Zaloguj się, aby obserwować  
kissmy...

technik rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

ostatnimi czasy dręczy mnie poważny problem, otóż muszę jak najszybciej zdobyć wykształcenie rolnicze (technik rolnik) i skończyły mi się pomysły najlepszym rozwiązaniem byłyby egzaminy eksternistyczne (jednak nie mogę znaleźć placówki, która je przeprowadza w sesji jesiennej, zgodnie z przepisami jest ona przeznaczona tylko dla poprawkowiczów z sesji wiosennej), z kolei szkoła policealna wiąże się z długim okresem nauki i prawdopodobnie już nie zdążę się zapisać na najbliższy semestr zasadniczo to rozchodzi się o nowy PROW tzn dokładnie o "modernizacje gospodarstw rolnych" tutaj wystarczy wykształcenie zasadnicze zawodowe ale nie jestem pewny czy jego zdobycie będzie szybkie? i jeszcze jedno czy problemem będzie opłacenie składek (jako domownik) w KRUS za trzy ostatnie lata? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zdążysz się zapisać na ten rok na studium rolnicze. Ja tak się zapisywałem gdyż miałem chodzić do innej szkoły ale musiałem zmienić bo tam nie było chętnych. W dwa lata zrobisz sobie wykształcenie a przy okazji czegoś sie jeszcze nauczysz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a nie można zacząć inwestycji z zobowiązaniem że wykształcenie się uzupełni??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

Witam ja zrobiłem technika rolnika eksternistycznie w pół roku i tylko 2 razy byłem na śmiesznych zaliczeniach. Po kłopocie i szybko Jeżeli ktoś jest z okolic Poznania to mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Witam ja zrobiłem technika rolnika eksternistycznie w pół roku i tylko 2 razy byłem na śmisznych zaliczeniach.Po kłopocie i szybkoJeżeli ktoś jest z okolic POznania to mogę pomóc.

 

ja jestem z Poznania i proszę o pomoc

w Wałczu już się skończyły miejsca na egzamin eksternistyczny (ponad 200 chętnych)

a w Toruniu mają rozpocząć kurs przygotowujący do egzaminów, który będzie trwał jeden semestr sesja będzie ciągła a do zaliczenia jest 7 przedmiotów, koszt to 150zł miesięcznie + 30zł za każdy przedmiot

a co do inwestycji to wg projektu rozporządzenia beneficjent musi posiadać już kwalifikacje tudzież odpowiedni staż (z tym, że stażem jest tylko posiadanie gospodarstwa i umowa o prace)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
A jak wyglada ten egzamin eksternistyczny??

 

właściwie to egzaminy eksternistyczne, cała sesja składa się z 7 egzaminów z siedmiu przedmiotów od produkcji roślinnej poprzepisy ruchu drogowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry że wpadam na twój post ale mam problem

mam zamiar iść do szkoły informatycznej ale chciałbym mieć też wykształcenie rolnicze tylko nie wiem jakie i cze tak moża chodzi mi o to zeby bylo jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to jest tryb ekscentryczny?

I czy moge chodzić do technikum informatycznego i to rolniczego?

Lub jak skończe informatyczne to później do rolniczego da sie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

eksternistyczny to jest taki że chodzisz tylko na egzaminy (płatne). Nie ma takich zajęć jak na zaocznych lub wieczorowych. Są chyba jakieś konsultacje przed egzaminami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
A da sie tak skończyć ta szkołe w taki sposób?

I czy moge mieć 2 wykształcenia? Rolnicze i informatyczne.

 

Z mojej szkoły wychodzą z dwoma technikami, bo moi koledzy pokończyli technikum rolnicze a teraz są na architekturze krajobrazu i po 2 latach będa jeszcze technikami architektury krajobrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a taka szkoła rolnicza to dużo kosztuje?

 

egzaminy eksternistyczne to sposób na uniknięcie szkoły co wiąże się z kosztem ok 200zł ale trzeba mieć wykształcenie średnie, natomiast wszelkie technika są zgodnie z zasadą bezpłanej edukacji bezpłatne, także możesz jednocześnie (jeśli jesteś w stanie) uczyć się w technikum informatycznym (jeśli takowe istnieje) oraz rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 zł to nie jest dużo ale za cały okres nauki?

a jakbym uczył się w 2 szkołach jednocześnie to nic nie będe płacił?

I ten tryb ekstrenistyczy jest do zdania? jak sie nic nie umie?

I ile trwa ten tryb?

I czy po nim bede miał wykształcenie rolniczei i bede mógł przejąć lub załorzyć gospodarsto z możliwością 50000 i dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja płaciłem 100zł za semestr (zaoczne) +30zł wpisowe. Egzaminy są darmowe.

Eksternistyczne egzaminy kosztowały chyba 75 zł jeden, poprawka też kosztuje ale nie pamiętam ile (trochę taniej)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
200 zł to nie jest dużo ale za cały okres nauki?

a jakbym uczył się w 2 szkołach jednocześnie to nic nie będe płacił?

I ten tryb ekstrenistyczy jest do zdania? jak sie nic nie umie?

I ile trwa ten tryb?

I czy po nim bede miał wykształcenie rolniczei i bede mógł przejąć lub załorzyć gospodarsto z możliwością 50000 i dopłat?

 

tryb eksternistyczny polega na tym, iż uczyć trzeba się we własnym zakresie a z kosztem wiążą się tylko egzaminy jest ich 7 (z każdego przedmiotu jeden) i są to egzaminy na podbudowie szkoły policealnej (trzeba mieć wykształcenie co najmniej średnie bez matury) są też egzaminy na podbudowie techinkum z tym, że przedmiotów jest więcej

 

egzaminy eksternistyczne odbywały się w dwóch sesjach wiosennej i jesiennej (teoretycznie te egzaminy już się nie odbywają gdyż są niezgodne z jakimś rozporządzeniem)

 

egzamin eksternistyczny na technika rolnika (zdany oczywiście) skutkuje zdobyciem tytułu "technik rolnik", ktory jest uznawany przez ARiMR jako wykształcenie rolnicze i pozwala na uzyskanie grantu w ramach programu "Ułatwianie startu młodym rolnikom"

 

na stronie http://www.zspzag.republika.pl/src/eksternistyczne.html znajduje się szczegółowy zakres egzaminów eksternistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozwolę sobie na odświeżenie tematu w związku ze zbliżającym się egzaminem zawodowym, który muszę zdać aby zdobyć tytuł kwalifikacyjny technik rolnik i tutaj pojawia się moja prośba do osób, które zdawały taki egzamin w nowej formie lub będą go zdawały w tym roku, otóż rozchodzi się o zdawalność oraz o materiały, które pozwolą się dobrze przygotować do tego egzaminu (najlepiej w formie elektronicznej ale obawiam się, iż takie są niedostępne a z podręcznikami też jest krucho) także jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Mam takie pytanie czy do szkoły policealnej trzeba mieć zdaną maturę czy wystarczy tylko wykształcenie średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Mam takie pytanie czy do szkoły policealnej trzeba mieć zdaną maturę czy wystarczy tylko wykształcenie średnie.

 

wystarczy tylko wyksztalcenie srednie !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Mam male pytanko czy nadal jeszce moge zrobic sobie tego technika eksternistycznie albo jest moze jest jakies studium roczne ??

pytam z tego wzgledu gdyz studiuje ekonomie a chcialbym stratowac na mlodego rolnika i potrzebne jest mi wykształcenie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj