ralf

karmniki dla tuczników

Polecane posty

ralf    15

witam ??

mam pytanie odnosnie karmników jakich urzywacie w chodowli tuczników moze ktos jakies stronki ma jakies namiary bo zamiezam cos powymieniac bo mam jednoosobowe i to troche mało jakie polecacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja mam karmniki z Czermina jest to za Mielcem woj.Podkarpackie produkuja tam karmniki z grubego plastiku bardzo wygodne i trwale.ostatno kupilem dwie szt.maja one po 4 stanowiska.jak chcesz to moge porobic fotki


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
Ja mam karmniki z Czermina jest to za Mielcem woj.Podkarpackie produkuja tam karmniki z grubego plastiku bardzo wygodne  i trwale.ostatno kupilem dwie szt.maja one po 4 stanowiska.jak chcesz to moge porobic fotki

jak bys mógł to miło by było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

narazie jedno ale jak chcesz to zrobie wiecej tylko nie mailem za wiele czasu


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja w swojej tuczarni na głebokiej sciółce mam pasniki Domino plastik gruby a okucia miski i rurki z kwasiaka, bardzo dobre. mam jeden polnetu stoi 1,5 roku a domino od 97roku bez przerwy i ten z polnetu wygląda dużo gorzej bo rurki do wody sa ze zwykłej ocynkowanej stali i śrubki którymi jest skrecany pasnik tez sa zwykłe a w domino stal to 100% kwasiak. polecam je goraco:) posiadają 6stopniowa regulacje ilosci osypywanej paszy. moje sa 3 sekcyjne jedna sekcja na 15 sztuk poidła sa w miskach a pasza sypie sie jak swina udeży w pret zamontowany nad miska. ogólnie jedza na mokro a pasza nie plesnieje jesli jest obsada. u mnie w boksie sa dwa 3 sekcyjne pasniki i stało na nich nieraz ponad 100sztuk i dawały rade tylko byłu otwarte na full. Polnetu działaja na tej samiej zasadzie ale wykonanie nie to!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

ja mam takie fajne całe z kwasówki coś chyba na wzór jak kiedyś widziałem ma firma amcom czy jakoś tak może podeślę fotke na galerie po dwa stanowiska z obu stron dzięki czemu potrzeba tylko dwa poidła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a masz żywinie sa sucho czy papkowe?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Byl u nas koles z jakiewjs tam komisji UE i powiedzial ze na 14 szt tycznikow powinno jedno poidlo przypadac.. :( Ale to jest chore bo jak jest wiecej niz 3 poidla w kojcu na 50 szt to one i tak nie pija tylko ciagle puszczaja ta wode i puszczaja i tylko problem i powodz z tego a nie pozytek :P


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

u mnie to sie zadzylo naszczescie dopiero 2razy i caly baniak 500litrow polecial :( a sprezynka taka mala i nie droga bo az 1zl i tyle balaganu narobila:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Te sprężynki to taka lipa że lepiej nie mówić zrobione ze swykłej stali a nie kwasoodprnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

własnie zasady działania ze strony technicznej to niewiem ale ciesze sie ze to istnieje (chociaz to ma zasade działania podobną do spłóczki... ;) ) jest koryto a w nim utrzymany stały poziom wody i rurka a przy suficie jest jakis mechanizm (tak dedukuje ze jesli swinki wode z koryta upija to z rurki tej woda sie spuszcza i leci nia powietrze i one chyba uruchamia wodę ale niewiem...), a w oborach jest tez cos podobnego ale watpie zeby nadawało się to do swinek, ale tam jest cząsc tego koryta nabudowana i co sie tam dzieje juz niewiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mi nie chodziło by o ich nauke tylko zyby nie marnotrawili wody jak to czasami latem ze smoczkami bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

raczej nie ciekawe.

zalezy jak zrobione jest poidlo - na parktykach zawsze mialem pod ręką dodatkowe ramię bo swinki zawsze znalalzy sposob aby dostac się do zaworu/ramienia odcinającego doplyw wody i zawsze je wylamaly.

jesli jest się to w stanie wyeliminowac to sprawa jest nawet nawet ale licz się z tym ze do poidla napchają ci roznego syfu.

tam gdzie roblilem byly normalne zbiorniki o dl 2 metry prawie i szer z 50 cm i 20 cm wysokosci i wlasnie system uzupelniania wody rodem ze spluczki klozetowej wyjęty. z racji ze ferma byla na swiezym powietrzu to raz na miesiąc (w wakacje częsciej)  lopata w dlon i wywalac to co swinki nawalily do srodka


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

domyslam sie ale jest jeszcze cos zapobiegawczego... ;) teraz mam jeszcze pare koryt to mysle ze niezrobiłoby to zadnego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

O właśnie dopiero zobaczylem ten temat ;D Co do poideł i karmników 2 tygodnie kupiłem nowe, porobie fotki  ;D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
O właśnie dopiero zobaczylem ten temat ;D Co do poideł i karmników 2 tygodnie kupiłem nowe, porobie fotki  ;D

 

podeslij na e-mail ;)

please

bo tez chce zrobic porządek z pojeniem itp


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj