mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

zetores    16

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

 

 

tomn95

Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Chodziło mi o to że jeśli zwiększymy ciśnienie i to w dodatku bez kontroli z manometrem.

Np. Ktoś zwiększył nieświadomie do 230 barów. To bardzo szybko będą pojawiały się przecieki. A przy dużych ciężarach mogą powstać luzy na tulei osi. Opony z drogami, łożyska też nie będą miały wtedy lekko przy takiej pracy.

Ciśnienie wcześniej już zostało zwiększone. Stara pompą raczej nie dobija ciśnienia,a nowa to zrobi raczej bez problemu więc odrazu powinniśmy ustawić prawidłowe po wymianie. Jak tur nie będzie podnosił to trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Np mniejsze belki. Bardziej suche. Albo coś na tył podnośnika


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No i d*pa zaaysa powietrze z olejem i podnosnik bardzo powoli sie podnosi i ramiona faluja pod naciskiem rak. Trzeba jeszcze raz zwalac tylko co poszlo nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Rozbralem jeszcze raz i dam rade tym ktorzy beda mieli podobne problemy. Zwroccie uwage czy kolanko ktore wchodzi w obudowe filtra jest idealnie okragle. Oring ktory jest w tej wkladce ktory otacza to kolanko musi byc grubszy niz ten katalogowy tak aby kolanko wchodzilo scislo. Dodatkowo mozecie zalozyc na to kolanko ktore wchodzi kolejny oring aby po zalozeniu uszczelnilo je takze z gory. Po tym zabiegu zero nieszczelnosci podnosi jak ta lala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moorgi    575

Na pusto też zero reakcji? Zgaś i odpal ciągnik, spróbuj rekami jej pomoc. Ja tak mialem w Zetorze po wymianie pompy ale tez nie wiem co to bylo. Ustawiłem na podnoszenie, i poleciałem podnosić jeszcze  rękami za belki i okropnie powoli podnosił.. zrobilem tak dwa razy zgasiłem ciagnik odpalilem ponownie i do dzisiaj dobrze. Czy coś tam sie zapchało czy co to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wczoraj przywoziłem belki dla krów podniósł normalnie musiałem hamulcami kierować bo ciężka później opuściłem to opuścił ,próbowałem ją postawić i brak reakcji podnośnika i hydrauliki jak włączam pompę to dźwignią to słychac ze normalnie zazębia jaka możne być przyczyna ?

Prawdopodobnie  pompa  sie  skończyła , mozliwe że  wystarczy wymienić  gumki, pod tylnym deklem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decyzja    2

 W mojej 4011, miałam podobny problem, jak w temacie, nic nie chciało podnosić ,ani tura, ani żadnych maszyn.

Wymieniliśmy wszystko co się dało , pompę, rozdzielacze, wszystko zostało obejrzane, i sprawdzone, co podpadało, to dane było nowe.

Ciągnik jak nie podnosił, tak nie podnosi. :/  Po kilkudziesięciu wykonanych telefonach, do różnych mechaników, jeden wiedział, co się stało ( nota bene naprawiał kiedyś ciągniki w skr) . ,,.... jak wszystko wymieniliście i przejrzeliście, to najprawdopodobniej pękła metalowa rurka od układu hydraulicznego , która  biegnie w skrzyni biegów.... ". To był strzał w 10. Od dwóch lat mam spokój, a ciągnik podnosi wszystko idealnie . Koszt naprawy ciągnika, przy wymianie wszystkiego , ok 2000zł, a głupia rurka kosztowała mnie jedyne 30 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Sprawdź też sprzęgło. Przy podnoszeniu jeśli wałek WOM prawie stanie. To tarcza do wymowny


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Prosze o podpowiedź.

Przepuszcza pompa podnosnika w C-330. Czy to na postoju czy w czasie jazdy na zalączonej pompie. Nie ma róźnicy.

Ponieważ pare dobrych lat temu były regenerowane tuleje, uszczelniacze, upatruje winę na początek w rozdzielaczu.

Pytanie czy lepiej oddać pompe do regeneracji, czy próbować na początek powymieniać wszelkie uszczelniacze, oringi itp.

Co tak naprawde jest robione podczas regeneracji? Temat dla mnie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Co ma pompa wspólnego z opuszczaniem? Wiesz wgl do czego ona służy? Pompa służy do tłoczenia oleju pod odpowiednim ciśnieniem.
Przyczyn moźe być wiele. Zaproś mechanika z manometrem. Wyłącz z obwodu siłownik. Zamiast siłownika załóż manometr. Wtedy sprawdzisz czy ciśnienie spada na rozdzielaczu. Dobijasz powiedzmy do 200 bar. I przez 30 min nie może spaść na 100 bar. Ten czas i ciśnienie wziołem tylko dla przykładu. Dokładniejsze dane powinny być w instrukcji napraw


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Co znaczy przepuszcza? Wgl nie posnosi czy jak podniesie to opada?

 

Dokładnie jak podniesie to opada. Przepraszam moze zle to uściśliłem, na początek chciałem sie zająć rozdzielaczem (tym pod siedziskiem), powumieniać uszczelniacze lub oddać do regeneracji .....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Sprawdz rozdzielacz manometrem tak jakbkolega wyzej pisal jesli to nie jego wina. To problemem jest cylinder i tlok tylko jak tam zajrzysz i zmienisz co trzebato nie ma gwarancji ze bedzie dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Oczywiście manometrem do hydrauliki na około 250 bar lub więcej (cena około 35zl )


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Napisano (edytowany)

A to mówiłeś o samym zegarze bez przewodu? I co na rozdzielaczu środkowe położenie i ciśnienie się wytworzy takie jakie jest ustawione podkładkami w rozdzielaczu tak?

 

A jaki przewód do tego ? Jak to obsadzić na przewodzie?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

jedziesz do sklepu, najlepiej z tym zegarem, albo kup w sklepie, i pokazujesz wąż albo rozdzialacz i dobiorą dla ciebie redukcje


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
tomn95

czy ty  naprawdę jesteś taki tępy? czy udajesz? człowieku  pytasz sie  o  takie  durnoty że śmiech porywa ,  nawet przedszkolak by wpadł na  to , że jak  trzeba  kupic manometr , to i żeby go podłączyć  potrzebne  gniazdo  i  jakas  redukcja , 

Zadałeś  już  tyle durnych   pytań o tą  trzydziestkę, co  chyba  nikt przed  tobą i  dalej  nic nie  umiesz , a  traktor nie  działa .

Weź mechanika  niech  ci ją zrobi  , albo sprzedaj  to  w cholerę  , nie  męcz się  i nie drażnij ludzi  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie nie jestem taki tempy. Lubie po prostu sie dopytac co i jak. No narazie mechanik nie potrzebny bo satysfakcje sprawia jak zrobi sie cos samemu i to dziala. A trzydziechy nie sprzedam na zlosc Tobie nerwusie :)
Wiecej luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby mieć  satysfakcje  że  cos  zrobiłeś  i działa  trzeba  więcej  czasu spędzać  przy traktorze-  niz przed  komputerem ,  zadając  nielogiczne pytania ...

To najprostszy traktor jaki moze  być , podnosnika  nie  zrobisz żeby nie  opadał wcale  ,

Jesli opada  bardzo szybko- jak piszesz  w innym temacie  - to  coś  sknociłeś  składając , stawiałbym  na oring  przy otworku  zasilającym  cylinder 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

O to chodzi że mechanik który to składał jakiś czas temu tak go złożył że do nowego cylindra założył stary tłok nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ. Oring jest na swoim miejscu na pewno bo na gęstym oleju aż tak szybko nie opada dopiero na rzadkim czyli coś z cylindrem nie tak.

Dobrze może i najprostszy ale niezawodny.

 

A co powiesz na coś takiego zamiast 2 pierścieni na tłoku? : http://allegro.pl/show_item.php?item=5939857178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9
Napisano (edytowany)

Można założyć takie uszczelnienie ale trzeba dotoczyć rowek na tłoku, oraz musisz przeszlifować otwór przelewowy w cylindrze bo ma ostre krawędzie i szybko uszkodzi to uszczelnienie, są zdjęcia na forum jak jeden z użytkowników zrobił takie usprawnienie
[galleryimg=467743]

 

 

Edytowano przez max696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj