mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

malorolny    0

 

Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .
Niestety ale jakośc nowych częsci pozostawia wiele do życzenia i na to napewno już nic nie poradzimy , czasami bywa tak że nowa czesc jest gorsza od starej :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .

 

 

Z tym opadaniem to nie mart się bo ja w C-360 mam tak samo, ze jak nic nie mam na podnośniku to sam nie opadnie tylko trzeba mu pomóc ale ojciec mi mówi ze tłoczysko dobrze trzyma i to przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

martwić to się nie martwie tylko to trochę drażni w 360 bo sam podnosi do góry a w 330 trreba ciagle machać dźwignią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos23    0
witam

Mam pytanie czy pompa oleju w 328 jest taka sama jak w 330 ? i czy można by było zrobić coś żeby zwiększyc jej cisnienie bo w moim przypadku jak tylko olej nabierze temperatury cisnienie spada prawie do zera, a pompe chcialem wymienic dopiero przy kapitalce a to jeszcze z rok. nastepne moje pytanie dotyczy podnosnika, a konkretnie jego opadaniu wiem ze to prawdopodobnie wina tłoka i cylindra wkródce wymienie( mam nadzieje że pasuje od 330,?) lub tez rozdzielacza. a tak wogóle to co w rozdzielaczu jest regenerowane? są tam przecież ze dwa oringi z chyba jeden simmering i to wszystko czy po wymianie tego bede mógł powiedziec ze rozdzielacz mam zregenerowany? i ostatnie pytanie pompa hydrauliczna od 30 pasuje do 28 ?

dzieki wszystkim za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos23    0

U mnie w C-330 pompa olejowa w silnika się zatarła. Zatarł się zawór( tłoczek, sprężynka i regulator). Musiałem kupić nową pompę. Przedtem ciśnienie skakało jak chciało, a teraz na zimno na wolnych obrotach jest na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Witam !

Mam następujący problem. W zeszłym roku zrobiłem generalny remont c-330 i stało się cos z podnośnikiem.

Sprawdzałem cały układ kilkakrotnie, zostały wymienione wszystkie części związane z podnośnikiem

tzn. tłok,cylinder, rozdzielacz, pompa i wszystkie uszczelki.

I nadal po podniesieniu nawet kultywatora podnośnik opada w trybie błyskawicznym. Co może być tego przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Możliwe że ten rozdzielacz jakiś felerny, lub pierścienie na tłoku ale raczej pierścienie <_< Musisz rozebrać i wymienić pierścienie na tłoku i oringi :lol:


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Rozdzielacz raczej nie bo zarówno na 2 nowych i na starym tak samo szybko opadał. Oringi tez były wymieniane 2 razy. Pierścienie były nowe i dobrze ustawione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Na pewno nie było dokręcane z całej siły tak żeby tylko nie zerwać gwintu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

jaki masz poziom oleju we skrzyni?? Ciągnik stoi na mrozie?? Bo moja c 330 nie chce dźwigać jak jest -15 to muszę ja puścić żeby trochę pochodziła z wałczonym womem i olej sie rozrzedzi. Może to jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Jak masz wszystko wymienione to będziesz gdzieś miał nie szczelność nowe podkładki miedziane nagrzej je do czerwoności i zlej zimna wodą ona się zrobi miękka i wtedy skręcaj a to kolego ze przy -15 nie chce ci podnosić to tylko wina filtru oleju jest zabity i przy gęstym oleju nie może go przetłoczyć przez filtr


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

A jaki masz olej w skrzyni??? Nie ma on przypadkiem tyle lat co twoja C-330? Nie wiem czy to coś ma do rzeczy ale warto to sprawdzić i wymienić co jakiś czas ja w skrzyni olej co 4-5 lat (w silniku co sezon)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Co jeden artysta to lepszy , w tamtym roku średnia wieku użytkowników tego forum wynosiła 15 lat , w tym roku po spędzeniu tu trzech dni dochodzę do wniosku że spadła do 12 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja ma c-330m i od nowości nie wymieniany olej w skrzyni tylko dolewany (to jest stary ursus on będzie chodził na oleju sto lat ale musi być pozim odpowiedni :) ). A co do podnośnika to ten model tak ma, ze podnośnik opada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Sorki ,że pisze o MF, mój ferdek ma 21 lat, olej w skrzyni 19 lat i pompa bardzo powoli opada, wiek oleju tu niema znaczenia, tylko jego stan. To czy opada to zależy od stanu technicznego pompy i rozdzielacza.

Kolega @petes napisał; "jaki masz poziom oleju we skrzyni?? Ciągnik stoi na mrozie?? Bo moja c 330 nie chce dźwigać jak jest -15 to muszę ja puścić żeby trochę pochodziła z wałczonym womem i olej sie rozrzedzi. Może to jest przyczyną."

Ja 2 razy w tygodniu przywoże rolke kichy, ciągnik stoi na mrozie , nie czekam aż olej się rozrzedzi, pojeżdzam i unosze rolke, i podnosi bez najmniejszych problemów, a pompa opada bardzo powoli.

Jeżeli pompa bardzo szybko opada, to jest uszkodzona pompa lub rozdzielacz, a po za tym to normalne ,że pompa opada pod obciążeniem, jeżeli to nie dzieje się za szybko .


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Szkoda słów :)

O co ci chodzi?

 

p.s. chodzi już ponad 20 lat i 4 lata temu przeszła remont silnika (to się dopiero porobiło szkoda gadać), a w skrzyni wymieniliśmy tylko pompe na "wzmacnianą" żeby bele z sianokiszonki podnosiła i sprężyne bo 6 biek wyskakiwał. Po drugie przyjedź do mnie i spytaj się czy ktoś wymienial olej w skrzyni w 30, 60 czy mf255 - to są ciągniki bez synchronizacji więc tam prawie nic się nie wyciera. Jak trzydziestke otworzyliśmy do wymiany pompy to ojciec się zdziwił że zębatki takie "zdrowe" (a zawsze włącza się i zgrzyt czsami jest). Dawne polskie ciągniki były widocznie z dobrych materiałów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Nie ma szans żeby opadało!!! Musi być coś nie tak że opada.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

Ojciec jak mi mówił to w mojej to od nowości opada (oczywiście jak jest zgaszony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2
Co jeden artysta to lepszy , w tamtym roku średnia wieku użytkowników tego forum wynosiła 15 lat , w tym roku po spędzeniu tu trzech dni dochodzę do wniosku że spadła do 12 lat biggrin.gif

 

Dobra bez nerwów

1. Artysta to chyba ty jesteś bo nic nie wnosisz to tematu tylko krytykujesz.

2. I kto tu ma 12 lat bo napewno nie ja. W lato robiłem cały remont podnośnika więc staram się doradzić :)

 

Wielkie Sorry za OT najwyżej % dostane :)

O nic ! Tylko co znaczy że ten model tak ma i podnośnik opada ? Jak wszystko od a do z jest oki to nie opada , jak coś jest wyjechane to opada , proste i logiczne .

 

Że coś nie działa jak należy to my wiemy ale nie wiemy co :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

deasel opisz jeszcze raz dokładniej tzn np kultywator podnosisz i co ? szybko podniesie czy wolno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj