oFsik

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

Polecane posty

talek48    1
Ja codzienie czyszcze swoje bioznki i tylko powietrzem ;)

Ale u nas też się znalazł taki mądrala co komabjn wodą mył i na następny rok jak wyjechał to cały czas łożysko mu rozlatywały się :):)

W ciagu sezonu, kiedy maszyna pracuje(prawie)codziennie nic sie nie stanie jesli kombajn umyje sie woda. Ale jak ja slysze jak ktos po skonczonym sezonie "chce dobrze" dla swojej maszynki i umyje ja woda to tylko mu wspolczuje bo bedzie latal codziennie po lozyska do sklepu...(w najlepszym przypadku tylko po lozyska :) )

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A ile paliwa powinno się zostawić na zimę zalać do pełna czy spuścić?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

powinno się zalać do pełna, ale ja zostawiam pusty,na wiosne myje zbiornik i jest dobrze, a jak się kombajn po sezonie dobrze nasmaruje, to można go myc ,woda do łożysk się nie dostanie,oczywiscie w słoneczny dzien,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem nie powinno się myć wodą bo i tak gdzieś naleci i nie wyschnie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

a jak zlodziej przyjdzie i spusci paliwo?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
A ile paliwa powinno się zostawić na zimę zalać do pełna czy spuścić?

Ja tam zawsze jeżdze na oparach, a gdzie tu mówić o pełnym zbiorniku zostawianym na zimę ;) ;) ;) Są ludzie co zaostawiają pełen, bo koleś od którego kupiłem czerwonego bizona miał do pełna nalany i już o paliwo nie musiałem się do niego martwić ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
a jak zlodziej przyjdzie i spusci paliwo?

Poco od razu taki czarny scenariusz a poza tym mój bizon prawdopodobnie w zimie będzie stał w garażu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

nie czarny scenariusz tylko realia ;) niestety ale zyjemy na polskiej wsi i nie raz w okolicy tak bylo ze jeden czy drugi mial problem z zapaleniem ciagnika rano, po dlugiej walce patrzy do baku a tam sucho!!! a przeciez jak zostawial maszyne to bylo jeszcze duzo, albo wrecz pelno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oczywiście na zime trzeba wyciągać, ładowanie też się przydaje. Co do mycia to kiedyś myliśmy po żniwach i zawsze w następnym sezonie były problemy z łożyskami. Teraz po żniwach tylko czyszczenie na sucho a przed żniwami dokładne mycie i wszystko działa jak należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do Coolmana Postępujesz wzorowo i namawiam innych do doładowywania nieeksploatowanych akumulatorów raz w miesiącu, mogą stać w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Naładowany akumulator nigdy nie zamarznie, ale jak jak się rozładuje to na mrozie zamarznie i będzie nadawał się do wyrzucenia bo płyty się uszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

dokładnie Arek ma rację ja też tak robie,dokładnie kombajn jedynie powinno się wyczyścić,poobmiatać i wystarczy od brudu mu sie nic nie stanie ;),a z wodą bywa gorzej ja jeden kombajn myłem i troszkę mu sie pordzewiało i właśnie te łożyska odczuwają...i co najważniejsze garażowany musi być :D wtedy jest ok. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A wodę z układu chłodzenia powinno się spuścić od razu po sezonie czy czekać jak najdłużej?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A może jednak wpływa to na stopień korozji układu chłodzenia?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

moim zdanie wyczyscic trzeba kombajn na sucho nigdy nie myc


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja przez 2 lata myłem kombajn ale teraz dałem sobie spokój sprężarka potem lewarek i na kołki Znajomy kupił nowego JD to serwisant go przestrzegał przed myciem bo może utracić gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

ja też w tym roku wystawiłem "chrupka" wcześniej i któregoś dnia jak pojechałem do miasta mojemu bratu coś dogłowy strzeliło i go umył :D :D :D:( dostał taki o....dol że do końca życia będzie pamiętał nasmarowałem wszystkie olejem przez sprężarkie żeby woda wyszła to i tak 3 sztuki w żniwa poleciały

NIGDY NIE MYJĘ KOMBAJNU I PRASY !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mamy kombajn(20 lat, wujek kupił go 5 letniego) to wujek zawsze otwiera sita na maxa i myje kombajn W ŚRODKU wodą, co mu pare razy odradzałem. Przez to w tym roku musimy wymienić cały podsiewacz bo już sie nie nadaje do użytku... a wiadomo jakie podsiewacze dostaje się na polskim rynku i ile one kosztują, a ten był oryginalny... Poprzedni kombajn(czyli 40) też był wten sposób traktowany ale nic mu nie było

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak częste mycie skraca rdzy życie, tak częste mycie skraca kombajnu mycie. :) Jak już ktoś chce myć, to niech myje przed sezonem, gorzej po sezonie, jak kombajn będzie długo stał w bezruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj