Maciek90

[Ursus C-360] Obrotomierz.

Polecane posty

divad115    0

to może zacznijmy od tego ze ten trójkątny jest w 40 :D

a teraz tak sprawdź czy chodzi zegar potem jak sprawdzisz zegar sprawdź line a na końcu sprawdź ślimak tzn to miejsce gdzie linka wchodzi do silnika i jak wyjmiesz ta linkę i ten ślimak nie będzie chodził to sobie daruj ten obrotomierz bo szkoda kasy

 

Straszne literówki, nie pisz jak Czech.

Edytowano przez milanreal1

sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

czasami się zdarza że wejście się wyrobi w zegarze albo końcówka linka dlatego nie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Sprawdź ten ślimak bo to jest najczęszcze przyczyna.

 

Mi w c-385 wytrzymywały po 50mtg te z grene a potem kupiłem z innego sklepu i już wykręcił 150mtg i się nie obdar.

 

Bo w tamtych była ta ślimacznica plastikowa i się obdarła i nie kręcił a w tym jest metalowa.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

jak będziesz wymieniać linke obrotomierza to dobrze by było wlać dosłowny gram oleju silnikowego do linki ;)


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek3p    0

witam koledzy pomóżcie licznik obrotomierz mi nie działa i to już od paru dobrych lat ślimak przy silniku się kręci ale nie mam tego dekielka na górze ślimaka

czy to przez to nie działa zegar i linka też się nie kręci i nie dochodzi do tych trybów w ślimaku co tam może być popsute ??????? .

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o szybkie rady B)

 

A i jeszcze chciałbym podłączyć zegar ciśnienia oleju jak to zrobić????? :unsure:

Edytowano przez ursusek3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Odnośnie manometru do ciśnienia oleju to między innymi w ursusach 4512 jest taki trójnik wykonany z mosiądzu przy czujniku oleju pozostaje dokupić manometr do 1mpa i przewód -może być od manometru powietrza mf255,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kolego jesli niemasz tego dekielka od slimaka przypasuj podkladke lub monete i ja poprostu tam wstaw, bedzie dzialac, cos na ciasno i delikatnie przyklepaj obudowe, na allegro sa do 3p trojniki na zegar i czujnik, sa tez weze do 3p z przejsciem na zegar od ruskiego t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek3p    0

tak mówisz to ten dekielek nie jest przyczyną nie działającego obrotomierza a z tym manometrem od ciśnienia oleju to zamówiłem już na allegro. B)

a czy mógł by mi wysłać fotkę jak to jest zbudowane pod tym dekielkiem w ślimaku bo nie wiem czy u mnie wszystko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

pewnie ten dekielek ja go nie masz, ja tak zregenerowalem i dzieki podkladce mam nawet mozliwosc zeby go przesmarowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek3p    0

dzięki koledzy manometr i licznik MTG działają ;)

mam jeszcze 2 pytania jak podłączyć licznik temperatury wody w ursus c-360 3p i jak podłączyć kontrolkę kierunkowskazów pod uniwersalny przerywacz ja wyciągłem go z malucha i nie mogę podłączyć kontrolki

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

jesli chodzi o kierunki to nie wiem jaki masz przerywacz ale taki najbardziej typowy to ma oznacczenia: 49a-zasilanie, 49-wyjscie na przelacznik kierunkowskazow, 31-wyjscie do kontrolki. A jesli chodzi o wskaznik temperatury to patrzac z gory na wskaznik to wejscie z lewej strony podlaczone pod czujnik a z prawej do zasilania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulako    0

Witam!

Mam wózek widłowy GPW 200T z silnikiem od C-360. Chciałbym do niego założyć jakiś licznik motogodzin, ale oryginalny Ursusa nie podpasuje bo tu nie ma skrzyni biegów jak w ciągniku.

Chciałbym więc założyć taki, który będzie naliczał na podstawie impulsów elektrycznych. I tu pojawia się problem; w benzyniaku podłączam do cewki, kabla WN albo zwyczajnie okręcam na świecę zapłonową. A skąd wziąć w dieslu impuls?

Obiło mi się o uszy, że w Lublinie bierze sygnał z alternatora, może tu się da tak zrobić, bo altek jest chyba od poloneza albo 125P.

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

Kolego wyjście licznika motogodzin i obrotomierza w c 360 jest z koła rozrzadu, więc nie potrzebujesz skrzyni, zakładaj orginał od 60 i nie kombinuj z elektrycznym -szybciej, łatwiej , taniej :)

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

tak jak mówi kolega wyżej ty pewnie pomyliłeś z C-330 albo z innym, linkę kupisz w sklepie za 10 zł a obrotomierz kupisz za 40zł :D

Edytowano przez PIOTREK44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

jeśli kolega nie założy oryginału to mam pomysł ja do kombajnu zamontuje na wiosnę licznik godzin elektryczny od właśnie widlaka tylko że od bułgarskiego kupiłem ten licznik za śmieszne pieniądze rozbierali na złom więc cała deskę kupiłem podłącza się tylko + i - i działa ja podłącze pod alternator żeby zadziałał jak silnik zacznie pracować a nie jak się tylko włączy zapłon nowy taki zegar jest dość drogi ale może ci się uda kupić taniej na złomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@kulako coś ci się pomyliło bo wejście do obrotomierza w c-360 idzie od rozrządu a nie jak piszesz z skrzyni , pomyliłeś się z 330 a obrotomierz i linkę kupisz w każdej agromie , ale pomysł ciekawy z innym obrotomierzem do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAROKUBA    0

Witam mam problem od wczoraj z zegarem motogodzin a mianowicie urwała się linka w zimie i wczoraj wymieniłem na nową ale po montażu zegar pokazuje 2x większe obroty jak powinny być. Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAROKUBA    0

Linka siedzi dobrze i w ślimaku i w zegarze i nie jest nigdzie zagięta i jest puszczona jak najbardziej łagodnymi zagięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak masz gdzieś drugi licznik to podłącz linkę do niego, a jak będzie to samo to przekładnia do wymiany.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Żeby sprawdzić czy przekładnia jest do wymiany nie trzeba podłączać drugiego licznika tj. napisał kolega wyżej tylko wystarczy przycisnąć palcem linkę ze strony gdzie przychodzi zegar jak się nie będzie kręcić przy obciążeniu palcem to przekładnia bądź rozgięcie zabieraków na wałku rozrządu, a jeśli linka będzie się kręcić to licznik nowy i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

Witam. Niedawno zrobiłem kapitalny remont c360. Dałem również nowy tzw. ślimak, linkę i licznik takiego typu: http://allegro.pl/li...2727303952.html No i po jakichś 100mth licznik zaczął oszukiwać tzn. zawyża obroty przez co za szybko liczy mth. Co może być tego przyczyną?

Edytowano przez tropik250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez AroniowyLiść
      Witam
      Jak w temacie. Biorę się za doprowadzenie do ładu sześćdziesiątki, która nie była zbytnio szanowana przez jej użytkownika i jednym z elementów, o którym wiem jest to, że przednie podpory kabiny się notorycznie odkręcały. Wrzuciłem fotkę takiej podpory i mam pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał u siebie. Od zewnętrznej strony są nakrętki więc wygląda na to, że śruby miałyby łby od wewnątrz korpusu, czy są to zwykłe śruby bez łbów, a od środka też jest nakrętka, ewentualnie gwint w korpusie. Chciałbym to dokręcić raz a porządnie, bo teraz to jest poluzowane, strzałkami zaznaczyłem jak widać jak odstaje od korpusu, kabina na dołkach podskakuje i jest ogólnie lipa, a ja nie lubię dziadostwa i dla siebie mam mieć ciągnik zrobiony perfect  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj