Zaloguj się, aby obserwować  
kuku

talerzowy czy lapkowy

Polecane posty

kuku    0

witam wszystkich chciałbym sie poradzic jaki kupić agregat siewny talerzowy czy lapkowy prosze o pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

to wszystko zalezy na jakie ziemie bo na kamienie lepiej łapkowy. talerzowy mozna za to wykorzystac na wiecej sposobów np. jako gruber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moim zdaniem pod każdym względem i na każdy teren tylko agregat talerzowy, nie ma takiej opcji aby się coś zapchało czy zaczepiło.

Po prostu opuszczasz i jedziesz.

Edytowano przez pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Talerzowy dobry jest np na wiosnę po obormiku bo nie trzeba orać. Ale z drugiej strony agregat talerzowy i siewnik talerzowy to dużo większy ciężar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To zależy czym chcesz to ciągać. Ja mam talerzowy 2.7 i siewnik poznaniak(ten starszy) to 100 koni minimalnie do pracy, w ściernisku 80 daje radę., ale bez nie wiadomo jakich prędkości. Ogólnie bardzo zadowolony jestem, uprawia jak aktywny, pole wygląda jak stół, i z tyłu mam packera. Ogólnie musisz jeszcze wyposażyć się w dużo obciążników, ja Mfem (6 cyl) i majac 450 kg na przodzie, jadac drogą z agreagatet(siewnik pusty) to na dziurach trzeba nagę z gazu bo go buja, i musze zrobić skrzynię około 700 kg żeby7 spokojnie pracować. Ale jeśli chodzi o to który lepszy to zdecydowanie talerzowy, na orkę jedziesz i idzie idealnie, sciernisko przewraca również bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Sąsiad kupił talerzowy i mówił że mu kiepsko bryły tłucze a wuj ma łapkowy i w porównaniu z talerzowym to łapkowy lepiej rozbije bryły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To mógł wziąć packera, wtedy by nie miał problemu albo po prostu ma źle ustawiony. u nas łapkowymi wszyscy na 2 razy sieją a my w orkę wjeżdżamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku    0

z uciagiem nie ma problemu mam renault 123km i z 3m da rade. ok a teraz jaka firma agro tom,agromasz ,staltech bo tez jeszcze nie wybralem a moze jakas inna firma ? a co do agromaszu czy hydropak nie bedzie sie rwał bo mi wyglada na malo solidny prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

Ja mam z agro-maszu i jest bardzo solidny 3 m ciągnik steyr8150 z siewnik fiona3m

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam Staltech T30S http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/285649-staltech-t30s/ używam go pierwszy rok, jesienią talerzowałem lucerniak, w tym trochę po orce na zaschniętej glinie i efekt jest porażający w porównaniu do takiego zębowego. Na zdjęciu jest uprawiane randapowane jesienią ściernisko, Forterra 10641 jest bez obciążników, po założeniu 700kg z przodu i siewnika Famarol 2,7m(dwa talerze będą do góry jak do transportu) żadnych problemów z zawracaniem się nie spodziewam. Gdybym miał siewnik talerzowy śmiało mógłbym zrobić robotę za jednym przejazdem bezpośrednio na ściernisko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku    0

witam jeszcze zapomnialem zapytac czym ktore talerze sa lepsze i dlaczego czy te zwykle jak w talerzowce czy te z mniejszym zębem? prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja mam z granosystem i ma dwa rodzaje talerzy, jedne w pierwszym rzędzie są z mniejsza ilośćią zębów a drugie z większą. I naprawdę ten agregat polecam. ale do 2.7 to min. 100 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku    0

moze wiecie gdzie znajde dystrybutora maszyn rolniczych z firmy granosystem w woj. lubelskim? prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/ag...2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

zdecydowanie talerzowy. pracuje i na łapkowym i na talerzowym (zależy od ziemi) i praca talerzowym to całkiem inna bajka. opuszczasz i jedziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Koledzy mam ten sam problem. Stoję właśnie przed dylematem kupna agregatu. Jeżeli chodzi o talerzowy wybrał bym chyba maszyne z POM BRODNICA. Ale z drugiej strony agregat łapkowy prawdopodobnie tez zdał by u mnie egzamin. Do uprawy np rzepaku po pszenicy czy odwrotnie to łapkowy by mi wystarczył. Jednak sieję również kukurydzę na ziarno. I nie wiem czy jeżeli siał bym pszenice po kukurydzy to te resztki pożniwne nie będą mi się wyciągały w agregacie łapkowym. Może jeszcze była by to kwestia dobrania łapek prostych czy tych zagiętych i od ilości rzędów w tym agregacie 2 bądź 3. A w talerzowym chyba nic by się nie wyciągało. I co będzie lepiej mieszać ziemie talerzowy czy łapkowy po którym pole wygląda ładniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj