szymon17

Zetor 16245 - problem z rozłączaniem biegów

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Lepiej najpierw zdejmij pokrywe zobacz czy na wałkach luzu nie ma czy synchronizator (jeżeli jest) nie szwankuje lub hamulec skrzyni biegów.Bo to sprzęgło to mogą być pieniądze w błoto wywalone


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli kogoś interesuje odgrzewany kotlet to napisze jak się zakończyły problemy z biegami u 12145 to na początek toczenie koła zamachowego i docisku w skrzyni biegów wszystkie nowe łożyska obie przesówki i widełki do tego mikropompka i hamulec skrzyni efekt taki że do góry biegi idą ładnie prawie bez zgrzytu a na dół spokojnie na podwójnym wysprzęgleniu myślę że jak się dotrą przesówki to będzie jeszcze ładniej tak jakby z fabryki wyszedł jednym słowem tak można świat doganiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wyszły wadliwa partia synchronizatorów do zetorów, uważać i sprawdzać w sklepie, nie ma współosiowości. Kupować te oryginalne w opakowaniu Zetor

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

panowie pomóżcie mi u mnie biegi w górę wchodzą bez zgrzytu tylko w dół zgrzyta i to tak że biegu nie wrzucę, dopiero gdy ciągnik zwalnia to czuć że zgrzyta coraz mniej a jak się zatrzyma to zgrzytu już w ogóle niema. Tak się dzieje jak redukuje biegi ze sprzęgłem, jak redukuje bez sprzęgła to nie zgrzyta. Przykład; jadę po drodze pustym ciągnikiem na trójce wyjmuje bieg czekam aż trochę ciągnik zwolni i włączam 2 jeśli trafie w obroty to nic nie zgrzytnie a jak to samo chcę zrobić ze sprzęgłem to zgrzyt nie miłosierny. i muszę czekać aż ciągnik się zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj