Skocz do zawartości
oFsik

Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

oFsik    30

Witam jak wyczyścić kombajn na zimę? (głównie chodzi mi o wnętrze, podsiewacz;p, sita itp.) proszę o pomoc i z góry dzięki

misiek10    1

cepy - cepow nie czyszcze, bo przeciez nie sa brudne. sita i inne bebechy czyszcze tak, ze otwieram sita na maxa, podkrecam wiatry, otwieram zasuwki w podajnikach klosowym i zbozowym i wlaczam mlocarnie i "jade" tak pare minut i juz :P

Wiadomość z agroFakt.pl

MichalR    33

Ja zawszę "przedmuchuję" sita przez parę minut i czyszczę wytrząsacze. Z zewnątrz to najpierw wydmuchuję wszystkie syfy z zakamarków sprężarką, przedmuchuję chłodnicę, a na końcu myję go wężem strażackim.

Turbina    9

a ja sita i podsiewacze wyjmuje,czyszczę a następnie maluje czystym olejem,no i do magazynu,a całą resztę to kompresorem i miotłą sie traktóje

oFsik    30
a ja sita i podsiewacze wyjmuje,czyszczę a następnie maluje czystym olejem,no i do magazynu,a całą resztę to kompresorem i miotłą sie traktóje

a jak wyjąć podsiewacz? dużo jest przy tym roboty?

Turbina    9

tak prawdę powiedziawszy to ja mam claasa i tam popuszcza się dwa uchwyty,wyciągasz i to wszystko,a jak to jest w bizonie to nie wiem.

kissmy...    57

w bizonie to chyba trochę trudniejsze;D ale my już nawet w claasie nie wyjmujemy sit ani podsiewaczy, kombajn jest oczyszczany sprężonym powietrzem a następnie na wszystkie elementy robocze jest nanoszona warstwa oleju (pistoletem) na wysokich obrotach należy nanosić olej na bęben młócący, dzięki temu warstwa ochronna znajdzie się również na koszu, podsiewaczu i sitach, podobnie należy postąpić z podajnikami (również ślimakowymi)

KOMBAJNista    0

Moj sasiad raz umył bizona na zime to naspenego sezonu nie było dnia zeby łozyska nie wymieniał

Ja rowniez jak inni czyszcze sprezarka i smaruje olejem calego pisoletem. Mysle ze to najlepszy sposób. Zaden za to nie jest dobry jesli bizon stoi na dworzu to mu nic nie pomoze

Na marginesie miałem to robic jutro ale jezcze czekam na łubin sasiada az dojrzeje

witek    2

kombajnu nie myje sie woda to podstawa...jedynie na sucho i powietrzem, do tego konserwuje sie wszystkie elementy ruchome, zalewa sie ropą, do tego ottwieram wszystkie klapy chodzi mi o te okienka po bokach kombajnu, nad gardziela, pod gardziela, nom i na koniec lewarek i podnosze kombajn i stawiam go na klockach drewnianych

Kamyk514    0
a ja to go nieżałuje myje go wodą a potem pistolet do kompresora , stary olej i jazda :)

Myjesz kombajn wodą? potem wszystko rośnie i rdzewieje. Ja zawsze tylko czyszczę kombajn sprężarką i tak jest najlepiej pod wysokim ciśnieniem wszystko wyczyści rafki, zbiornik, silnik a potem do stodoły.

Marcin    2

Z doświadczenia serwisanta moich bizonów ( naprawdę nie znam nikogo kto by się znał lepiej na tych maszynach) nie należy myć kombajnu wodą a jeśli już ktoś bardzo chce to zrobić na na nie dłużej niż dwa dni przed pracą w polu i podstawa to jest aby za każdym razem maszyna zjechała z pola wprost pod dach, w takim egzemplażu który posiadam to nawet tego Pana zaskakuje czasem kondycja niektórych elementów (pozytywnie oczywiscie)

Kamyk514    0
a ja myje i stoi zawsze pod dachem i wygląda lepiej niż te co są niemyte wodą

Ja nie używam wody na kombajn potem wszystko rośnie a mój stoi w stodole :P

Raf19    0

U mnie jest z wierzchu myty przed sezonem żeby zaraz się wytarł w pracy

prezesmax    1

ja bym wjechał do stawu i włączył wszystko i max obroty i się umyje a silnik się nie zaleje bo jest u góry hee :):) :rolleyes: :):)

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Raf19    0
ja bym wiechał do stawu i wzłoczył wszystko i max obroty i sie umyje a silnik sie nie zaleje bo jest u góry hee :) :rolleyes: :) :) :)

To byś szybko nie wyjechał , bo napęd tylko paskiem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez mrursus360
      Zaciekawił mnie temat dlaczego niektóre modele np.: New Holland Bizon TC59 miał w nazwie dwie firmy "Bizon" i "New Holland". Domyślam się o co chodzi, ale chciałbym wiedzieć dla pewności i zaspokojenia moich myśli.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Wybieram się pojutrze obejrzeć taki kombajn do pobliskiego handlarza. Na co zwrócić uwagę? Jakie macie opinie na temat tego sprzętu? Miałby kosić u mnie około 5-6 ha zboża i ze 2 ha łubinu.