Skocz do zawartości
mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
zetores    15

Co ma pompa wspólnego z opuszczaniem? Wiesz wgl do czego ona służy? Pompa służy do tłoczenia oleju pod odpowiednim ciśnieniem.
Przyczyn moźe być wiele. Zaproś mechanika z manometrem. Wyłącz z obwodu siłownik. Zamiast siłownika załóż manometr. Wtedy sprawdzisz czy ciśnienie spada na rozdzielaczu. Dobijasz powiedzmy do 200 bar. I przez 30 min nie może spaść na 100 bar. Ten czas i ciśnienie wziołem tylko dla przykładu. Dokładniejsze dane powinny być w instrukcji napraw

jackowski11    2

Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

Dokładnie jak podniesie to opada. Przepraszam moze zle to uściśliłem, na początek chciałem sie zająć rozdzielaczem (tym pod siedziskiem), powumieniać uszczelniacze lub oddać do regeneracji .....

Wiadomość z agroFakt.pl

tomn95    14

Sprawdz rozdzielacz manometrem tak jakbkolega wyzej pisal jesli to nie jego wina. To problemem jest cylinder i tlok tylko jak tam zajrzysz i zmienisz co trzebato nie ma gwarancji ze bedzie dzialac.

zetores    15

Oczywiście manometrem do hydrauliki na około 250 bar lub więcej (cena około 35zl )

tomn95    14
Napisano (edytowany)

A to mówiłeś o samym zegarze bez przewodu? I co na rozdzielaczu środkowe położenie i ciśnienie się wytworzy takie jakie jest ustawione podkładkami w rozdzielaczu tak?

A jaki przewód do tego ? Jak to obsadzić na przewodzie?

Edytowano przez tomn95

zetores    15

jedziesz do sklepu, najlepiej z tym zegarem, albo kup w sklepie, i pokazujesz wąż albo rozdzialacz i dobiorą dla ciebie redukcje

mariuszd93    489
tomn95

czy ty  naprawdę jesteś taki tępy? czy udajesz? człowieku  pytasz sie  o  takie  durnoty że śmiech porywa ,  nawet przedszkolak by wpadł na  to , że jak  trzeba  kupic manometr , to i żeby go podłączyć  potrzebne  gniazdo  i  jakas  redukcja , 

Zadałeś  już  tyle durnych   pytań o tą  trzydziestkę, co  chyba  nikt przed  tobą i  dalej  nic nie  umiesz , a  traktor nie  działa .

Weź mechanika  niech  ci ją zrobi  , albo sprzedaj  to  w cholerę  , nie  męcz się  i nie drażnij ludzi  :P

tomn95    14

Nie nie jestem taki tempy. Lubie po prostu sie dopytac co i jak. No narazie mechanik nie potrzebny bo satysfakcje sprawia jak zrobi sie cos samemu i to dziala. A trzydziechy nie sprzedam na zlosc Tobie nerwusie :)
Wiecej luzu

mariuszd93    489

Żeby mieć  satysfakcje  że  cos  zrobiłeś  i działa  trzeba  więcej  czasu spędzać  przy traktorze-  niz przed  komputerem ,  zadając  nielogiczne pytania ...

To najprostszy traktor jaki moze  być , podnosnika  nie  zrobisz żeby nie  opadał wcale  ,

Jesli opada  bardzo szybko- jak piszesz  w innym temacie  - to  coś  sknociłeś  składając , stawiałbym  na oring  przy otworku  zasilającym  cylinder 

tomn95    14

O to chodzi że mechanik który to składał jakiś czas temu tak go złożył że do nowego cylindra założył stary tłok nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ. Oring jest na swoim miejscu na pewno bo na gęstym oleju aż tak szybko nie opada dopiero na rzadkim czyli coś z cylindrem nie tak.

Dobrze może i najprostszy ale niezawodny.

A co powiesz na coś takiego zamiast 2 pierścieni na tłoku? : http://allegro.pl/show_item.php?item=5939857178

max696    8
Napisano (edytowany)

Można założyć takie uszczelnienie ale trzeba dotoczyć rowek na tłoku, oraz musisz przeszlifować otwór przelewowy w cylindrze bo ma ostre krawędzie i szybko uszkodzi to uszczelnienie, są zdjęcia na forum jak jeden z użytkowników zrobił takie usprawnienie
[galleryimg=467743]

Edytowano przez max696

simson2812    356

witam panowie mam problem  w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba  i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

Majster90    2

Czy wymiana tej uszczelki widocznej na zdjęciu (przewód od pompy do rozdzielacza) konieczne jest zdjęcie pokrywy ?

p1w44Je.jpg

Edytowano przez Majster90

Roki212    83

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

zetores    15

witam panowie mam problem w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie

Majster90    2

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

Dzięki to ją wymienię bo ta już jest tak sparciała, że jak się ją ruszy to zaczyna się rozsypywać.

simson2812    356

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie

Podłączone dobrze tylko pewnie na dodatkowym rozdzielaczu jest za duże ciśnienie i w tym jest ból. Poluzowałem na rozdzielaczu wczoraj i zapytam się brata jak pompa chodzi bo miał gdzieś pojechać.

zetores    15

A!e skoro na pusto chodź głośno pompa, wywala uszczelki . to musi gdzieś blokować olej. Możesz dopuścić lekko pokolei węże. I zobaczyć gdzie nie będzie wywołało silnym strumien oleju

stempos1980    37

też tak myślałem że to wina zaworu w rozdzielaczu a sprzedawca powiedział ze pompa została przeciążona przy podnoszeniu i dlatego pękła obudowa to go wyśmiałem ale dał drugą na zmiane

mariuszd93    489

Sprzedawca po  części tez ma  rację , pompa musiała  zostać przeciążona . 

Ale gdyby  zawór był  sprawny  , nic by sie pompie nie stało . Tez kiedys przesadziłem  z zaworem i nowa  pompa pekła , hylmet nie uznał gwarancji .Zaproponowali odpłatną wymiane korpusu pompy z przełożeniem  bebechów , przystałem na  to , koszt  był około  1/3  nowej pompy .

podkładałeś  jakies podkładki pod  zawór? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się