minor15

Roundup w ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmag    54

chwilę mnie nie było i tu kłótnie i jakieś tam zatargi-atmosfera ciut zniechęcająca."świat według MONSANTO "widziałem-jak na razie jeszcze u nas trochę przyszłość.co do stosowania środków ochrony to nawet w USA nie przejmą odmiany,za % genów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem przed sadzeniem ziemniaków i nie wiem co robić bo w tym roku sadzę je na polu gdzie była kukurydza i było tam dużo perzu co zrobić kiedy i jakim opryskiem pryskać doradźcie jak możecie?Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Z tego co wiem stanowisko po kukurydzy jest najgorsze dla ziemniaków, ale nieraz tak musi być. No teraz przed sadzeniem juz nie opryskasz tego perzu. Przed wschodami dać coś na perz, ewentualnie po wschodach ziemniaków poprawić np Titusem ale wtedy wychodzi o wiele drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ale wowczas titus w pelnej dawce i dwu etapowo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Przed wschodami roundup a potem jakiś gramicyd. O wiele tańszy od titusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Agilem 100ec kosztuje nie mam pojęcia ile w tym roku, w tamtym 70-90zł za litr, dawka ok0.8l/ha, a tam pisze na butelce do zwalczania perzu dawka, do 1,5l/ha, choć ja bym się bał dać więcej niż litr , ale skoro tak pisze..., albo dwa razy opryskaj agilem w mniejszej dawce tej 0,8, co wy na to?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A po zastosowaniu roundapu jak już uschnie perz to mogę redlić ziemniaki??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a czy mogę dać oprysk jak w temacie przy tej temperaturze bo kurde będą zaraz ziemniaki wychodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak jest sam perz to obrdlij już teraz. Potem opryskasz jakimś gramicydem na perz jak ziemniaki już będą a perz będzie w miarę rozwinięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A jaki Graminicyd masz na myśli?? np Perenal 104 ec?? LUB JAKI INNY???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

agil, aramo, focus ultra, fusilade, gallant, leopard, pantera, perenal, select, targa. Patrz na cenę i karencję. Pantera ma 69 dni w ziemniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A po zastosowaniu roundapu jak już uschnie perz to mogę redlić ziemniaki??

 

Po glifosacie bez siarczanu mg można uprawiać po 5 dniach, wystarczy że rozejdzie się po roślinie, ona i tak uschnie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@bolid20-saszeta dobrze radzi-najlepsze efekty niszczenia perzu to przy oprysku przed zakryciem międzyrzędzi-najwięcej perzu wtedy się zwalczy.jak pola po ziemniaku nie zaniedbasz to jeszcze kilka lat bez perzu na tym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no i oprysk przed wschodami wychodzi o wiele taniej. Wystarczy, że dam 1,5-2 l/ha, trochę siarczanu amonu i wyjdzie ok 26 zł/ha a po wschodach to wiadomo. Ale czy mogę dać teraz np jutro przy takiej temp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

optymalne warunki na opryski na perz to 15-25,jak i wigor perzu-czyli teraz przed wschodami można ale czy cały perz dostanie,czy wszystko wzeszło,czy potem nie będziesz i tak musiał jak radzimy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

dokładnie. Perz nawet z 1 cm odrośnie. Obsyp i zostaw. Jak będą miały z 10-15 cm polecisz agilem i za 10 dni powtórzysz. Oczywiście w dawkach 2x 0,6l/ha. Albo jednorazowo ale efekt lepszy po dzieleniu. Agil ma 40 dni karencji

 

 

poleciałem w piątek roundupem a w sobotę po południu ziemniaki wyszły :rolleyes:. Się trochę zdziwiłem bo rozgrzebywałem przed pryskaniem i były ze 2-3 cm pod ziemią. A miałem czekać do dzisiaj z pryskaniem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj