Skocz do zawartości
News
misieq

Dlaczego w silnikach typu A6.354.4 turbo w kolektorze ssącym znajduje się nagrzewnica

Polecane posty

misieq    0

Witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanie dotyczące wyżej wymienionego typu silnika tak jak w temacie: dlaczego w kolektorze ssącym zamontowano tam nagrzewnicę przez którą płynie płyn chłodzący silnika. Co może spowodować wymontowanie tej nagrzewnicy, jakie ona ma znaczenie. Zgóry dziękuje za zainteresowanie. Pozdarawiam.

tomek73    244
(edytowany)

A to nie jest intercoler?? Tak jest w ZTS 18345.Stracisz trochę mocy.

Edytowano przez tomek73

Michufarmer    21

Silnik o którym mówisz posiada intercooler czyli chłodnice powietrza doładowującego. Jej zadaniem jest schłodzenie powietrza, które ogrzewa się podczas sprężania go przez sprężarkę. Chłodniejsze powietrze ma większą gęstość i przez to większą zawartość tlenu, którego obecność jest warunkiem zaistnienia procesu spalania. Usunięcie tej chłodnicy pogorszy parametry silnika.

Nie mogę sobie wyobrazić gdzie Ty widzisz tam dopływ płynu chłodzącego silnik. Albo jesteś laikiem w sprawach technicznych albo myslimy o czymś innym.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Wiadomość z agroFakt.pl

Carlos4ever    3
(edytowany)

Te laik jak się ochłodzi powietrze to raczej nie zwiększy się w nim zawartość tlenu tylko dzięki samemu ochłodzeniu zwiększa się gęstość powietrza. W tej samej objętości mamy większą masę.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

hubertuss    624

NIe kombinuj kolega wyżej napisał dobrze. Obniżenie temp powietrza to większa gęstość a co za tym jdzie więcej cząsteczek tlenu potrzebnego do spalania np w jednym litrze powietrza.

Założycielowi tematu chodziło chyba nie o intercoler pisze coś o kolektorze ssącym. Nie widziałem tego motoru więc nie wiem za bardzo o co chodzi.

Michufarmer    21
(edytowany)

Te laik jak się ochłodzi powietrze to raczej nie zwiększy się w nim zawartość tlenu tylko dzięki samemu ochłodzeniu zwiększa się gęstość powietrza. W tej samej objętości mamy większą masę.

Czytaj kolego ze zrozumieniem. Nie napisałem, że ochłodzenie powietrza zwiększa zawartość tlenu tylko ochłodzone powietrze ma większą gęstość czyli więcej cząsteczek powietrza w jednostce objętości a co za tym idzie więcej owego tlenu.

Prośba do autora tematu o wrzucenie zdjęcia z elementem który autor nie wie po co jest. Będziemy mogli wtedy pomóc.

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

sebe1033    83

najlepiej zrób zdjęcie ;) bo z tego co piszesz to dość ciekawe ale by podgrzewać tym kolektor to by musiała byc grzałka płynu elektryczna no chyba że to wersja na ekstremalnie niskie temp :huh:

misieq    0

Użytkowniku Michufarmer tak do końca to ja laikiem nie jestem ponieważ posiadam ciągnik z tym silnikiem i go obsługuje, naprawiam. Niestety nie mogę zamieścić zdjęcia jak to dokładnie wygląda ale ten kolektor ssący składa się z dwóch części: części spodniej przykręconej do głowicy oraz części górnej w której jest bezpośredni wlot z turbiny. Rozkręcając go-kolektor ssący, zauważyłem że wewnątrz znajduje się tak jakby nagrzewnica-lub chłodnica do któtej wlotów podłączone są węże z układu chłodzenia silnika. Taka budowa oznacza że powietrze które trafia do komory spalania ma temperaturę silnika-płynu chłodzącego, może ktoś teraz mi wyjaśni dlaczego tak jest to rozwiązane??

mirro    506

W samochodach poruszających się z duzą prędkością istnieje możliwość stosowania intercolerów suchych ponieważ podczas jazdy przepływ powietrza studzi lamele chłodnicy i co za tym idzie powietrze doładowania. W maszynach wolnobieżnych stosuje się intercolery mokre wykorzystujące obieg cieczy chłodzącej silnika. Wlot pewnie jest podłączony do zasilania cieczą schłodzoną w chłodnicy czyli o temperaturze niższej niż temperatura cieczy w silniku. Rozwiązanie takie wymusza mała prędkość z jaką poruszają się te pojazdu czyli brak możliwości studzenia przepływem strumienia powietrza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez konopia992
      Witam, mam dwa problem z moją Renią 7034. Pierwszy to wyciek z skrzyni biegów, przy samym ramieniu podnośnika, na chłopski rozum to prosta sprawa, ściągam dekiel wymieniam uszczelniacz i gotowe, ale znajomy mnie nastraszył, że jak ściągnę ten dekiel to już tego nie poskładam i z podnośnikiem nie dojdę do ładu  ma może ktoś z was pojęcie czy to prawda ? Drugi problem to olej kapiący z rurki od odmy, jakoś strasznie się nie leje ale jak stoje to zostawiam małe plamy oleju, silinik to perkins 4 cylindry bez turba 70km, ma moc i ogólnie odpala i chodzi jak zegarek, a naczytałem się, że to objawy końca pierścieni i trochę nie chce mi się w to wierzyć   Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Cariena
      Problem dotyczy MF 3125, a mianowicie wygląda on tak:
      Nie posiadając bagnetu w tym ciągniku, postanowiłem kupić.
      Kupiłem w necie, rozmawiałem z gościem powiedział, że nie ma problemu, jest to dostępne. Kupiłem bagnet za 135 zł "oryginał".
      Niestety nasz oryginał tak za bardzo nie chce pasować. Ma średnicę ok. 1,5mm większą niż otwór na bagnet.
      Teoretycznie, gdy bagnet dojdzie do tego miejsca już nawet się macza w oleju (do kreski opisującą minimum)
      Wcześniej nie miałem w tym ciągniku bagnetu tylko jakiś kawałek blaszki, niewiadomego pochodzenia, nie mam z czym za bardzo porównać. I nie jestem pewien czy to na pewno odpowiedni bagnet.
      Tu następuje prośba, czy ktoś może jakoś potwierdzić, że ten bagnet o takich wymiarach jak na zdjęciu jest dobry do tego ciągnika??

Odległość do maximum - 18,2 cm
      Odległość do minimum - 21,2 cm

Poprzednio ni

• Przez Adam11
      Witam, zapraszam do filmu, robimy wspomagania elektryczne też do MF, zapraszam do pytań 

• Przez Matikrzew24
      Witam wszystkich bardzo serdecznie.
      Posiadam w swoim gospodarstwie ciągnik IMT 577 z mocno uszkodzonym układem napędowym. Posiada on za to sprawny silnik Perkins s 44a po remoncie. Przez co zastanawia mnie kwestia przełożenia tego silnika do jakiegoś Massey Ferguson-a z nieopłacalnym do naprawy silnikiem Perkins A4.248. Konstrukcje są bardzo podobne, ale czy takie same ? Gdzie napotkam problemy ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.