kamil41

Jeden ciągnik a kilka marek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

Witam wszystkich i mam nadzieje że pomozecie rozwiązać problem.

Czy ciągniki DFa Lamborghini i Same to faktycznie jeden ciagnik w różnych barwach? Dlaczego w takim razie same jest jednak minimalnie tańszy a DF droższy.

Podobnie sprawa wyglada z NH Stayerem i Casem, czytałem pare razy ze NH jest gorzej wykonany a Stayr najlepiej i faktycznie jesli chodzi o ceny to by sie zgadzało. Ojciec ostatnio pytał jak to jest u sprzedawcy w Niemczech i odp że Case i Stayrer to to samo (NH nie miał). Prasy z tego co wiem również takie same.

AGCO też ma bliżniaczą serie 4400 w MFie i A w Valtrze, natomiast kombajny chyba wszystkie są bliźniacze.

Moze ktoś wie jak to jest...czekam na odp.

 

Pozdrawiam Kamil41:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Same Lambodrghini i DF to sa te same ciagniki tylko w innych barwach,a DF jest z nich najdrozszy poniewaz sie najlepiej sprzedaje,według mnie DF jest tez najładniejszy z wszystkich trzech braci,i jest rówzniez najpopularniejszy. :D Dlatego uwazam ze,DF jest troche drozszy.Nie wiem jak to wyglada w AGCO i NH Stayerem i Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Jesli chodzi o CNH to moge powiedziec ze roznica moze byc miedzy modelmi produkowanymi w przedziale 100-250 KM ( maxxum100-NHt6010 do case puma cvx225-NHT7.270) NH sa produkowane w Angli a Case-steyr w Austri .Modele wyzsze magnum ,T8 ,steiger,T9 sa natomiast produkowane w USA ale nie wiem czy w jednej fabryce :mellow: .Modele mniejsze sadownicze w wloszech a TD ,T5000 T4 w turcji jak case jx,jxu .Silniki i skrzynie sa te same tylko moze byc jakosc poskladanej maszyny,a jesli sa z tej samej fabryki jakosc jest ta sama,wiec nie wazne co kupisz wazne jest to czy trafil do ciebie ciagnik ktory zostal dokladnie zlozony i zeby nic nie cieklo i nie bylo awari


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

to ze roznia sie jakoscia skladania to nie byl bym taki pewien bo tak jak sinik czy skrzynia sa skladane pewnie w jednych fabrykach i potem ida do innych i tam dopiero robia z tego lambo czy sama placi sie rowniez za plastki (maska blotniki itp.) a przede wszystkim za marke sie placi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brunor    0

CNH - to jedna grupa, która należy grupy Fiat.

 

Roziązania takie jak silnik, skrzynie biegów itp są takie same, ale w niektórych modelach są duże różnice konstrukcyjne.

Edytowano przez Brunor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Różnice widoczne są nie na poziomie żelastwa, ale na poziomie elektroniki. Każdy z producentów, nawet należących do tej samej grupy, koncernu, stosuje indywidualne oprogramowanie, co skutkuje różnicami w cenie i osiągach.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kiedyś w NH powiedzieli mi że NH i Cese to te same ciągniki które razem schodzą z taśmy, ale później zakładają inne maski i osprzęt.

o do DF,i Same to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

W fabryce w Austri CNH z tej samej taśmy schodzą NH Case i Stayer.

Na początku taśmy pracownik nawet nie wie jaki ciągnik składa tak przynajmniej mówili i nie było widać różnic bo puki nie założyli kabiny i maski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Temat stary ale pozwolę sobie coś napisać. Same, Lambo i Dezutz to faktycznie identyczne ciągniki produkowane na tej samej linii co nie oznacza, że płaci się jedynie za napis. Na końcu linii montażowej jest takie stanowisko jak kontrola jakości i tu sie pojawiają różnice. Mimo, że to te same ciągniki to dla każdej marki jest inny stopień kryteriów oceny. Kryteria dla deutz-farh są najbardziej restrykcyjne i dlatego kosztuje parę tysięcy więcej niż same. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś poważne wady a np. lekko odstającą tapicerkę, w same może to przejść a w deutz musi być poprawione. Podobnie jest styer, nh, case. Nie zgodzę się też z Duzy1, że pracownik nie wie co składa. Jeszcze na studiach byłem na wycieczce w polskiej fabryce same-lamborghini-deutz w Jackowie koło Lublina gdzie są produkowane najmniejsze ciągniki koncernu. Montaż zaczynał się od wjazdu na taśmę tylnego mostu z listą specyfikacji na której było wyszczególnione jaka to marka, konkretne wyposażenie, a nawet nazwa odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek911    0

tak jak wyżej napisane... tylko dla mnie dziwne że deutz droższy jak same-lamborghini go wykupiło. Różnice niewielkie są w nowych ciągnikach ale w tych "starych są" bo to praktycznie inne maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

koledzy to są konstrukcyjne te same ciągniki dlaczego np. df jest droższy od same lambo niemam pojecia

myśle żę tu chodzi bardziej o marketing np. ciagniki df lepiej są znane niż same i lambo chodzi mi o samą marke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj