mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

denis667    0

Przykręć do wyjścia,wywrotu przyczepy zegar,będziesz wiedział jakie ciśnienie to jest chyba najlepszy pomysł na sprawdzanie pompy hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Mam pytanie czy mogło wywaliać oringi te z tyłu pompy pod deklem przez zbyt duże ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie, kupiłem nową pompe hydrotor wzmocnioną żeliwną za 340 zł, nowe tłoczysko, tłok, pierścienie, orinki pod rozdzielacz, uszczelki, wszystko co potrzebne, zawiozłem do mechanika, i wszystko złożył, mówił, że wszystko w porządku zrobione i można jechać w pole, zaczepiłem pług i pojechałem orać, jako, że pług nie jest ciężki to dobrze podnosił, myślałem, że wszystko jest w porządku, później zaczepiłem agregat uprawowy taki do ciapka z wałkami na końcu no ciężki troche on jest, jak ciągnik był rozgrzany po orce, jeszcze wcześniej tez bronowałem to miał problemy z podniesieniem tego agregatu, jeszcze wcześniej kiedyś gdy wymieniałem pompe, była ona zwykła kupiłem ją w okolicach 200 zł, i na tamtej pompie bez problemu ten agregat podnosił, co może być przyczyną tego ? Dodam jeszcze, że podnośnik sporo opada, bardziej jak wcześniej, może pierścienie na tłoku musza się ułożyć bo wszystko jest nowe ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar do niego podjechać na czasie, a chciałem tez zapytać tutaj na forum znawców, może ktoś wie co mogłoby być przyczyną i chciałbym to porównać do tego co on powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

nie wiem jak u ciebie ale ja miałem tai problem tylko że pompa hylmetu że 3 wymieniałem w sklepie i 4 dopiero się trafiła dobra reszta pomp trzymała 40 atmosfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Hylmet  robi  dobre pompy , moze  za  3  razem udało  ci sie dobrze  złożyć... 

Skoro  mocno opada  i słabo podnosi -  to  cylinder lub  rozdzielacz  ,  możliwe że  źle  założony  oring , przez  który  zasilany jest  cylinder 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

przepraszam ale co w tym podnośniku można źle złożyć ? nic więcej nie było wymieniane tylko pompa po próbie uniesienia wyła jak by miała ze 30 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Nie koniecznie. Ale napewno szybkość podnoszenia tak. Rozdzielacze mają ustawione maks ciśnienie. Np. 180 bar. Możesz zmienić pompę a dużego ciężaru i tak nie podniesie. Ale i tak warto ją kupić. Mniejsze obroty i większa szybkosc


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Tak jak napisał kolega Zetores.

Poprawi się prędkość podnoszenia.

Ciekawą propozycją jest od początku roku, wzmocniona pompa do C-330 ORYGINAŁ URSUS - 23L/min (1500obr)

Proszę zwracać uwagę na to przy jakich obrotach uzyskiwana jest podawana wydajność bo różnie producenci piszą.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DominikJ    0

no wiem wlasnie zeby patrzec na obroty ale ta ktorą podałem ma wydajność 32l przy 1600obr. to co mozna zrobic zeby tur dzwigał więcej bo moj na zaworku ma podłozone trzy podkładki i jeszcze mu brakuje odrobine zeby dżwignąć sianokiszonke


dodam jeszcze ze rozdzielacz mam dwusekcyjny 40l/min


co polecicie panowie zeby tur wiecej dzwigał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Na pompie którą obecnie posiadasz jak i na rozdzielaczu mogą być już wewnętrzne przecieki które powodują straty.

W takim wypadku wymiana pompy na nową będzie miała sens.

W C-330 za wiele nie ztuningujemy, a ewentualne większe podkręcenie zaworu prędzej czy później przyczyni się do uszkodzenia pompy.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Nie tylko pompy. Ale i póżniejsze przecieki węży, siłowników. A potem remont osi jezdnej. Na początku pomierz ciśnienie pod obciążeniem.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam Hylmetu.Miałem w zetorze 7045 ich zamiennik i wytrzymał mi 2 lata.[ Wypychało oringi pod pokrywą]Potem kupiłem zetorowską i na razie jest ok.W C330M fabrycznie miąłem zamontowaną hydrotorowską i wytrzymała 10lat.następna była zamontowana także hydrotorowska i wytrzymała 8 lat.Od 2006r zamontowana jest także tejże firmy tylko wzmocniona bo założyłem mu tura.Przez 20 lat ciągnik użytkowany był bardzo intensywnie gdyż był to jedyny ciągnik w moim bardzo pofałdowanym gospodarstwie.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie beda skutki tego gdy kolanko ktore wychodzi z pompy do filtra nie bedzie idealnie wpasowywalo sie we wkladke? Pytam dlatego bo patrzac na pompe z boku widac ze to kolanko nie jest idealnie prostopadle do pokrywy do ktorej przykrecona jest pompa i nie wiem czy tak to zostawic czy sprostowac. macie jakis sprawdzony sposob zeby to dobrze ze soba zegrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie tylko pompy. Ale i póżniejsze przecieki węży, siłowników. A potem remont osi jezdnej. Na początku pomierz ciśnienie pod obciążeniem.

Remont  osi jezdnej przez  pompę? nie  rozumiem  za bardzo  o czym  piszesz? 

 

 

tomn95

Jeśli  widzisz że nie  jest prostopadle  - to  zrób tak  żeby było 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli chcesz zwiększyć udźwig przy tej samej pompie wystarczy zwiększyć średnicę cylindrów,skutkiem będzie wolniejsze działanie ładowacza 


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Remont osi jezdnej przez pompę? nie rozumiem za bardzo o czym piszesz?

 

 

tomn95

Jeśli widzisz że nie jest prostopadle - to zrób tak żeby było

Sprostowalem kolanko i odkrecilem wkladke filtra oleju i pozwolilem zeby po zalozeniu plecaka kolanko ustawilo ta wkladke dokrecilem ja potem i mam nadzieje ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj