mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

marian7k    110

Dokładnie to nie doradzę. Masz podane 24,8 cm/1 obrót, to trzeba policzyć ile chcesz obrotów x potrzeba na jeden obrót i masz wymagany minimalny przepływ. A pompa to może być i od jakiegoś ruska (MTZ,Bielarus a może i T25)

W czym to ma pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2
5 godzin temu, marian7k napisał:

Dokładnie to nie doradzę. Masz podane 24,8 cm/1 obrót, to trzeba policzyć ile chcesz obrotów x potrzeba na jeden obrót i masz wymagany minimalny przepływ. A pompa to może być i od jakiegoś ruska (MTZ,Bielarus a może i T25)

W czym to ma pracować?

Ładowarka teleskopowa weidemann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2
20 minut temu, marian7k napisał:

To jaka pompa tam była, nie ma co kombinować. Nie spełniała swojego zadania?

Sęk w tym że nie było maszyna trochę wybrakowana i próbuje dojść do kłębka pompa jaka prawdopodobnie była A4VG56DA1D8/R32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Jeżeli ta co podałeś to 56 cm3, taka droga trochę 20 patoli.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2
14 minut temu, Alchemik napisał:

I ma zmienną objętość roboczą - nie zastąpi jej byle czym 

Zmienna czyli o co chodzi co oznaczają poszczególne cyfry modelu są modele A4VG56 z innymi dalszymi oznaczeniami a wyglądają tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Nie znam hydrauliki siłowej od A do Z, -to nie moja "bajka"

 

Zmienna obietośc - wydajność nie zależy tylko od obrotów jak w zwykłej pompie, ale jest też sterowana. ( Od 0 do 56 dla nominalnych obrotów? )

Co do oznaczeń to potrzebaby katalogu, bo pewnie są tam zakodowane ciśnienia pracy, sposób, sterowania, jakie typu uszczelnienia występują, z jaką cieczą może współpracować pompa, typy przyłączy itp.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2
9 godzin temu, Alchemik napisał:

Nie znam hydrauliki siłowej od A do Z, -to nie moja "bajka"

 

Zmienna obietośc - wydajność nie zależy tylko od obrotów jak w zwykłej pompie, ale jest też sterowana. ( Od 0 do 56 dla nominalnych obrotów? )

Co do oznaczeń to potrzebaby katalogu, bo pewnie są tam zakodowane ciśnienia pracy, sposób, sterowania, jakie typu uszczelnienia występują, z jaką cieczą może współpracować pompa, typy przyłączy itp.

 

 

Tylko skąd taki katalog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Arkusz danych :https://www.boschrexroth.com/ics/cat/?cat=Mobile-Hydraulics-Catalog&m=PL&u=si&o=Desktop&p=g261590&pi=FE1BCCE6-E0E4-698C-97A21E8904806CB3_ICS_82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem stara pompa słabo podnosiła wymieniłem na nową i jest cyrk raz działa podnosi raz nic się nie dzieje jakby była wyłączona. Jak podniesie to szybko opada jaka może być przyczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioursus    0

Witam  kupiłem nową pompe hylmetu pzs 20 32l/min ponieważ ciągnik pracuje z turem.Po złożeniu wszystkiego chciałem zobaczyć jak będzie podnosił i ścieło klin jaka jest przyczyna na starej pompie klin się nie ścina tylko nowe pompie założę i się ścina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioursus    0
Dnia 8.11.2022 o 19:12, Coooler2017 napisał:

Dlaczego pompę zmieniłeś? Zawór nie podkręcony?

Zmieniłem bo tamta już stara i słaba a zwór nic nie podkręcany 

Dnia 8.11.2022 o 21:31, jaco512 napisał:

Pompa obraca się? Stawia duży opór?

Pompa obraca się tylko zalozyłem nową pompa ta wzmacnianą parę razy podniosłem i opuścilem tura bez ciężaru i już drugi raz klin urywa ale nie wiem czemu może te kupne kliny to chińskie lepij zrobić jakiś sam klin 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarooroman    0

Witam. Panowie mam pytanie i proszę o pomoc. Mój ciapek c 330m slabo podnosi na rozgrzanym oleju i szybko opuszcza. Na zimnym oleju jeszcze jako tako to dziala Pompy wymieniane co jakiś czas bo siadają ... rozdzielacz kupiłem używany niby dobry jakiś czas działało dobrze. A i dawno dawno temu dla mojego ojca poleciały opiłki na tłok oczywiście pierścienie wymienione na tłoku nie widać jakiś grubych rys. Co robić żeby to zadziałało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Temat poruszany wiele razy, ale.... . To że podnośnik słabo podnosi  na ogół wynika że zużytej pompy hydraulicznej . To że podnośnik opada ( kiedy nie powinien ) jest sprawą tulei i tłoka. Pomijam fakt stanu rozdzielacza ,bo gdyby nawet był zużyty to jego wpływ na całokształt jest niewielki i dopiero po wymianie tłoka i tulei można ocenić jego szczelność. Dlatego tylko wymiana pompy i cylindra może pomóc.

Wspomniałeś o problemie z trwałością działania elementów podnośnika, podejrzewam, że przyczyną tkwi w czystości oleju , osadu w skrzyni lub stanu filtra podnośnika. Obecnie produkowane filtry mają siatkę o wymiarach otworów ok 0,5 mm ,a w fabrycznych filtrach wymiar otworów  był mniejszy- ok 0,2-0,3 mm. Dlatego osobiście zalutowałem uszkodzenia   w starym filtrze zamiast go wymienić na nowy. Poniekąd dzięki temu cylinder został wymieniony dopiero po 38 latach ( ostatnio po roku od wymiany pierścieni znowu  podnośnik zaczął szybko opadać - kilka lat temu pękła siatka w filtrze i zrobiło delikatne rysy  na gładzi tulei ). Obecnie zamontowałem zestaw z pierścieniami z tworzywa . Podnośnik teraz trzyma kilka dni ( np z opryskiwaczem ) .Jakoby poprawić filtrowanie oleju ,dołożyłem dodatkową siatkę z dużymi otworami ( ok 5mm) na filtrze i kilkoma magnesami neodymowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Mam pytanie, wydajności pomp hydraulicznych podają dla 1600 obr/min ale to rozumiem są obroty pompy, a jak to się ma do obrotów silnika ? Tzn. jakie obroty silnika musi mieć c-330 żeby uzyskać 1600 obr/min pompy hydraulicznej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj