Skocz do zawartości

Polecane posty

arofelgi    0

ten mułek jak mówisz jest marginalny a przyrost mocy spory na oryginalnej pompie np przy opryskiwaczu Ślęza nie miał zbytnio siły a przy pompie c330 zbiera się bez problemu, traktor lepiej idzie od c330.. t25 na pompie mieleckiej jest sporo mocniejszy od niskich obrotów. przynajmniej u mnie  

no u mnie przyrost mocy na niskich obrotach na pompie od c330 ciężko zanim się bujnie ten silnik potrzeba chwile czasu w kosiarce, bez  porównaniu do oryginalnej T25 tu od razu wchodził na obroty , na pompie od c 330 na wyższych obrotach sobie w miarę radzi do-puki nie zejdzie z obrotów, gdyby rosyjska pompa nie miała wycieków i nie miała falowań na niskich obrotach to lepszej myślę ze nie potrzeba, a ktoś testował inne pompy ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    23

Na powrocie z wtrysków do filtrów masz jakiś zaworek?

volvo    23

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego powrót paliwa z wtryskiwaczy idzie z jednej strony do baku- to rozumiem- a z drugiej strony do filtra paliwa?

Oryginalnie jest tam śruba przelotowa z maleńką dziurką- akurat w moim władku dziurki praktycznie nie było.

Chodzi mi o to, że założyłem kompletny filtr od lublina2 i tam taka śruba nie pasuje. Co mam zastosować zamiast niej?

Na razie zamontowałem śrubę z dużym przelotem i czuję jakby się trochę zapowietrzał.

dysydent    18

Pompka zasilająca w czasie pracy ciągnika daje więcej paliwa niż zużywa sekcja wysokiego ciśnienia w pompie i ten nadmiar jest kierowany z filtrów na przelew do baku i niejako "po drodze" i przelew z wtryskiwaczy tym samym przewodem wraca do baku bo i sekcja wysokiego ciśnienia daje więcej niż zużywają wtryskiwacze. Owa śrubka przelewowa jest rodzajem dławika utrzymującego ciśnienie między pompką zasilającą a sekcją wys ciśn. i od średnicy otworka w śrubie przelewowej na filtrach zależy ciśnienie przed sekcją. Zbyt duży otwór przelewowy może dawać objawy zapowietrzania. Ja raz musiałem zapchać chyba jakąś szmatą zwykłą śrubę przelewową użytą w miejsce oryginalnej i dopiero teraz sobie przypomniałem że sprzedałem ciągnik z tym wynalazkiem bo działało :) Efektem ubocznym tej specjalnej śrubki na filtrach jest zdolność samoodpowietrzania się "ciapka" oczywiście do pewnego stopnia.

volvo    23

Czy można zatkać ten przelew z filtra? Pisałem wcześniej , że oryginalna śrubka przelotowa miała maleńką dziurkę, nie sądzę by nią mogło przedostawać się paliwo.

adamekx    1

Panowie, ma ktoś we władku ruską pompę rzędową i pochwali się jak to działa? Czy może lepiej nie ryzykować i kupić oryginał? Jakiej produkcji szukać, czy może lepiej oddać starą do regeneracji? Nie jestem przekonany co do montowania pompy od C-330, a także nie do końca wierzę w jakość nowych pomp czy też części do nich produkowanych na Ukrainie. Pompa padła, założyłem jakąś starą od znajomego, ale nie bardzo to chodzi, co polecacie?

Benny25    0

Panowie znika ojej z pompy. Ropa sie nie zbiera. Cos osusza wmetrze ze tak powiem. Jak doleje ojeju to pracuje az milo a pi kilku mtg zaczyna jakby na jeden tlok pracowac. I tylko na srednich obrotach. Od czego zaczac?

balcerek1    91

Panowie, ma ktoś we władku ruską pompę rzędową i pochwali się jak to działa? Czy może lepiej nie ryzykować i kupić oryginał? Jakiej produkcji szukać, czy może lepiej oddać starą do regeneracji? Nie jestem przekonany co do montowania pompy od C-330, a także nie do końca wierzę w jakość nowych pomp czy też części do nich produkowanych na Ukrainie. Pompa padła, założyłem jakąś starą od znajomego, ale nie bardzo to chodzi, co polecacie?

Pompę do pompiarza wstawi sekcję i będzie śmigać a jak masz pojęcie jak samemu zmienić sekcje to na wcześniejszych stronach podałem ling jak samemu zrobić pompę.Na rzędowej uzyskasz tylko stabilną pracę na wolnych obrotach ale mocy nie przybędzie a paliwa więcej pójdzie i będzie bardziej mułowaty.

Benny25 jak nie ma przecieku na zewnątrz pompy to tylko uszczelniacz między na pompie.

adamekx    1

Wymieniałem sekcje, 'chodziła' dwa lata i stanęła, w pompie aż wysypały się zęby w kółkach napędu obrotu tłoczka sekcji wysokiego ciśnienia. Nie mam pojęcia dlaczego do tego doszło. Stąd moje wątpliwości, czy ponownie kupić sekcję wysokiego ciśnienia i naprawiać starą pompę lub inną(mam kilka, ale raczej złom) czy może wstawić coś innego, cenowo najtaniej wychodzi nowa sekcja, przy okazji pare innych rzeczy by sie wymieniło ale ile znowu to bedzie pracować? stara pompa pracowała ponad 20 lat i lekko nie było, nowa sekcja 2 lata, nie wiem, może za tanią kupiłem, ale wszystko teraz jedna produkcja raczej. A Może ktoś poleci coś?

adamekx    1

No tak, jedno, i na nim brakuje zębów, ale jeden wyłamało też na zębatce na wałku na którym jest regulator obrotów. To raczej nie od zużycia, sekcja stanęła, nie da sie jej obrócić, poza tym zatrzymała się w pozycji gdy tłoczek jest wciśniety

balcerek1    91

Za suche paliwo.Po założeniu nowej sekcji dolewaj mixolu do paliwa bo ta sekcja jest smarowana paliwem.

adamekx    1

Tyle wiem, ze smarowana paliwem. To troche lipa, paliwo ze stacji i takie coś. Przemyślałem i chyba kupie nową sekcję i cos poskładam, wyjdzie taniej niż nowa pompa. Mam chyba ze 3 sztuki pomp w częściach wiec cos powinno z tego wyjść. Najpierw wszystko porozbieram i ocenie stan części. Dzięki za linki do gościa z YT, przydatne informacje. A polecacie sekcje jakiegoś konkretnego sprzedawcy? wczesniej zamawiałem z Mizaru  

balcerek1    91

Nawet pompiarze sami cię wyśle po sekcje do sklepu bo  nie dają gwarancji .Była kiedyś partia pomp które po 300 motogodzinach szły do roboty a na razie nic nie wraca a sekcje podobno ukraina i też nie wracają na wymianę 

slonju77    12

Na oryginalnej popuść korektor dawki paliwa o pół obrotu i pójdzie jak przeciąg. :D

A gdzie ten korektor dawki się znajduje i w którą stronę go kręcić?Mocy mojemu nie brakuje ale nigdy za wiele

marek1590    0

witam jak w T25 ustawić napęd pompy wtryskowej na kółku osi pompy są 3 znaki a na kole rozrządu 3 litery czy mają się pokrywać ?

zbyszekbrzuze    111
Ja mam 85 i jeszcze taką mam, nie wiem jak później. Rozbierałem takiego z 87 to miał nowy, ale pompa była zamieniana na zregenerowaną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal16
      hej mam wielki problem mam zamiar kupic deutza 6.45 i mam pytanie czy nie wie ktos czy to jest normalne jak sie ciagnik nagrzeje i jest na niskich obrotach to swieci mu kontrolka o nie smarowaniu. Bardzo prosze o o pomac mam niewile czasu aby sie zasranowic nad kupnem :-(
    • Przez janek999
      Tak jak w temacie .Pompa podnosiale trzeba bardzo dlugo czekac i co jakos 1 min sie podniesie troszeczke i za 1 min znowu i slychac z przodu ciagnika jakies jakby obcieranie czy takie cos jakby olej saczyl sie -niewiem jak to opisac. W domu normalnie jak sie doleje do pompy oleju to podnosi na podworku normalnie.Wyjade na pole podiesie ze 2 raz i juz niepodnosci- na podworku niewidac zeby olej lecial.Wie ktos mzoe w czym problem ? W pompie jest 15 L .Tak podejrzewam bo niewiem gdzie sie wlewa z tylu nad ramionami miechanik mowil.A do jakiegos serwisu niemam nr zeby zadzwonic.
      Jaki to model to niewiem wiem ze ma 31 lat bo niepisze jaki model -wiem ze ma 98 czy 100 KM.
      Z gory dziekuje bardzo.
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez xFarmeRx
      W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
      ??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.