Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszek21

modernizacja obory

Polecane posty

mariuszek21    0

niedługo zaczynam hodowlę bydła mlecznego. Mam starą oborę , wygląda to tak , jest wąskie podwórko ,wjeżdża się i zaczyna się obora , przez jej środek się przejeżdża a po obydwu stronach są te chlewy.Dalej jest kilkanaście metrów wolnego miejsca a potem jest stodoła a za stodołą jest kilkadziesiąt metrów wolnego miejsca,jak byście proponowali zmodernizować te budynki na oborę dla bydła mlecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Daj na forum jakiś szkic twojej obory to będzie można coś poradzić!!!


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dejv2004    0

Przebuduj stodołe na bydło i połącz razem z oborą.. na słomę, siano postaw wiate w prawym rogu wolnego miejsca między stodołą a oborą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszek21    0

my z ojcem to planowaliśmy prawą część stodoły i prawą część tego chlewa co się przez niego przejeżdża , połączyć w taki sposób żeby pomiędzy stodołą a tym chlewem postawić kawałek nowej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dejv2004    0

no tak też byś mógł, a miejsce po lewej stronie między stodołą a oborą co z nim ? tam by można postawić wiate :D zawsze blisko do noszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszek21    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dejv2004    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

 

jak masz w sumie 40 ha to kupuj kombajn !!!!

a co do ciągnika, to pomyśl może nad jakimś starszym JD do 150 KM

JD 7800 ma chyba 160 KM ale za 65 000 można już kupić :)

a jeśli nie to szukaj Ursusa 1224 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ile z tego to łąki/pastwiska?

Osobiście jak bym miała kupować sprzęt z tych co podałeś to ciągnik z ładowaczem i prasa- to najważniejsze. Zależy też ile możesz przeznaczyć na poszczególny sprzęt jeśli kupisz starszy ciągnik i prasę to zostanie ci też na "kombajnik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego a ile krów chcesz hodować? Bo jak większe stado to nie wiem czy się opłaca robić sianokiszonkę w bale a lepiej w pryzmę tylko musi być porządnie pocięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bale jak najbardziej się opłaca,co do tego nie mam wątpliwości. Ale to ważne pytanie: jak dużą będzie twoja hodowla? Podaj ten szczegół i napewno coś doradzimy.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj