Skocz do zawartości
oFsik

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    11

Ja mam Claasa Mercatora 70 i zawsze po sezonie go myje myjka wysokocisnieniowa z płynem. Odmuchanie napewno jest dobrym sposobem ale jak pył jest mocno przyklejony nie zawsze to daje, a myjka odmyjesz wszystko. Fakt że może nie jest to najlepsze rozwiazanie ze wzgledu na korozje ale przy starym sprzecie i tak nie ma to zbyt duzego znaczenia. Wszystko kiedys zacznie rdzewiec niezaleznie od tego czy bylo myte czy nie.

krolikNH    56

Mam trochę inne zdanie co ty. Bo zauważmy jeżeli by kombajn wody na oczy w swoim życiu nie widział, to z ni z tąd ni z owąd zaczął by rdzewieć?? Nie sądzę, no cóż masz inne zdanie, szanuję to. :P

Marcin    2

Problem w muciu kombajnu nie polega na tym że on od tego rdzewieje.... problem jest w poddaniu działaniu wody pod ciśnieniem (szczególnie ale nie tylko) łożysk wysokoobrotowych tam wystarczy nalot utleniającego się metalu by im poważnie zaszkodzić. U mnie żaden z moich bizonów nie był nigdy myty z czego jeden każdorazowy zjazd z pola ma pod dach i uważam że to podstawa aby utrzymać kombajn w należytym stanie. Ewentualne mycie można wykonać w warunkach zapewniających mu wyschnięcie i rozpoczęcie pracy w niedługim czasie.

quercus    6
Problem w muciu kombajnu nie polega na tym że on od tego rdzewieje.... problem jest w poddaniu działaniu wody pod ciśnieniem (szczególnie ale nie tylko) łożysk wysokoobrotowych tam wystarczy nalot utleniającego się metalu by im poważnie zaszkodzić. U mnie żaden z moich bizonów nie był nigdy myty z czego jeden każdorazowy zjazd z pola ma pod dach i uważam że to podstawa aby utrzymać kombajn w należytym stanie. Ewentualne mycie można wykonać w warunkach zapewniających mu wyschnięcie i rozpoczęcie pracy w niedługim czasie.

To z tym wjeżdżaniem pod dach po każdej pracy jest bardzo dobrym pomysłem nawet jak w nocy nie pada a przyjdzie rosa to nie ma opcji ale na kombajnie ona sie znajdzie . I tak za każdą kolejną rosą woda dostaję sie głębiej i dalej.

krolikNH    56

Jak masz albo będziesz kupował kombajn to musisz się liczyć z tym, że musisz mieć garaż (taki prawdziwy) i nie ma bata... Niestety w wielu przypadkach kombajny stoją pod chmurką i potem olaBoga bo mu sie psuje... :P

Lukas85    11

Moj claas ma okolo 29 lat wiec sam z siebie rdzewieje - przy takim wieku ma prawo. Myśle ze mycie juz nie moze mu zaszkodzic

quercus    6
Moj claas ma okolo 29 lat wiec sam z siebie rdzewieje - przy takim wieku ma prawo. Myśle ze mycie juz nie moze mu zaszkodzic

Może tylko przyśpieszyć ten proces...

krolikNH    56
No mój co prawda powinien stać pod dachem ale stoi przykryty planem :P

Nie dobrze, niestety. :) Komabjn to powinien mieć godne miejsce do postoju...

Ja tego właśnie nie rozumiem czasami przejeżdżam i zawsze stoi Bizon nie przykryty jak pada śnieg albo deszcz to czasami go przykryją i jak takie coś ma się trzymać.

Ja tego właśnie nie rozumiem czasami przejeżdżam i zawsze stoi Bizon nie przykryty jak pada śnieg albo deszcz to czasami go przykryją i jak takie coś ma się trzymać.

krolikNH    56

Na to już nie ma rady, chyba każdy właściciel ma świadomość jak źle wpływa na kombjan stanie pod chmurą... :P

quercus    6

Mój jest przykryty zaraz po sezonie wyczyszczony nasmarowany i dobrze przykryty. Chociaż lepiej jak by stał pod dachem.... ale kombajn mamy w spółce z sąsiadami a wiadomo jak to jest.... Każdy hu* na swój strój....

krolikNH    56

Nawet dobre przykrycie to nie to samo co garaż, przecież od spodu ciągnie wilgoć... :P W Top Agrar raz o tym pisali...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I wtedy blacha gnije.... :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie powiem.. :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez mrursus360
      Zaciekawił mnie temat dlaczego niektóre modele np.: New Holland Bizon TC59 miał w nazwie dwie firmy "Bizon" i "New Holland". Domyślam się o co chodzi, ale chciałbym wiedzieć dla pewności i zaspokojenia moich myśli.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Wybieram się pojutrze obejrzeć taki kombajn do pobliskiego handlarza. Na co zwrócić uwagę? Jakie macie opinie na temat tego sprzętu? Miałby kosić u mnie około 5-6 ha zboża i ze 2 ha łubinu.