mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

ukasz    58

Może być większa ale niewiele bo np. te 70l to była by przesada ale ze strony która podałeś te 42 l to w niczym nie przeszkodzi tylko szkoda że akurat ona ma niższe ciśnienie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Wysłałem do sklepu pytanie o charakterystykę przebiegu jak wydajność kształtuje się względem obrotów. Może jak mi odpiszą to trochę mi się rozjaśni.

 

 

Niestety nie dostałem informacji o które dopytywałem w tym sklepie a przy okazji dzięki moim pytaniom popoprawiali kilka błędów na ich stronie dotyczących wydajności względem objętości. Wiec jeśli ktoś ma jakieś jeszcze wskazówki to o wpisywanie ich.

 

Może ktoś bieglejszy z hydrauliki siłowej podpowie bo postawiłem na dwa typy :

1. zestaw 47 L/16 MPa

2. Zestaw 43 L/18 MPa

I teraz który odpowiedniejszy - przypomnę rozdzielacz joystick 40l/min i siłowniki patrzyłem mam 18Mpa nominalne (max chyba 22)

A pytanie troszkę odbiegające - czy trzeba jakiś specjalny joystick by przykładowo opuszczać tura i podnosić jednocześnie łyżkę ? Czy tymhttp://www.sklepdlarolnika.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-tur-do-tura-na-joystick/3213/produkt.htm da rade tak działać ? A może jakiś lepszy ktoś poleci w podobnej cenie?

Edytowano przez ene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A jeszcze takie pytanko :

Co oznacza ciśnienie nominalne pompy ? Czy jeśli jest nominalne16 MPa (a max 20) to można na zaworze podkręcić na 18MPa i tak użytkować? Czym porostu różni się np. nominalne 16 od 23MPa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tym rozdzielaczem możesz dwie sekcje naraz obsługiwać jednak o ile na pusto tak jest że np. łyżkę pochylasz na siebie i jednocześnie podnosisz to z ładunkiem będziesz miał tak że olej z jednego siłownika do drugiego popłynie i zamierzonego efektu nie osiągniesz. No chyba że z mocniejsza pompa będzie działać bo u mniej jest jak pisze. Bierz ten z mocniejszą pompą nic jej się nie stanie od tych 18 sam mam pompę o nominalnym 16 max 20 a rozdzielacz na 18 właśnie i wszystko ok


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Dzięki. Właśnie chodzi głównie o obsługę na pusto mi chodziło bo wiadomo opuszczamy ramie po wysypaniu np. piachu i jednocześnie unosimy (poziomujemy) sobie łyżkę by nabrać szybciej następna porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekm007    0

witam mam taki problem po wymianie oringów gumek w pompie hudraulicznej w c 330 i złożeniu czapy powstała poduszka powitrzna czyli podnośnik i tur ma amortyzacje jak go ruszysz to odbija się jak piłka przy tym długo i wolno podnosi siła podnoszenja jest ok bela z sianokiszonki na wolnych obrotach za każdym razem gdy odpowietrzam to wychodzi powietrze z siłowników ale to nie pomaga gdzie jest przyczyna czy na smoku od pompy niewiem czy na tym krudzcu powinna być też gumka i olej po częsci omija ten kruciec i idze bokami ja obrobiłem go sylikonem ale mogło tego nie uszczelnićsam już niewim pomocy za odpowiedzi z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak ma być. Jak wydmuchało oringi to podobno przez to że "wkłady" w środku pompy mają luz osiowy, np ja w swojej pompie mogę sporo je wbić do środka przez co mi wywala oringi. Pomocne ma być w tej sprawie splanowanie obudowy pompy na równo z tymi "wkładami" (środkiem pompy), muszę dopiero to przetestować.

Nie podobno ale na pewno, pisałem o tym w tamtym roku, pompa była aluminiowa pz2as20 na 2 uszy i od tej pory nie wywala o-ringów, tylko tam jest 4 na dekiel a dekle są 2. miała luz 0,60mm a po splanowaniu ma 0,05mm. Ale jeśli macie porysowany korpus od brudu w oleju to na gorącym oleju nie będzie trzymać nawet 100bar potrzenych np. do podniesienia kosiarki rotacyjnej 1,65. Najlepsze rozwiązanie to oddzielna hydraulika. W 600zł można się zmieścić, przy nowych siłownikach, starej pompie i rozdzielaczu 3 sek z cyklopa i zbiorniku 10l po gazie na olej hydr + węże i kształtki.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Junkers a robiłeś tą hydraulikę? Bo kiedyś wspominałeś że się za to będziesz brał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pozostało mi dokupić drugi siłownik, zeszło mi się bo myślałem ze znajdę tanio jakąś używkę ale będę musiał jednak wywalić 200zł, reszta części już jest, aby ten siłownik.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

No to mam nadzieje się pochwalisz bo sam zamierzam się za to zabrać jesienią i miło by było mieć od kogo zerżnąć :P


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Spokojnie to nie żadna tajemnica, jeśli zrobię to zamieszczę zdjęcia i szczegółowy opis, bo i ja na tym skorzystam jak ktoś coś dopowie :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Cześć panowie.

 

Robię sobie aktualnie w nowym traktorze dodatkową zewnętrzną hydraulikę do wywracania przyczep i planuję wykorzystac pompę od ciapka.

 

Tylko jedna rzecz mnie niepokoi. Wg katalogów ta pompa ma cisnienie robocze 10-12MPa. Wydaje sie to dość mało w porównaniu do standardowego w większych traktorach 18-20MPa.

 

W związku z tym pytanie do Was:

Czy ciapki są w stanie wywracać duże przyczepy (powiedzmy 10t) czy raczej ich pompa jest za słaba do takich zastosowań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

czy 10t to nwm ale ja na swojej przyczepie mam ładunek z 4-6ton i na wolnych obrotach spokojnie daje rade podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

panowie, patrząc na pompę z przodu, od napędu, to z której strony jest zasilanie a z której daje ciśnienie.

 

Sądzę , ze z prawej ssie a z lewej pompuje, mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Odgrzebuję temat, bo po co mam robić nowy. Chodzi mi mianowicie o kwestię zasilania siłownika dwustronnego działania - czy jest możliwość wyprowadzenia szybkozłączy z rozdzielacza pod siedzeniem? Ma może ktoś zdjęcie z c-330 jak to podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Jak chcesz 2 wyjścia z rozdzielacza pod siedzeniem to niestety nie podłączysz 2 bo tam jest tylko 1 wyjście.

Jak zamontujesz dodatkowy rozdzielacz to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Dodatkowy właśnie mam (na błotniku) i mnie krew zalewa jak widzę ten błotnik tak dobrze zakonserwowany. Szykuję się do malowania capka, więc czas na zmiany. A do czego służy to ostatnie położenie na rozdzielaczu pod siedzeniem? Bo pierwsze (do przodu i w prawo) to podnośnik, drugie (środek i w prawo) - szybkozłącze, do tyłu opuszczanie, a do tyłu i w prawo? Czy to tylko atrapa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

To jest dociążenie, ustawia się je tym pokrętłem na rozdzielaczu, używa się je aby dociążyć tylne kola podczas poślizgu, np przy orce, albo transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia1703    0

Witam kolegów i mam takie pilne pytanie czy koło pośrednie pompy hydraulicznej powinno mieć luz boczny czy nie bo u mnie jest dość duży luz za odpowiedzi z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

No to widzę, że będę musiał się trochę tym pobawić... Aczkolwiek podnośnik w c-330 jest tylko do siewnika, bron, opryskiwacza i rozrzutnika nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To i ja się podłączę pod temat.

 

Jaką pompę do Ciapka kupić? Zastanawiam się nad tą metalową wzmocnioną o wydajności 23 litry. Czy lepiej dołożyć i kupić tą aluminiową 25l?

 

Nie mam tura. Ciągnik współpracuje ze standardowymi maszynami: pług 2 skibowy, kultywator, siewnik, rozdrabniacz, opryskiwacz, glebogryzarka, przyczepa wywrotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

najważniejsze- nie bierz towarów indyjskich i im podobnych egzotycznych, tylko polskiego hylmeta albo hydrotora.

a czy wzmocnioną czy zwykłą-, jak ci żal kasy, to do takich zastosowań i zwykła da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj