Polecane posty

super    1

chyba was porypało taki kredyt brać ciekawość za ile go spłacisz chyba wczęśćniej polską wieś diabli wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Spłaci go za dużo mniej jak 68 miesięcy, jak kolega pobudował taki budynek to i pewnie go obsadził i obora zarabia na kredyt i gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

w tych czasach pchać się w kredyty.wiecie co się dzieję na polskiej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

super stój w miejscu i się nie rozwijaj to na pewno nic nie osiągniesz...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

obsada je st ładna 52 krów i przuchówek dla mlodzierzy na 25 sztuk podzielony na dwie grupy i w jednym rogu jest paszarnia. kredyt mam na niecałe 6 lat juz spłacam od roku

Edytowano przez Karolt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Jak ktoś bierze ogromne sumy kredytu na oborę to najważniejszą sprawą jest jej jak najszybsze zasiedlenie,aby produkowac jak najwięcej mleka, aby podołac spłacie kredytu w okolicy mimo "kryzysu" dużo rolników inwestuje ogromne sumy pieniędzy w nowoczesne obory :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

u mnie z obsada niebyło problemu bo 70% stanowily krowy ze starej obory a reszta to przez ten rok to jałówki mi sie cielily i sie zapełnioało na dzien dzisiejszy juz jest komplet a w starej oborze stoja byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

porypało was z tymi kredytami najlepiej iść do pracy i masz przynamniej czyste pieniądze co miesiąc.a nie myśleć o kredytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego większość firm bierze również kredyty na rozwój firmy i to są kredyty dokładnie przemyślane i przeliczone które raz dwa się z wrócą. mało kogo stać aby od razu wyłożyć z konta 500tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak kolego najlepiej iść do pracy ... ja pracuje poza gospodarstwem i niestety nie jest tak słodko, że dostajesz mase kasy za nic.Tak samo żeby dostać godziwe pieniądze trzeba się nazasuwać jak wół....a te pieniądze są tak samo czyste jak i te z pracy na roli.....plus z gospodarstwa jest taki, że pomimo kredytów pracujesz na swoim i dla siebie i to jest pewniejsze niż praca u kogoś- tam dziś pracujesz, a jutro juz nie jesteś podszebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Rozwój bez kredytu jest bardzo ciężki, wręcz prawie niemożliwy. Prawie wszystkie firmy w Polsce jak i na świecie (nawet te największe) finansują rozwój z kredytów. Tylko w razie niepowodzenia inwestycji są w stanie jeszcze dalej funkcjonować. Część oczywiście zbankrutuje ale reszta zostanie na rynku. Biorąc kredyt trzeba dokładnie policzyć ile jesteśmy w stanie go wziąć tak aby w razie niepowodzenia inwestycji dalej normalnie funkcjonować a nie od razu licytować wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja akurat wole inwestowac w ziemie niz budynki.jak sie skoncza kredyty preferecyjne na ziemie w 2013 roku to nie wiem kto bedzie brał kredyty komercyjne na conajmniej 10%.a nie zanosi sie ze cena ziemi spadnie.moze nie wzrosnie diametralnie ale jednak.a i trzeba pamietac ze dopłaty sa do hektarów a nie do ilosci sztuk.a jakby nie patrzec dopłaty to pewny i solidny dochód wielu rolników.teraz dobrze ze chociaz mleko płaci po 1,40/litr czy nawet wiecej.a jeszcze dobre poł roku temu było cos około 1,10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

W dzisiejszych czasach stojąc w miejscu, cofasz się... A bez kredytów ciężko sobie wyobrazić rozwój... Oczywiście wszystko trzeba 5 razy przemyśleć i przeliczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak czy siak nie da sie bez kredytów choć wiadomo ze jest to obciążenie psychiczne ale niestety takie nastały czasy ze kto nie ryzykuje nic nie ma i coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

W dzisiejszych czasach stojąc w miejscu, cofasz się... A bez kredytów ciężko sobie wyobrazić rozwój... Oczywiście wszystko trzeba 5 razy przemyśleć i przeliczyć...

no wlasnie a ilu juz jest rolników zadłużonych i to po uszy...jeden z mojej wsi juz miał sytuacje ,,podbramkowa''.zabrali mu ciagnik oraz kilka innych maszyn ale jakos sie wykaraskał i niby teraz cos tam spłaca to mu na reszte nie wchodza ale i tak jego sytuacja nadal jest na włosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

trzeba sie piec razy zastanowic czy wziąsc kredyt i ile i czy będzie go z czego spłacac a bez kredytów jest bardzo cięzko sie rozwijac wyłuz 200tys na nowy ciągnik kto ma taka kase odłozoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wielu nowoczesność myli z wymianą parku maszynowego. Zauważyliście, że jeśli ktoś kupi nowy traktor i pług to uważa się za nowoczesnego i rozwojowego rolnika? Bo na forum widzę że takich jest dużo. Nie ważne że jest mało konkurencyjny na rynku ale za to "nowoczesny" bo ma nowy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Stasiek masz rację , bo kupując ciagnik za 200 000 zł na 40 ha , jest to całkiem nie uzasadniony zakup w gospodarstwie, który nie będzie dawał przychodu , ale już np inwestycja w szklrnie, czy w produkcje zwierzeca jest jak najbardziej uzasadniona jeśli oczywiscie przychody z prod. zwierzecej będą odpowiednio powiazane z wysokoscia wziego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

W dzisiejszych czasach cięzko jest zrobić cokolwiek nie biorąc kredytu.Ja np. Zainwestowałem ostatnio i brałem kredyt na 25 sztuk byczków rasy simental , ponieważ za 2 lata jak wszystko dobrze pójdzie to będę miał około 100 tys. i będę mógł zainwestować porządny ciągnik i w kolejne byczki.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no kredyty sa bardzo potrzebne aby sie rozwijac. ale sa i tacy co 100 tys sa w stanie wylozyc z dnia na dzien. znajomy tak zrobil za 100 tys kupil 4 ha za gotowke i nie bral zadnego kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj