Zaloguj się, aby obserwować  
MrJareczek

Ciągnik 80KM- Valtra,Case czy New Holland?

Polecane posty

MrJareczek    0

Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

MrJareczek wszystkie 3 ciągniki są godne polecenia. Tylko o jakich modelach rozmawiamy? Z tego co wiem Valtra jest robiona na zamówienie, diler spisuje to co chcesz aby w niej było i dostajesz ciągnik zrobiony pod siebie (inny rolnik inne oczekiwania) uważam to za bardzo dobrą zaletę. New Holland i Case to to samo tylko inny kolor, ale ponoć bardziej ten czerwony kolor jest wadliwy ( tak tylko słyszałem). A tak poza tym jaką kwotą dysponujesz? Z NH polecam serie TD a z Case JX bardzo podobne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Ja to swojego NH bym nie zamienił na nic ;) 70-56bis i razem z c-330 i c-360 na 40 ha (w tym trochę łąk).

A mam nadzieje, że jeszcze w tym roku zakupie TD 5040. Z tym, że u mnie diler też spisywał co ma być na wyposażeniu ciągnika i sam mogłem wszystko wybrać.

Edytowano przez krzychu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przy tych cenach ON valtra to dobry wybór pali bardzo bardzo mało najmniej ze wszystkich ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Czyli ile osób tyle zdań :) to że można sobie dobierać ciągniki pod siebie to wiem bo kontaktowałem sie z dealerami. Jeżeli chodzi o serie to new holland T5000, a jeżeli udałoby się w korzystnej cenie to T6000 ale to marzenie takie :) na razie poważnie myśle o T 5000 :) orientujecie się może w cenach takich traktorków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Co do niskiego spalania Valtr (jak i innych ciągników) to głównie zależy to od tego czy dany model ciągnika współpracuje z odpowiednią do mocy maszyną.

A to że Valtra lub Kubota jest oszczędna a np. Zetor jest paliwożerny można włożyć między bajki jeśli nie pracują z odpowiednimi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Zgadzam się z Tb w 100% samex69 :) jak podepniesz pod proxime pług 5 skibowy, a pług podorywkowy 4 skibowy to różnica w spalaniu będzie ogromna :)

Edytowano przez MrJareczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJareczek    0

Czyli mógłby mi ktoś doradzić w sposób fachowy którą spośród tych trzech firm wybrać?? W dodatku jaki model w przedziale 80-90 KM. Ponadto proszę wziąć pod uwagę ceny serwisowania i ceny ciągników (brutto) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

No tak ale ile masz pieniędzy do wydania 100 tyś. czy może 200 tyś. to zmienia postać rzeczy . Czy po prostu na razie rozważasz zakup? Myślę że New Holland seria TD lub T5000 to będzie dobry nabytek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Każdy ciągnik ma jakieś zalety i wady. Ja mogę się wypowiedzieć na tematy Valtry N92. Na piewrszy rzut oka ciągnik masywniejszy w porównianu do JD 5R oraz NH T5. Myślę, że do tych modeli trzeba go porównać, choć Valtra N92 jest jeszcze na pompie rotacyjnej. Masa Valtry to 4,5 tony + pełen bak oraz obciążniki na tylne koła daje ponad 5 ton, więc ma bardzo dobry uciąg. U mnie współpracuje z talerzówką 2,7m, pługiem zagonowym 4*40cm, brony ciężkie oraz rozsiewacz nawozu Kuhn MDS 1200l. I powiem szczerze, że nie ma za ciężko. Ziemia mozajkowata od III do VI klasy. Prędkość pracy pług od 5km do 9km/h, talerzówka i brony do 12km/h. Rewers elektrohyrauliczny pracuje płynnie bez żadnych szarpnięć, skrzynia pracuje bardzo dobrze, półbiegi wchodzą płynnie choć trzeba nauczyć się w jakim momencie je przełączać. Ogólnie ciągnik obsługiwać można bez użycia sprzęgła, ja używam sprzęgła do podczepiania maszyn kiedy trzeba zachować względy bezpieczeństwa i precyzję. Valtra ma przepracowane 400mth. Co do awarii to był wymieniany tylko czujnik poziomu paliwa w baku, bo coś przekłamywał a tak odpukać nic dodatkowego. Pierwszy przegląd po 100 mth kosztował 1400zł. Na początku trudno było się przestawić. Wcześniej miałem Ursusa 3512. Początkowo miałem problem z wyczuciem odpowiednich przełożeń do wykonywanej pracy aby dopasować odpowiednie obroty silnika. Pracuje przeważnie w zakresie 1400 - 1600 obr., max do 1900obr. przy rozsiewaczu, bo wtedy ma na WOM 540obr. W transporcie rozkręcam do 2000 obr. Zauważyłem, że przy takiej pracy silnika znika pojęcie paliwożerności i silnik pracuje ekonomicznie. W pługu spali od 12 do 15L/ha zależy od warunków, przy rozsiewaczu ok. 8L/h. Przy talerzówce nie sprawdzałem, ale w tym roku zmierzę. Trzeba również uważać w momencie spadku obrotów poniżej 1200, wtedy silnik staje się mułowaty ( turbina przestaje działać ) i można łatwo go zadusić. Zauważyłem również, że Valtra nie lubi ciężkiej nogi, na początku była to frajda wcisnać gaz do dechy i jazda 40km/h ( dokładnie 38km/h - opony 420 przód i 520 tył) ale szybko przekonałem się, że wtedy lubi wypić szczególnie w transporcie z 2 pełnymi przyczepami. Myślę, że wtedy spalanie dochodzi nawet do 18-20L/h (max. obroty 2270) choć nie jestem pewien na 100%, bo nie mierzyłem. Z ciągnika jestem bardzo zadowolony. Tobie polecałbym Valtrę N82 ale to wszystko zalezy od ciebie. Najlepiej wybierz się na jakieś targi albo do dealerów i pooglądaj ciągniki i wybierz taki, który Ci się spodoba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

Mój znajomek ma Valtre i bardzo dobrze sie u niego sprawuje :) jazda Bajka:) model to T202:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekk1    0

koszt serwisu? filtry:oleju, powietrza, kabiny itp to ok 600-700 zl do tego dochodzi cena oleju, filtry powierza zawsze mozna przeczyscic kompresorem , dodatkowe 200 godzin mozna zrobic ;)moja valtra 900 ma 12400 motogodzin i jeszcze sie trzymie troche rzezi naped i nie ma klimy , a valtry nie powinny kojazyc sie z lasem bo od tego jest firma valmet ktora jest znana z takich maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalDM    0

Moim zdaniem valtra i case to najbardziej ekonomiczne traktorki z wszystkich marek ponieważ w valtrze w silnikach AGCO SISU POWER to kierowca decyduje ile mocy trzeba do danej pracy, zwykłe pokrętło obrotów w innych traktorach tylko w niewielkim stopniu minimalizuje spalanie a np w Valtrze N111e wciśniesz trybie ecopower i masz 118KM a jak powerbost to osiąga spokojnie 133KM jeśli chodzi o case to przełożenie jest tam nie do opisania, każdy KM jest wykorzystany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masax    1

Polecam Valtre mało pali, silnik ma na przedniej osi co daje dobre obciążenie na przednią oś w czasie ciężkich prac polowych potwierdzi to każdy kto ma Valtre

Moją T132 versu zrobiłem w 2 lata już 1800 m/h ( odpukać jak na razie bez żadnej awarii ) a obskakuje 180h (160h ornej i 20h łąk ) miała wspomóc Ursusa 1634 -160km w lekkich pracach polowych a stało się tak że go wyręczyła praktycznie we wszystkich pracach polowych

Teraz 1634 służy do transportu ziarna i czasem do bron ciężkich jak jest nawał pracy a czemu ? bo Valtra choć ma 135km a nie 160km jak Ursus to dzięki dobrej przyczepności i przełożeniu robi to szybciej !!!!!!!! i na dodatek pali o 4-6 litrów ON mniej na 1 m/h z tymi samymi maszynami !!!

Sąsiad ma JD dla niego one są dobre no ale trochę narzeka na spalanie że mogło by być trochę mniejsze ;)

Edytowano przez masax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj