Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek11

Zgrzyty w przednim moście

Polecane posty

krzysiek11    3

Witam, na jesieni usłyszałem delikatne zgrzyty dochodzące z przedniego mostu w Zetorze forterra 11441. Ten dźwięk można było usłyszeć tylko podczas skręcania. Teraz jest coraz gorzej słychać jakieś trzaski, nawet przy zamkniętej kabinie i jeździe na wprost. Zetor ma 2tys mth i pracuje z ładowaczem czołowym sporadycznie od 2008r. Jak myślicie co to może być?

Edytowano przez krzysiek11

ziomal89    0

jeśli zgrzyta na zakrętach to wymienia się olej i zwykle pomaga ale jeśli zgrzyta na wprost to trzeba rozebrać

Edytowano przez ziomal89

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek11    3

Tak, jak jest załączony przedni napęd to słychać ten dźwięk, obojętnie czy jadę do przodu czy do tyłu. Jak wyłączę napęd to już jest OK i wszystko pracuje cicho, tak jak powinno.

piotrb14    186

czyli powiem ci tak. to na pewno nic w moście bo bez różnicy czy napęd jest włączony czy wyłączony to wał i te przekładnie się kręcą i tak, więc zgrzytało by nawet i na wyłączonym, a może po prostu nie załącza ci do końca napędu

Edytowano przez piotrb14

krzysiek11    3

Też mi się wydaje, że to może być coś z łożyskiem. Trzeba będzie rozkręcić i zobaczyć co tam się stało ;)

Vladoo1    9

Warto spróbować zmienić olej i zobaczyć co będzie się działo, ja po zalaniu olejem nawet oryginalnym case niby do przekładni ale do zwolnic trzaskało ze mało zawału nie dostałem po rozebraniu całego mostu nic nie było wlałem olej do przekładni ze szperą czyli mechanizmem różnicowym o zwiększonym tarciu i cichutko i wszystko rabota jak trzeba, koszt oleju znikomy :D w porównaniu do rozkręcania całego mostu .

wymiana oleju pomoze zrób to szybko bo możesz tarczki do reszty skończyć kup sobie aral fluid który jest włoskim olejem nie pamiętam jak jego orginał się nazywa do mnie weszło 8l 2x1,5l na zwolnice i 5 do mostu, a sprawdź jeszcze odpowietrznik ale moim zdaniem olej

mackov    3

niestety koledzy ale moim zdaniem sypnoł sie układ różnicowy a konkretnie to mechanizm załanczania blokady tego układu

krzysiek11    3

Olej wymieniony i na razie jest dużo lepiej. Nic nie słychać, i wszystko działa prawidłowo. Zobaczymy jak będzie się sprawować później. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować