mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

simson2812    423

witam panowie mam problem  w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba  i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czy wymiana tej uszczelki widocznej na zdjęciu (przewód od pompy do rozdzielacza) konieczne jest zdjęcie pokrywy ?

 

p1w44Je.jpg

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

witam panowie mam problem w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Jeśli chodzi o tą gumę na tym przewodzie to nie trzeba nic zdejmować wydłubiesz starą i dajesz nową ona jest rozcięta więc oplatasz nią ten przewód i wkładasz na swoje miejsce

 

Dzięki to ją wymienię bo ta już jest tak sparciała, że jak się ją ruszy to zaczyna się rozsypywać.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Coś żle podłączyłes napewno. Pokaż schemat podłączenia. Cały czas masz wysokie ciśnienie

Podłączone dobrze tylko pewnie na dodatkowym rozdzielaczu jest za duże ciśnienie i w tym jest ból. Poluzowałem na rozdzielaczu wczoraj i zapytam się brata jak pompa chodzi bo miał gdzieś pojechać.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A!e skoro na pusto chodź głośno pompa, wywala uszczelki . to musi gdzieś blokować olej. Możesz dopuścić lekko pokolei węże. I zobaczyć gdzie nie będzie wywołało silnym strumien oleju


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Hej, 

 

Mam taki problem podczas remontu podnośnika... 

Tryb pośredni napędzający pompę podnośnika ma duży luz na wałku w skrzyni biegów, kołacze się na boki tak że piłuje o obudowę pompy, no i zazębianie też nie jest pełne wtedy. Czy jest jakiś patent żeby ten luz skasować bez rozbierania mostu lub skrzyni???

Jest tam pierścień oporowy i zabezpieczenie, myślałem nad druciarstwem jakimiś żeby tam drut jakiś podwinąć pod ten pierścień zabezpieczający. Podziała to trochę czy zetrze się zaraz?? Czy może istnieją jakieś elastyczne przecinane pierścienie dystansowe które można założyć na wałek bez jego demontażu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

no średnio mi się chciało przy okazji robienia podnośnika rozbierać skrzynię lub zwalać zwolnice i wyciągać mechanizm różnicowy... wpasowałem pierścień z drutu twardego pomiędzy koło i dystans, złożyłem i wydaje się być ok.

Gorzej że pomimo regeneracji rozdzielacza i wymiany pompy, tłoka i pierścieni nadal podnośnik nie utrzymuje pozycji transportowej, tzn. opuszcza - i to dość szybko.

Podejrzewam cylinder, ma minimalne ślady zużycia ale nowy tłok przesuwa się w nim ciasno, pierścienie składają się ładnie, zmontowane poprawnie, olej nowy.

Nie chce mi się wierzyć że zimny olej przez tak małe nieszczelności się przedostaje... Czy jest jakaś opcja że pierścienie po jakimś czasie dopasują się do używanej gładzi cylindra i będzie szczelniej??

Dziś przetestowane w polu, jak ciepły olej to opuszcza dosyć szybko (~5 minut i maszyna na ziemi) i po zgaszeniu silnika w trakcie opadania co kilka sekund słychać charakterystyczny dzwięk, (jakby pęknięcie, skrzypnięcie). Podnosi super, nawet po nagrzaniu oleju na wolnych obrotach chwila i agregat na samej górze.

Czy to cylinder??

Edytowano przez YanYsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

też tak myślałem że to wina zaworu w rozdzielaczu a sprzedawca powiedział ze pompa została przeciążona przy podnoszeniu i dlatego pękła obudowa to go wyśmiałem ale dał drugą na zmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sprzedawca po  części tez ma  rację , pompa musiała  zostać przeciążona . 

Ale gdyby  zawór był  sprawny  , nic by sie pompie nie stało . Tez kiedys przesadziłem  z zaworem i nowa  pompa pekła , hylmet nie uznał gwarancji .Zaproponowali odpłatną wymiane korpusu pompy z przełożeniem  bebechów , przystałem na  to , koszt  był około  1/3  nowej pompy .

podkładałeś  jakies podkładki pod  zawór? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kolego był wcześniej robiony cały podnośnik rozdzielacz poszedł na wymiane ale niedziałal to był wzienty drugi i pochodził z tydzień i podnośnik padł.kupiliśmy nowy rozdzielacz za 630 zł i nic dopiero plecak w góre a tu pompa walnięta.podnośnik chodził w ładowaczu na tył ładował krzaki z papryki bo mamy produkcię papryki w tunelach foliowych.zawur w tym drugim rozdzielaczu musiał się zaciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!
Panowie,czy macie u Was w C-330 problem w zimie z pompą hydrauliczną,tz.pompa przysłowiowo "wyje". Jest to spowodowane olejem,który namarznie i płynnie nie przepływa. Oczywiście filtr sprawdzam i olej to GL-4 czyli hipol 6.
Przydałoby się czasami użyć podnośnika w zimie,a tu taki defekt.Jeśli nie przepływa dostatecznie olej,to można zatrzeć pompę!
Czy macie Panowie też takie rzeczy w swoich C-330 ciąnikach?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

U mnie niema takiego problemu ciągnik pochodzi z 5-10 minut i podnośnik pracuje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

To Wam zazdroszczę takiego komfortu.
Wydaje mi się,że to gdzieś w układzie jest trochę przytkany brudem kanał olejowy i pompa ciężjo pracuje....A może tak gęstnieje na mrozach i nie przepływa przez filtr swobodnie... Nie wiem
Ten olej Agrifarm,kolego Lukasz222 nadaje się do C-330? Ma dobre parametry,jak przeczytałem i jest drogi,więc i dobry...
Nic się nie dzieje ze skrzynią i hudrauliką w zimie,jak i lecie? Ile je-dzisz od wymiany do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego ja mam zalaną 330 hipolem 6 i powiem ci szczeże że był odpalany przy minus 22 bo musiałem przewieść slupki na tunel foliowy widlakiem to ci powiem że zadnego wycia niebyło tak jak to ty piszesz.pompe mam 2 letnią i rozdzielacz po regeneraci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

To ja mam jakiegoś pecha z tą pompą hydrauliczną.
Na przedwiośniu jak się zrobi ciepło,to ten problem zanika i pompa,oraz podnośnik pracuje normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

U mnie C330 zalana Hipolem zimą odpalam na wyłączonej pompie musi pochodzić trochę rozrzuci olej, rozgrzeje dopiero pompa jest włączana inaczej aż ciągnik przystaje:) Latem jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy ja nigdy niewyłanczam pompy i jak była odpalona w -20 to nic się niedzialo.cisz była.a może ma filter przypchany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj