Zaloguj się, aby obserwować  
dober111

1056 XL 956 XL - jak rozróżnić silniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dober111    0

Witam koledzy mam problem nie wiem jak rozróżnić silniki w case 1056xl i 956xl . Mam numer fabryczny silnika wybity na bloku ale nie wiem który to jest 105km czy 95km. Czy są jakieś katalogi gdzie można to wpisać żeby się dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

W obu ciągnikach pracuje ten sam silnik o oznaczeniu D-358 więc różnic nie zauważysz. A jaki posiadasz model ciągnika? Podaj numer fabryczny silnika i inni użytkownicy któregoś modelu niech też podadzą wraz z mocą i wtedy się porówna.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dober111    0

Chodzi o to że mam do kupienia case 1056 xl (ma tak napisane na drzwiach) tyle że na wszystkich tabliczkach na kabinie jest wybite 956 axl . Sprzedający się upiera że to jest 1056 bo jak go rejestrował to gdzieś tam sprawdzał numery silnika. Numer na bloku ma taki: 358DT2D13866 . Kolego masz dobry pomysł może ktoś kto ma taki traktor podałby numery jakie ma na bloku i coś się wyjaśni. Cyba że jest tak że te dwa traktory różnią się tylko dawką na pompie wtryskowej a silniki mają te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ja niestety Case nie mam więc nie pomogę. Tutaj prośba do innych użytkowników aby sprawdzili. A czy jest gdzieś może oznaczenie silnika? Bo po numerze to też ciężko będzie, każdy silnik będzie miał inny numer może tylko jego część będzie taka sama, ale warto spróbować.

Przejrzyj galerię Case'ów na AF i jak znajdziesz interesujący Cię model to napisz do właściciela.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

na kabinie ponad wlewem zbiornika paliwa jest wybita tabliczka przynajmniej u mnie jest i tam jest podany co to za model więc nie trzeba biegać i numerów silnika patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie potrzebuje wtryskiwacz do ciągnika 1055 i nie wiem czy pasował by do niego wtryskiwacz np z 1056 lub innego co o tym myślicie??

Nie wiecie czy pasowałby wtryskiwacz z silnika D 310 bo niektóre częsci do oby siników są takie same??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kolego @LowRider150 skoro jest ten sam model silnika to dlaczego ma mieć różne parametry techniczne? Sprawdziłem i silnik D-385 średnica tłoka: 98,4 mm skok: 128,5 mm. Skok tłoka średnio ma wpływ na uzyskiwana moc. Damy większe doładowanie i większa dawkę paliwa i silnik o mniejszym suwie już ma większa moc.

Jeśli chodzi o średnice tłoka i długość jego suwu, silniki można konstruować na 3 sposoby: mała średnica i duży skok (silniki wysokoobrotowe np. Honda, bolidy Formuły 1); duża średnica tłoka i mały jego skok (silniki niskoobrotowe, lepszy moment obrotowy przy niższych obrotach silnika np. w silnika w busach) i 3 sposób to wartości pośrednie (zbliżona wartość średnicy tłoka i jego suwu, stosowane w samochodach osobowych).


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

@Lowrider150 nie ma pojęcia o czym pisze. "Znawca" silników, tylko nie podał żadnego linku żeby to udowodnić.

Wszystkie silniki D-358 mają ten sam skok. @Kris może pierwszy link coś ci pomoże.

Mój odnośnik 1056 956

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj