Skocz do zawartości
szymon17

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
UrsusCzesio    303

Lepiej najpierw zdejmij pokrywe zobacz czy na wałkach luzu nie ma czy synchronizator (jeżeli jest) nie szwankuje lub hamulec skrzyni biegów.Bo to sprzęgło to mogą być pieniądze w błoto wywalone

pamo84    9

Jeżeli kogoś interesuje odgrzewany kotlet to napisze jak się zakończyły problemy z biegami u 12145 to na początek toczenie koła zamachowego i docisku w skrzyni biegów wszystkie nowe łożyska obie przesówki i widełki do tego mikropompka i hamulec skrzyni efekt taki że do góry biegi idą ładnie prawie bez zgrzytu a na dół spokojnie na podwójnym wysprzęgleniu myślę że jak się dotrą przesówki to będzie jeszcze ładniej tak jakby z fabryki wyszedł jednym słowem tak można świat doganiać

Wiadomość z agroFakt.pl

tespis17    21

Wyszły wadliwa partia synchronizatorów do zetorów, uważać i sprawdzać w sklepie, nie ma współosiowości. Kupować te oryginalne w opakowaniu Zetor

Edytowano przez tespis17

Agro-Nom    6

panowie pomóżcie mi u mnie biegi w górę wchodzą bez zgrzytu tylko w dół zgrzyta i to tak że biegu nie wrzucę, dopiero gdy ciągnik zwalnia to czuć że zgrzyta coraz mniej a jak się zatrzyma to zgrzytu już w ogóle niema. Tak się dzieje jak redukuje biegi ze sprzęgłem, jak redukuje bez sprzęgła to nie zgrzyta. Przykład; jadę po drodze pustym ciągnikiem na trójce wyjmuje bieg czekam aż trochę ciągnik zwolni i włączam 2 jeśli trafie w obroty to nic nie zgrzytnie a jak to samo chcę zrobić ze sprzęgłem to zgrzyt nie miłosierny. i muszę czekać aż ciągnik się zatrzyma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się