Skocz do zawartości
mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
denis667    0

Przykręć do wyjścia,wywrotu przyczepy zegar,będziesz wiedział jakie ciśnienie to jest chyba najlepszy pomysł na sprawdzanie pompy hydrauliczny.

Zetor10    0

Mam pytanie czy mogło wywaliać oringi te z tyłu pompy pod deklem przez zbyt duże ciśnienie?

Wiadomość z agroFakt.pl

zetores    15

Nie koniecznie. Ale napewno szybkość podnoszenia tak. Rozdzielacze mają ustawione maks ciśnienie. Np. 180 bar. Możesz zmienić pompę a dużego ciężaru i tak nie podniesie. Ale i tak warto ją kupić. Mniejsze obroty i większa szybkosc

DominikJ    0

no wiem wlasnie zeby patrzec na obroty ale ta ktorą podałem ma wydajność 32l przy 1600obr. to co mozna zrobic zeby tur dzwigał więcej bo moj na zaworku ma podłozone trzy podkładki i jeszcze mu brakuje odrobine zeby dżwignąć sianokiszonke

dodam jeszcze ze rozdzielacz mam dwusekcyjny 40l/min

co polecicie panowie zeby tur wiecej dzwigał?

Farmexpert    51

Na pompie którą obecnie posiadasz jak i na rozdzielaczu mogą być już wewnętrzne przecieki które powodują straty.

W takim wypadku wymiana pompy na nową będzie miała sens.

W C-330 za wiele nie ztuningujemy, a ewentualne większe podkręcenie zaworu prędzej czy później przyczyni się do uszkodzenia pompy.

zetores    15

Nie tylko pompy. Ale i póżniejsze przecieki węży, siłowników. A potem remont osi jezdnej. Na początku pomierz ciśnienie pod obciążeniem.

Osobiście nie polecam Hylmetu.Miałem w zetorze 7045 ich zamiennik i wytrzymał mi 2 lata.[ Wypychało oringi pod pokrywą]Potem kupiłem zetorowską i na razie jest ok.W C330M fabrycznie miąłem zamontowaną hydrotorowską i wytrzymała 10lat.następna była zamontowana także hydrotorowska i wytrzymała 8 lat.Od 2006r zamontowana jest także tejże firmy tylko wzmocniona bo założyłem mu tura.Przez 20 lat ciągnik użytkowany był bardzo intensywnie gdyż był to jedyny ciągnik w moim bardzo pofałdowanym gospodarstwie.

Edytowano przez zmechanizowany

tomn95    14

Jakie beda skutki tego gdy kolanko ktore wychodzi z pompy do filtra nie bedzie idealnie wpasowywalo sie we wkladke? Pytam dlatego bo patrzac na pompe z boku widac ze to kolanko nie jest idealnie prostopadle do pokrywy do ktorej przykrecona jest pompa i nie wiem czy tak to zostawic czy sprostowac. macie jakis sprawdzony sposob zeby to dobrze ze soba zegrac?

mariuszd93    489

Nie tylko pompy. Ale i póżniejsze przecieki węży, siłowników. A potem remont osi jezdnej. Na początku pomierz ciśnienie pod obciążeniem.

Remont  osi jezdnej przez  pompę? nie  rozumiem  za bardzo  o czym  piszesz? 

tomn95

Jeśli  widzisz że nie  jest prostopadle  - to  zrób tak  żeby było 

Edytowano przez mariuszd93

ASOGCURSUS    20

Jeśli chcesz zwiększyć udźwig przy tej samej pompie wystarczy zwiększyć średnicę cylindrów,skutkiem będzie wolniejsze działanie ładowacza 

tomn95    14

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

tomn95

Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Sprostowalem kolanko i odkrecilem wkladke filtra oleju i pozwolilem zeby po zalozeniu plecaka kolanko ustawilo ta wkladke dokrecilem ja potem i mam nadzieje ze bedzie ok

zetores    15

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

tomn95

Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Chodziło mi o to że jeśli zwiększymy ciśnienie i to w dodatku bez kontroli z manometrem.

Np. Ktoś zwiększył nieświadomie do 230 barów. To bardzo szybko będą pojawiały się przecieki. A przy dużych ciężarach mogą powstać luzy na tulei osi. Opony z drogami, łożyska też nie będą miały wtedy lekko przy takiej pracy.

Ciśnienie wcześniej już zostało zwiększone. Stara pompą raczej nie dobija ciśnienia,a nowa to zrobi raczej bez problemu więc odrazu powinniśmy ustawić prawidłowe po wymianie. Jak tur nie będzie podnosił to trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Np mniejsze belki. Bardziej suche. Albo coś na tył podnośnika

tomn95    14

No i d*pa zaaysa powietrze z olejem i podnosnik bardzo powoli sie podnosi i ramiona faluja pod naciskiem rak. Trzeba jeszcze raz zwalac tylko co poszlo nie tak?

tomn95    14

Rozbralem jeszcze raz i dam rade tym ktorzy beda mieli podobne problemy. Zwroccie uwage czy kolanko ktore wchodzi w obudowe filtra jest idealnie okragle. Oring ktory jest w tej wkladce ktory otacza to kolanko musi byc grubszy niz ten katalogowy tak aby kolanko wchodzilo scislo. Dodatkowo mozecie zalozyc na to kolanko ktore wchodzi kolejny oring aby po zalozeniu uszczelnilo je takze z gory. Po tym zabiegu zero nieszczelnosci podnosi jak ta lala :)

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

Moorgi    276

Na pusto też zero reakcji? Zgaś i odpal ciągnik, spróbuj rekami jej pomoc. Ja tak mialem w Zetorze po wymianie pompy ale tez nie wiem co to bylo. Ustawiłem na podnoszenie, i poleciałem podnosić jeszcze  rękami za belki i okropnie powoli podnosił.. zrobilem tak dwa razy zgasiłem ciagnik odpalilem ponownie i do dzisiaj dobrze. Czy coś tam sie zapchało czy co to nie wiem.

mariuszd93    489

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

Prawdopodobnie  pompa  sie  skończyła , mozliwe że  wystarczy wymienić  gumki, pod tylnym deklem 

decyzja    2

W mojej 4011, miałam podobny problem, jak w temacie, nic nie chciało podnosić ,ani tura, ani żadnych maszyn.

Wymieniliśmy wszystko co się dało , pompę, rozdzielacze, wszystko zostało obejrzane, i sprawdzone, co podpadało, to dane było nowe.

Ciągnik jak nie podnosił, tak nie podnosi. :/  Po kilkudziesięciu wykonanych telefonach, do różnych mechaników, jeden wiedział, co się stało ( nota bene naprawiał kiedyś ciągniki w skr) . ,,.... jak wszystko wymieniliście i przejrzeliście, to najprawdopodobniej pękła metalowa rurka od układu hydraulicznego , która  biegnie w skrzyni biegów.... ". To był strzał w 10. Od dwóch lat mam spokój, a ciągnik podnosi wszystko idealnie . Koszt naprawy ciągnika, przy wymianie wszystkiego , ok 2000zł, a głupia rurka kosztowała mnie jedyne 30 zł. 

zetores    15

Sprawdź też sprzęgło. Przy podnoszeniu jeśli wałek WOM prawie stanie. To tarcza do wymowny

jackowski11    2

Prosze o podpowiedź.

Przepuszcza pompa podnosnika w C-330. Czy to na postoju czy w czasie jazdy na zalączonej pompie. Nie ma róźnicy.

Ponieważ pare dobrych lat temu były regenerowane tuleje, uszczelniacze, upatruje winę na początek w rozdzielaczu.

Pytanie czy lepiej oddać pompe do regeneracji, czy próbować na początek powymieniać wszelkie uszczelniacze, oringi itp.

Co tak naprawde jest robione podczas regeneracji? Temat dla mnie nowy

tomn95    14

Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się