mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

krzy24    2

Szkoda akumulatorów obciążać,zapalać na włączonej pompie hydraulicznej.
Nie filtr jest regularnie sprawdzany. Jak ja to myślę,to może być przytkany smok ssawny.Latem olej rzadki to zaciąga,a zimą gęsty to ma problemy.
Ciągnik mam kupiony używany i kto wie co tam było lane. Ja zmieniłem na hipol 6,czyli prawidłowy,ale co tam było u poprzedniego właściciela...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Owszem rozłącza sprzegło na drugim stopniu,ale tak jakby ciągnie. Da się to wyczuć próbując zapalać na włączonej i wyłączonej pompie przy zimnym silniku.Zresztą uczyli w szkole,że ma być pompa i wom wyłączony podczas zapalania silnika-mniejsze opory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak Ci ciągnie to wyreguluj sprzęgło, a nie pleć głupot. 2 stopień rozłącza całkowicie wszelaki napęd, więc daje większy "luz" niż same wyłączenie pompy. W takie rzeczy to się można bawić w ciężkiej serii Ursusa, choć i tam nigdy prawie nikt tego nie stosuje, a nie 30tce czy 60tce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Tak owszem,należy wciskać całkowicie sprzęgło,ale jeśli pozostawimy włączony bieg,to jest pewien większy opór.
I nie robi się tego tylko,żeby nie dać przysłowiowego "zrywa"po odpaleniu.
Dodać do tego w ciągniku,oprócz włączonego biegu,pompę,wom,wzmacniacz momentu(włączony)i samo sprzęgło,które rozłączy napęd,nie spowoduje lekkiego odpalenia.Akumulator dotanie zs swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co  ty pierdzielisz? sprzęgło rozłącza całkowicie  naped jak pisał kolega . W  skrzyni nic  sie nie kręci , 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Ok! Sprzęgło rozłącza wszystko. Jedynie co jak się powiększa luz sprzęgłowy,to wtedy przy idpaleniu silnika będzie większy opór. A tak to wszystko dla bezpieczeństwa ma być powyłączane;pompa,wom i bieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Zalać UTTO i po problemie u mnie też na hipolu wył teraz niema problemu zima lato... I hydraulika zupełnie inaczej płynnie pracuje.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@krzy Dla bezpieczeństwa to się bieg wyrzuca, a nie wyłącza pompę, no i kto zostawia włączony wom przy postoju ciągnika w garażu. Na kiego grzyba idziesz w zaparte? Ustaw sobie sprzęgło jak masz zły luz, a nie dorabiaj ideologii. Co Ty byś w ciężkiej serii zrobił, jak pomp prócz hydraulicznej nie rozłączysz, pompa wspomagania i mikropompa WOM/wzmacniacz daje ciśnienie cały czas, a traktor bez świec żarowych

 

@Milosz potwierdzam, jak już pisałem przy UTTO nawet nie wiadomo, że pompa pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dobry ten olej UTTO i warto jego zalać.
Dzięki za obszerne wiadomości wszystkim kolegom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    126

Witam naszła potrzeba wymiany pompy hydraulicznej w Ursusie c330, patrzyłem na allegro to są nawet pompy o wydajności 32L zastanawiam się nad jej kupnem ale słyszałem opinie, że po co kupować tak dużą pompę skoro c330 ma przepływ oleju na przewodach ok 25L i że ta pompa szybko wysiądzie. Użytkuje ktoś taką pompe w swojej c330? Jesli tak to ile lat i czy ją poleca, nie chce wywalić paru stów a po roku znowu wymieniać pompę. Jeśli nie ta to jaką pomp polecacie i o jakiej wydajności żeby c330 dawała sobie dobrzę radę w wycinaku mieczowym w kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

Skoro wiesz że pompa o wydajności 32 l  jest za duża to po co kombinujesz ? , kup 24 l Hylmeta i będzie ci działać parę dobrych lat .Na YouTube są filmiki z porównań pomp 18L , 24 L , 32L  po obejrzeniu takiego filmiku będziesz wiedział dlaczego nie daje się większej pompy do instalacji o mniejszej wydajności

 

Masz tutaj taki filmik  

i jeszcze  jeden 

Edytowano przez Trojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Pompa 32l jest za duza ponieważ w C-330 jest zbyt mały otwór w rozdzielaczu A pompa za dużo tloczy i to nie wyrabia i dlatego szybko się zużywa pompa . Sam mam 36l i co sezon rozwala mi symiering na walku wychodzacym od pompy. Polecam założyć coś mniejszego będzie lepiej bo dłużej pochodzi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

kiedyś w jakiejś gazecie rolniczej wyczytałem ze pompa do c330 pasuje od polskiego wózka widłowego wydajność 220 l a cena nie jest aż tak straszna także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    126

220L? To ma być zart? Czyli mówicie zeby odpuścic sobie tą 32L i kupic zwykł 24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

220L? To ma być zart? Czyli mówicie zeby odpuścic sobie tą 32L i kupic zwykł 24?

Po co Ci 32l jak cała instalacja więcej jak 24l/min nie puści? Te pompy jak z resztą masa innych części do tych ciągników jest dla fanatyków nie znających podstawowych danych technicznych ciągnika jak i fizyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    126

Używam hydrauliki do wycinaka. Na tej pompie co obecnie mam piła staje w kukurydzy podłanczał go do innego ciągnika to jest dobrze czyli to wina c330. Mierzyłem cisnienie to nie ma go praktycznie wgl. Potrzebuje takiej pompy żeby długo pochodziła i dawała rade w wycinaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak mierzyłes  to  ciśnienie, że  wyszło  że go nie ma? 

Ja mam od około  roku pompe  wzmacniana  Hylmetu , 32 l .Trzydziestka  z turem .

Nie  zauważyłem  żeby  jakies  oznaki  zużycia  wystepowały , Tak jak  ktos pisał że  ciągle  uszczelniacz na  wałku 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie zaczęło być ja słychać po założeniu rozdzielacza jednosekcyjnego na błotniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

jaka może być przyczyna że peka pompa hydrauliczna na pół :( to już druga w ciągu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A jakie masz cisnienie?, pewnie 300 bar :D masz zaciety zawór.
Ewentualnie sprawdz luzy od napędu pompy. Na 99 procent zaciety zawór
Filtry się wymienia co rok a nie co 20 lat.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj