mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

leszcz8    40

Mam zamiar zakupić wzmocnioną pompę hydrauliczną do c 330 . link dane techniczne pompy

Miała by ona pracować z Owijarką Metal Fach z 577

305x230_arka_z_577.jpg

I moje pytanie jest takie : Czy ta pompa wytrzyma w takiej pracy czy za parę sezonów trzeba by było znowu ją wymienić ?


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Za parę sezonów, tzn ile? 2 czy 9 bo to różnica hehe :) Dużo zależy jak będziesz dbał o olej i jakiej jakości kupisz pompę. Owijarka pompy zbytnio nie wykańcza bo tam nie potrzebna jest duża siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Jest potrzebna duża siła do załadunku .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Mam już 2 rok tą pompkę i jak dotąd jest spoko, poprawi szybkość podnośnika, ładowacza, poprawi "powera" ale szału w szybkości owijania nie ma. Przyczyną dławienia jest otwór ssawny w korpusie - łączący króciec pompy z olejem w skrzyni >> ma za małą średnice.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Można jakoś zwiększyć średnicę tego otworu ????


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Niestety, ale nie.. :unsure: Fabryka tak odlała w korpusie ten pionowy ssak i nie ma innej opcji, chyba że można założyć nowy filtr oleju (jest rzadszy >> siateczka ma większe oczka w porównaniu ze starym). A po drugie to nie C 360 lub 3p, gdzie można "zarzucić" obroty od skrzyni, i na jałowych obrotach bela wylatuje z owijarki.. :D

Podłączyłem na próbę raz dwie pompy (10l/min i od podnośnika 25l/min..efekt zauważalny od razu.. 1600 obr na budziku i owijarka kręci się jak wirnik w helikopterze.. :o

Obroty do owijania przy tych dwóch pompach do sprawnego owinięcia to 800... max 1000obr.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Jaką masz owijarkę ?? Ile tak miej więcej czasu owijasz jedną belkę na samej tej pompie 25l/min ??


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Owijarka standard z Sipmy zawieszana, niecałe 2min. przy 1600obr.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Czy dużo szybciej będzie c 330 z pompą 25 l/min niż MF 255 z oryginalną pompą 16 l/min ??


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Witam, ostatnio obiło mi się o uszy, że ludzie przy swoich ciągnikach które posiadają tura stosują zakładane chyba pod przekaźnik, pompy od cyklopów albo trola ale muszą mieć osobny zbiornik na olej. A moje pytanie jest takie czy to prawda i jeżeli tak czy opłaca się takie coś zrobić, jakie były by tego koszty, gdyż niby jest ona mocniejsza. Liczę na odpowiedz, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Pompa + przekładnia ok. 1100zł wydajność ok. 60l

>> http://allegro.pl/multiplikator-z-pompa-60l-min-hydraulika-do-tura-i1970744026.html

Olej, i zbiornik (od gazu na szrocie, lub naczynie wyrównawcze od C.O. kilka węży, złączek.. :) Czas plus chęci i jazda.

Lub wykorzystać skrzynie biegów (fiat 125p, lub lublin, Żuk) + rama po starym lejku + zbiornik po gazie z auta, i też będzie działać.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba też przemyśleć stronę praktyczną (raczej niepraktyczna) takiego rozwiązania. Jeżeli ciągnik służy tylko to tura, ewentualnie transportu badź prac, które nie wymagają WOM to ok, da się chyba to pogodzić. Ale jeżeli używamy tego ciągnika do prasy, rozrzutnika, rozsiewacza to za każdym razem trzeba demontować taki układ. Nie widziałem takiego rozwiązania ani na żywo ani na zdjęciu wiec niech użytkownicy powiedzą czy w ciągnikach typu 330, 360 taka pompa z układem mieści się gabarytowo z tylu bez problemu czy trzeba demontować któryś z zaczepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Tak mozna zamontowac pompe od trola zasilajaca tura i nie potrzeba zadnych zaczepow demontowac ale wlasnie jak kolega wyzej pisal ze jesli ciagnika uzywa sie tylko do tura to wszystko jest ok. Wprawdzie mozna ja szybko odpiac tak jak zwykly przekaznik ale wedy bedzie wisiala z przewodami kolo zaczepow i przy innych pracach ciagnikiem troche przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Aha dzięki za info. u nas ciągnik praktycznie pracuje w czasie letnim przy dojarce i pająku, a jakby w jakiś sposób przedłużyć przekaźnik myślicie, że było by to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

A po co chcesz przedluazc przekaznik?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Po to że jak bym miał podłączoną tę pompę i chciałbym podczepić dojarkę to za każdym razem musiałbym ściągać pompę, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Po to że jak bym miał podłączoną tę pompę i chciałbym podczepić dojarkę to za każdym razem musiałbym ściągać pompę, tak ?

Kolego jak chcesz to skontaktuj sie ze mna na gg to wysle ci fotke jak to wyglada na ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego jak chcesz to skontaktuj sie ze mna na gg to wysle ci fotke jak to wyglada na ciagniku

napisz do mnie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spotkałem się już z pompami hydraulicznymi działającymi jako silnik.Działały bez zarzutu.Z pompy o lewym kierunku obrotów można uzyskać silnik o prawym kierunku obrotów.Spotkałem taki patent choćby w auto-cystenie do odbioru mleka i napędzała pompę ssącą mleka.Typ pompy/silnika taki jak w cyklopie.

Jak chcesz takie coś zrobić to warto zamontować dodatkowo zawór szokowy i jednokierunkowy.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Może i racja tylko mam pytanie czy ten silnik można tak bez żadnych dodatków podłączyć pod wyjścia hydrauliczne te same co do chwytaka bel- bo chyba jedno tłoczy ciśnienie a drugie to powrót (tak jakby ssanie) o ile się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj