minor15

Roundup w ziemniaki

Polecane posty

minor15    26

Posadziłem ziemniaki 2 kwietnia. Dopiero puszczaja kiełki. Teraz zacznają wychodzić chwasty. Czy moge jeszcze psikną raundapem a własciwie podrobą Klinik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Witam :) jeśli chodzi o glifosat w ziemniakach to raczej nie bardzo powinno się go stosować a kiełki masz już na wierzchu ?


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Kiełki dopiero puszczają i są pod ziemią. Ja nie rozbronywałem redlin wiec sa gleboko pod ziemia. Czyli spokojnie moge stosowac nawet w dawce 5l/ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

ja znam przypadki ze właśnie takie zabiegi doprowadziły do zatrzymania procesu kiełkowania.

raundap nawet na ściernie był pryskany i spowodował że ziemniaki nie wzeszły...

lepiej coś innego na te chwasty użyj np. sencor


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Bez przesady ze zabieg 8 miesiecy wczesniej mial wplyw na wschody ziemniaka.

Jedynie mocna ulewa zaraz po zabiegu do 6h moze wplukac glifosat wglab redliny i przypalic, poza tym nie ma ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Fakt ze taka dawka to spora przesada ale co ma ilosc srodka do tego czy ziemniaki ucierpia ?

Przeciez caly srodek czynny po kilku godzinach idzie w powietrze, czy go jest 2l/ha czy 10l/ha.

Roslina musi miec kontakt ze srodkiem to nie afalon ze rozklada sie powierzchniowo w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Bez przesady ze zabieg 8 miesiecy wczesniej mial wplyw na wschody ziemniaka.

Jedynie mocna ulewa zaraz po zabiegu do 6h moze wplukac glifosat wglab redliny i przypalic, poza tym nie ma ryzyka.

 

Skąd u Ciebie ta pewność że zabieg był wykonany 8 miesięcy wcześniej ? zabieg był wykonany około miesiąca przed posadzeniem


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

glifosat nie zdoła zniszczyć nawet wschodzącego chwastu,jeśli masa biała kiełka przewyższa masę liścieni.powierzchnia wchłonięcia musi być duża.

jeśli w ziemniaku są nawet nieliczne kły na wierzchu a jeszcze nie liście-w niskiej dawce spokojnie można.nie raz tak robiłem i ziemniak nawet tego nie odczuł(te co już wyłaziły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

już kiedyś ten temat był poruszany z e rouandap jest rakotwórczy nawet w zastosowany przed wschodami kartofli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A tam rakotwórczy połowa plantatorów buraków stosuje glifosat na chwasty a my żremy cukier i narazie żyjemy :rolleyes: można w ziemniakach stosować glifosat tylko 2 litry w zupełności wystarczą i kiełków ma nie być na wierzchu a nawet bym napisał że przynajmniej z 2cm od powierzchni ,bałbym się że nie rozłożył by się zupełnie i deszcz by go spłukał do kiełków, a jeśli prognozy są pozytywne to czemu nie? ja daje choć jeszcze nie zasadziłem :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

2 litry to za mało.5 litrów w tamtym roku stosowałem i było oki.Teraz czekam na deszcz by obsypać ziemniaki i skropić Afalonem , potem najwyżej jak coś ujże chwastu a nie powinno być to przelece Sencorem + Titusem i pole czyste jak pupcia u niemowlaka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@gremlin-pokaż który z dostępnych środków nie jest rakotwórczy.

rak-jest produktem ubocznym cywilizacji-związki zawarte w powietrzu też są rakotwórcze w mniejszym lub większym stopniu.

jedząc tylko produkty ekologiczne też można umrzeć na raka-przykre ale prawdziwe.

rouandap jest w miarę bezpieczny-jak go nie stosuje się do desykacji-a do tego szeroko stosowany jest nie tylko w ziemniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

choroba nowotworowa pwostawje na skutek mutacji naszego układu DNA.... takie aspekty jak żywnosć ma bardzo mały udział w tym... to tak na marginesie ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ulotce pisze o stosowaniu przedwschodowym ziemniaka, więc jest to na pewno bezpieczne-inaczej by tego nie dopuścili do stosowania w tym terminie. Desykacja-nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@GSX-chyba się mylisz-"jesteśmy tym co jemy"

@marekpieg1234-no nie można-lecz ilu to robi,nawet rzepak zasuszają.powinno być reglone-ale drogo.

ja ziemniaka ścinam-też jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja co roku stosuje Glifosat 1,5l/ha + linurex 2l/ha krótko przed wschodami i nigdy nic sie nie stało. Dawka Glifosatu 1,5l jak najbardziej wystarczy bo chwasty wschodzące mają bardzo małe jeszcze liście a więc spokojnie zginą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie no w zupełności zgadzam się z @wyrebski1 i innymi co dają małą dawkę, przecież to pryska się kiełki chwastów tzw liścienie po co solić dawki po 4-5 litrów jak na ugór czy łąkę? ja zawsze dodaje tak do 2kg siarczanu mg i oprysk jak najbardziej się da drobnokroplisty czy to buraki ziemniaki i jest ładnie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latek    0

Jestem laikiem w tych sprawach, ale z tego co sie orientuje pryska sie po bronowaniu?Proszę o porade,perzu nie ma tylko lebioda i takie podobne:)

 

Jaki oprysk?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja zawsze pryskałem afalonem 4l na ha ale nie były całkowicie czyste w tym roku dam 4l glifosatu i potem 4l afalonu, zobaczymy może będzie lepiej. (przeważnie sadzę po trawie z koniczyną pryskanej jesienią glifosatem.)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

po bronowaniu to afalonem(lub innymi-linureks-to to samo)-glifosat najlepiej na bujne chwasty.jak nie ma perzu i innych jednoliściennych to również dobrze może być chwastoks,aminopielik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dziś u mnie deszczyk , fajnie by było by jeszcze ciupał sobie a po świętach obsypuje i atakuje Afalonem w dawce 2-3 litry na hektar a po wschodach Sencor lub odpowiednik Sencoru + Titus i Trend.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My już bardzo dlugo sadzimy ziemiaki jadalne i doświadczenie mamy zawsze stosujemy po posadzeniu kiedy wyjdą pierwsze chwasty około tygodnia 2l/ha Randapu a później Command i Mistral i ziemiaki mamy czyste od lat tak robimy i nie ma problemu w burakach też powschodowo Randap 2l/ha .Policzcie sobie ile kosztuje Randap albo coś podobnego np.Klinik(glifosat 360g/l)http://allegro.pl/roundup-360sl-20l-chwasty-perz-randap-promocja-i1566460938.html Randapu kosztuje 17,5zł/l nie ma tak taniego oprysku 2lha czyli wychodzi 35zł/ha.A np. na buraki cukrowe BETANAL ELITE 274 EC kosztuje 114zł/l .Ludzi zacznijcie liczyć i experymentować nie sztuka się narobić i wywalić kupa kasy ;)

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj