adam191919

DF 420 GS czy john deere 5090R

Polecane posty

adam191919    0

Witam zamierzam kupić ciągnik i nie wiem na którego się zdecydować. Zarówno john deere jak i DF. Ciągnik będzie pracował na 20 ha ze wszystkimi maszynami więc nie będzie miał łatwo. Którego wybrać? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał DF bedzie napewno miej palił od JD,może GS niema tyle bajerow co JD,z R powinieneś bardziej porównać DF Agrofarma 420 Profiline.Mój znajomy za 80-konną R dał 186 tyś brutto,GS bedzie kosztował jakieś 175 tyś z bogatszym wyposazeniem,a profiline kosztuje 205tyś brutto z prawie pelnym wyposazeniem,jeśli chcesz mieć dobry komfort pracy wez JD niż GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam191919    0

Ja bym wybrał DF bedzie napewno miej palił od JD,może GS niema tyle bajerow co JD,z R powinieneś bardziej porównać DF Agrofarma 420 Profiline.Mój znajomy za 80-konną R dał 186 tyś brutto,GS bedzie kosztował jakieś 175 tyś z bogatszym wyposazeniem,a profiline kosztuje 205tyś brutto z prawie pelnym wyposazeniem,jeśli chcesz mieć dobry komfort pracy wez JD niż GS.

 

cena ciągników jest poruwnywalna to ok.155 tyś. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

W zeszłym roku miałem taki sam problem tylko że między DF a JD w wersji M... i....

 

Sprawa wyglądała tak, że szukałem ciągnika pomocniczego na wiele lat z wysokim prześwitem, ładowaczem, przednim tuzem. Początkowo zdecydowaliśmy się na DF, ale zobaczyliśmy, że odciągi od ładowacza obniżają znacznie prześwit. Wtedy wygrywał niby JD bo jest na ramie i w ogóle nie obniża prześwitu. Tylko że sprawa zaczęła się komplikować jeśli chodzi o skrzynie... biegi pełzające o prędkości chyba w okolicach 400 m/h dostępne były w wersji R która była zdecydowanie droższa od wersji M no i zarazem od DF.

Ale, od niechcenia zainteresowaliśmy się MF 5425. Na początku wydawał się bardzo drogi, tylko po głębszej analizie i po wycenie dodatków (biegi superpełzające, tuz przedni, ładowacz, koła do międzyrzędzi) wypadał zdecydowanie taniej od JD - R, a nieco drożej od DF. Tylko, że wg mnie jeśli chodzi o standard, wykończenie i jeszcze wiele innych MF wygrał bez pardonu.

 

Chyba nic więcej Ci nie rozjaśniłem, a wręcz przeciwnie, ale kupno drogiego ciągnika to nie jest błahostka i trzeba brać wszystkie opcje pod uwagę.

Edytowano przez 3przemo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

standard wyposażenia i wiele innych tak :) ale nie wykończenia :P no może w porównaniu do DF będzie podobnie, ale do JD 5R to mu brakuje

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Bierz ciągnik z 4 biegami zmienianymi pod obciążenie (MF 5425 lub JD 5080R)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 2 półbiegi to już za mało lub 3,przecież JD i MF mają aby 4 główne biegi a DF 5 ;)

Edytowano przez samelamborghini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mają po 4 biegi i po 4 stopnie zmienianymi pod obciążenie, a DF ma 5 biegów i 2 stopnie zmienianymi pod obciążenie i 3 redukcje. Wygodniejsza jest skrzynia z większą ilością stopni zmienianych pod obciążeniem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

W MF to wszystkie biegi zmienia się tak jak by były pod obciążeniem, bardzo fajnie się to zgrywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Komfort pracy między DF a JD myślę że będzie porównywalny. Kabiny wielkościowo będą zbliżonych rozmiarów. Wnętrze DF-a będzie bardziej kolorystyczne od wystroju w jelonku. Mi w jelonku lepiej się siedziało w porównaniu do mojego R3 GS, ale gdybyś się interesował wersją PL to jak dla mnie zmienia postać rzeczy bo wtedy ciągnik jest wygodniejszy w obsłudze za sprawą wielofunkcyjnego podłokietnika, rewersu elektrohydraulicznego z regulacją agresywności ruszania, ma joystick od obsługi hydraulik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak bym się zastanawiał między JD 5R a R3 GS to bym wybrał JD. Ale gdybym wybierał między 5R a R4 PL to tu sprawa nie była by taka prosta ;)

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A Agrofarm PL to znowu to samo Same Silver. Ale jeśli kolega nie boi się troszkę większego spalania i troszkę większej ilości elektroniki niż w JD to bierz JD :)

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale JD bedzie drozszy w eksploatowaniu a DF bedzie tańszy to też wez pod uwage przy zakupie ciagnika,a i w PL jest wyzsza kabina o 10cm od GS i cichsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Pod jakim względem eksploatacja DF będzie tańsza. Koszty części zamiennych są już na podobnym poziomie prawie we wszystkich firmach.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mam Lamborghini R4 105 więc wiem co ile kosztuje.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie rozumiem o co ci chodzi.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj