mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

ysy    32

będzie działać bez problemu to i nawet w obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@ysy będzie działać po podłączeniu do wyjść chwytaka do bel czy miałeś na myśli to że pompa jako silnik będzie działać? Trochę sprecyzuj :)

A nie wie ktoś może ile obrotów da się uzyskać na tym silniku po podłączeniu do tych wyjść?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten z owijarki ma podane parametry. Co do działania, to zależy jak to podłączysz, bo na wyjściu z silnika nie powinno być dławienia. Jaka pompa będzie napędzać ten silnik, jakie obroty i moc chcesz uzyskać i jaka jest przepustowość sekcji rozdzielacza, którą chcesz sterować?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ja pisze ci o tym silniku będzie działać jak podłączysz pod te przewody a obroty będą zależne od wydatku oleju jaki masz na tych przewodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Wydaje mi się że pompa zębata nie bardzo nadaje się na silnik hydrauliczny, ba, nawet takowej nigdy nie spotkałem jako silnik, jeżeli już to pompy wielotłoczkowe mogą spełniać funkcję silnika. Większość to pompy tłoczkowe :

http://www.google.pl/search?q=silnik+hydrauliczny&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=VPKQT4brJIy7hAemo8ybBA&sqi=2&ved=0CGUQsAQ&biw=1280&bih=685&sei=XPKQT-anJ4jPtAagusGOBA

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

sprawdzałeś stan cylindra i pierścieni, zmierz ciśnienie jakie masz może dużo za niskie w jakim stanie masz rozdzielacz?

 

wyczysc poczte koloego bo mama sprawe go ciebie a nie mozna nic wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Witam jak w temacie,

jestem na etapie kopania wczesnych ziemniaków i mam problem.

Przy idealnie pełnym zbiorniku ciapek nie jest w stanie podnieść zbiornika, musze ręcznie je wybierac i dopiero jak się odbierze ze 100kg to zaczyna minimalnie ruszac ale we dwoch trzeba mu pomóc aby podniósł.

 

Powiedzcie mi czy ta pompa hydrauliczna po prostu ma taka wydajność i nic więcej sie nie zrobi czy moze pompa jest wyhuśtana i należy się jej remont?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pewnie za słaba wydajność i nie może podnieść, albo już jest "wyhuśtana".A wcześniej było dobrze?Zobacz czy przy czymś innym podniesie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie mam czym sprawdzić, duży ciągnik zalany innym olejem i inne koncówki a za bardzo nie chce mi się przekładać i mieszać oleji.

w zeszłym roku jak kopałem to miałem krótkie pole i nie było problemu pełnego zbiornika.

gorsze jest to ze późniejsze ziemniaki mam na polu 440m długim, to tam w jedną strone zbiornik powinien byc kopiaty.

 

jak inaczej sprawdzić parametry pompy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U mnie przy maksymalnie napełnionym zbiorniku w Bolko ciapek nie ma problemów z podniesieniem, tak więc jak wszystko sprawne to problemu nie powinieneś mieć. Możliwe że to będzie coś już z pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak to stały problem, ja też mam z tym problemy, w c330 wystarczy zmienić 2 oringi w pompie hydraulicznej, i poprawi się nieco, na jakiś tydzień, miesic czy 2.

Najlepszym wyjściem jest nowa pompa.

Sprawdź jeszcze czy filterek oleju ten po lewej stronie od dźwigni włącznika blokady mechanizmu różnicowego nie jest zabity.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

filtr czyszczony, olej dolany ( w zeszłym roku była wymiana) tydzien temu - przed rozpoczęciem sezonu ziemniaczanego własnie po to aby nie było scen z kombajnem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chodziło mi żeby sprawdzić 330 pod np. przyczepę i wtedy zobaczysz czy pompa jest dobra.Ale to ona pustą przyczepę to Ci może podnieść, a załadowanej już nie.Jak masz inny olej to lepiej nie mieszaj.

Jak mówisz że wcześniej było dobrze to pompę musisz wymienić.Jak teraz zmieniałem w 60 bo nie chciał przyczepy podnieść.Kupiłem Hydrotor Tuchola.Pytałem się że to dobre pompy są.Też najlepiej kup z Tucholi.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Mechanicy mają takie zegary do miżenia ciśnieńa pompy podłańczasz go pod wyjscie hydrauliki pożycz od mechanika na chwile albo jedz do jakiegoś i niech ci zmieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

O albo i ciśnienie zmierzyć.Będzie prościej :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Hydrotor to bardzo dobre pompy . Zależy ile już przeszła ta pompa? jeśli niewiele to warto spróbować wymienic oringi pod tylnym deklem. Można też trochę "poprawić " ciśnienie na rozdzielaczu podkładając podkładkę pod sprężynę w zaworze bezpieczeństwa nie zaszkodzi też wymienić śrut w zaworze.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pompa jest od nowości czyli ma jakies 26-28 lat

co prawda ten ciagnik bardzo dużo w polu nie robił no ale zawsze coś

 

co do pomp to widze ze kosztują 250-350zł wiec to jeszcze akceptowalny koszt


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To wymiana już się jej należy . Wyjąć i tak trzeba jak już wyjmiesz to sprawdz oringi jak zmielone to można spróbować wymienić i sprawdzić ją nie składając domowym sposobem. Zalewasz olej w otwór ssący i kręcisz wałkiem aż pokaże się olej na wyjściu , wtedy zatykasz palcem wyjście zalewasz i kręcisz dalej jak nie dasz rady utrzymać palca to jakiś czas pochodzi jeszcze


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Sprawność pompy sprawdza się poprzez podpięcie manometru ?(wyskalowanego co najmniej do 20 MPa )pod gniazdo hydrauliki zewnętrznej. Z tego co pamiętam prawidłowe dla Ursusa powinno być powyżej 160 atm (16 MPa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

160 atm to w większych ciągnikach, nie w zwykłej "trzydziestce", fabrycznie było max 135 atm. Pod zawór pasują "jednogroszówki". Kiedyś też miałem problemy z pompą: przy próbie podniesienia większego ciężaru przecinało oringi i uszczelniacz z przodu. Po wymianie pompy jest kilka lat spokoju.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-330

"podnośnik hydrauliczny z pompą o wydajności 20 l/min i ciśnieniu nominalnym 11,0 MPa, (max: 13,5 MPa), bez regulacji automatycznej z możliwością dociążania"

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Podepnij manometr i wszystko stanie się jasne!

Na średnich obrotach przy sprawnej pompie powinno być już coś koło 10Mpa.

Ale raczej na pewno tyle nie będzie wiec dajesz gaz w podłogę i ustawiasz ciśnienie podkładając pod zawór podkładki, polecam max 15MPa, przy większym ktoś pisał, że zbierał kawałki cylindra z dna mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zlikwidować luzy wąsów wychodzących z kolumny kierowniczej?? I pytanie co do C328 czy idzie zastąpić filtr odśrodkowy zwykłym jaki jest w c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj