nie wziązały książkowo nie ustawił ale według WC3 tak i wtedy wiązały

Mój Wladimirec podbija świat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez Bartek19961
      Witajcie. 
      Jestem tutaj nowy więc wybaczcie jeśli był już taki temat. Sprawa jest niby prosta nie wiąże mi prawy aparat w welger ap 52. Może ktoś się orientuje co mogło się stać może ktoś posiada takową prasę i miał już taki problem. A więc do rzeczy. Chodzi o to że w prawym aparacie palec słupacza i chwytak sznurka obracając się przy wiązaniu belki nie wracają do pozycji wyjściowej. Tylko są ustawione w odwrotną stronę co osprzęt w lewym aparacie. Tak jakby talerz aparatu ich nie dociskał wystarczająco i prsepuszczało w połowie obrotu. Tryby wyglądają ma dobre nie ma żadnych wyszczerbień. Fakt nie rozebrałem jeszcze tego Ale może ktoś z was miał takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać ten problem. Dodam że nigdy poza zmianą sznurka nie przepuściła mi belki przez 6 lat użytkownika nie związała może z 10 sztuk, a co sezon robi około 1500-2000 sztuk 
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez k1212
      Witam mam taki problem z prasą Deutz Fahr HD360 że nie opuszcza podbieracza. Można go opuścić tylko ręcznie nie działa ta zapadka, kupiłem tą prasę z rozwaloną zapadką od podnoszenia i opuszczania i prosiłbym o jakieś zdjęcie jak wy macie ustawione te zapadki i sprężyny może być zdjęcie z Sipmy Z224 podobno to jest to samo.
      Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.