Polecane posty

Witek2010    33

Jeśli w pompce zasilającej tej co się pompuje paliwo ręką oring jest zużyty i paliwo "psika" przy pompowaniu to jest możliwe, że może potem w czasie jazdy tędy wciągać powietrze i się zapowietrzać jak ma około 25 litrów i poniżej?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No zapalić zapala spokojnie zawsze tylko przez przejeżdzanie przez miedze jak go podbije itp. pod górą zaczyna kaszlać i nie mogę znaleść przyczyny


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wyczyść odstojnik

jestem z gór u mnie sżeli nie ma w baku 20 litrów to pracuje jak piszez a ruse4k to drugi od 30 lat pozatym to jeszcze radze sasiada

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No już takie podstawowe rzeczy dawno zrobiłem ale czasem potrafi zakaszlać 1-2 sekundy to trwa ale pod górą to dużo. Nie jest to wina pompy też bo przekładałem pomaga tylko zalanie do pełna. Pisałem o tym na różnych forach już więcej ludzi o tym też pisało jedyne rozwiązanie to podobno wpiać się od spodu z pod zbiornika paliwo.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Zasilanie z baku przez góre na pewno wymaga pełnej sprawności od układu zasilania

 

podobne kłopoty występuj w zetorach z bakiem na dole pod kabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Tylko, że zasilanie od góry ma pewne zalety. Rurka jest na tyle długa, że cięższe zanieczyszczenia nie unoszą się razem z paliwem tylko opadają na dno zbiornika. Poza tym na górze zbiornika paliwa jest śruba którą jest przykręcona między innymi rurka w zbiorniku. Ta śrubka ma malutki milimetrowy otworek. Ten otworek może być lekko przypchany i wtedy rosną opory na ssaniu paliwa. Przy większych obrotach, albo w jakichś niekorzystnych warunkach może to powodować zapowietrzanie się układu paliwowego. Poza tym wszystkie połączenia muszą być szczelne. Często się też zdarza, że śrubki z miedzianymi podkładkami są odkręcane po kilka razy i za którymś razem podkładka może się uszkodzić i powstaje drobna nieszczelność, co skutkuje zasysaniem powietrza do układu paliwowego. Te podkładki warto od czasu do czasu wymienić na nowe. Ja mieszkam w płaskim krajobrazie i u mnie układ zaczyna się zapowietrzać jak w zbiorniku zostaje około 3-4 litrów paliwa. Od czasu jak zaczyna się zapowietrzać do zatrzymania silnika mija około pół godziny pracy i wtedy już koniecznie trzeba dolać paliwa. Przy okazji jeśli komuś się zdarzy, że gdzieś daleko od domu zabraknie paliwa można doraźnie dolać np. litr lub 2 litry wody do zbiornika paliwa. Ponieważ ropa jest lżejsza od wody pozwoli to jeszcze na niecałą godzinę jazdy. Oczywiście potem tą wodę trzeba ze zbiornika usunąć. I oczywiście tej wody nie może być wcześniej w zbiorniku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

. Przy okazji jeśli komuś się zdarzy, że gdzieś daleko od domu zabraknie paliwa można doraźnie dolać np. litr lub 2 litry wody do zbiornika paliwa. Ponieważ ropa jest lżejsza od wody pozwoli to jeszcze na niecałą godzinę jazdy. Oczywiście potem tą wodę trzeba ze zbiornika usunąć. I oczywiście tej wody nie może być wcześniej w zbiorniku :).

 

Nigdy bym nie dolał wody do zbiornika. Telefon mam zawsze przy sobie jak coś to mi przywiozą . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To musisz mieć dziurawy smok na wysokości 25 litrów. Innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No sprawdzałem już to wszystko i jest ok a żeby było jeszcze ciekawiej to mi tak dwa władki ostatnio świrują jak jest około 20 l paliwa. Powyżej jest ok. Myślałem nawet, że jakieś paliwo lipne było ale po wlaniu innego + nowe filtry dalej czasami łapie go kaszel. Pozostaje jeszcze raz wszystko sprawdzić innej rady nie ma. Najbardziej jak podskoczy ciągnik to sie dzieje.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli nie pracują prawidłowo przy niskim stanie paliwa to na pewno nie jest ok i czegoś nie dopatrzyłeś.

Bez przyczyny tak się nie dzieje.

Niektóre elementy przy oględzinach wyglądają właściwie, a dopiero ich podmianka na nowe skazuje przyczynę.

Zacznij jeszcze raz od wyjęcia smoka z baku. Tam dziurka może być tak mała że nawet nie zobaczysz, a paliwo przestanie ciągnąc.

Kup jeden nowy i będziesz mógł przetestować w obydwu ciągnikach.

Możesz zamiast smoka włożyć(wkręcić) przezroczysty gumowy wężyk od paliwa. Brdzie on jednolity do rurki odstojnika.

Albo zasilić się spustem baku od dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja uciąłem 1 cm rurki by nie ściągało syfów z dna.Najlepszy sposób to taki jak stosuje mój znajomy-u niego pół baku to rezerwa.

W instrukcji od T25 jest napisane że po skończonym dniu pracy należy zalać bak ciągnika do pełna paliwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Bak paliwa powinno się zalewać do pełna na koniec dnia pracy żeby rano nie skraplała się para wodna wewnątrz zbiornika. Dotyczy to właściwie wszystkich pojazdów ze zbiornikiem paliwa zwłaszcza metalowym.

Przypomniało mi się, że kiedyś lekko mi się zapowietrzał silnik z powodu pękniętego ze starości wężyka łączącego odstojnik z rurką prowadzącą do pompki zasilającej. Pęknięcie nie było widoczne, a ten gumowy przewód jet tam nie bez powodu - zbiornik paliwa i odstojnik jest zamocowany właściwie na ramie przedniego zawieszenia, a silnik jest na sztywno zamocowany do skrzyni biegów. Tak więc na wybojach ten wężyk pracuje. Być może jest gdzieś lekko naderwany i podczas podskakiwania na wybojach układ zaczyna zasysać powietrze przez to pęknięcie. Sprawdź ten wężyk i jeśli jest popękany najlepiej wymień na nowy. A jeśli masz nowy wężyk to sprawdź opaski zaciskowe - niektóre rodzaje opasek nie zapewniają szczelności na całym obwodzie.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Posprawdzam wszystko jeszcze raz. Co do wężyka to jest stary i nawet popękany ale nie cieknie z niego. Wiem, że może nie cieknąć a powietrze wciągnie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18hy    0

BRAK MOCY PO WYMIANI POMPY???

 

 

hej koledzy przefitrowalem forum i nie znalazlem odp na moje pytanie

 

niedawo wymienilem pompte wtryskona na nowa po regeneraci nowe filtry przedmuchalem cala istalacje dokladnie odpowietrzona uszczelniona i jak odpalam wladka to na poczatku chodzi na wolnych obrotach choc pedal w podloge wciskam nie reaguje nic na gaz po chwili dopiero zaczyna wchodzic na obroty tak po upluwie 10 sekund jak mu przygazuje kilka razy i jak wejdzie to potem chozi na wysokich obrotach a na wolych obrotach brak mu mocy i czasmi moze zgasnac moze trzeba na tych 4 srubkach przyspieszyc wtrysk na pomie co wy na to??? czy tym ciglem na frezie pzrestawic bo za pozno moz elapac gaz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Ja bym stawiał że z pompą coś jest nie tak. Oddał bym jeszcze raz do sprawdzenia.

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Coś jest źle złożone w pompie, za pasownie, albo utytłana któraś sprężyna, wyjmuj i do pompiarza.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ile u was tak mniej więcej biorą za regenerację pompy+ wtryski do władka?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Panowie mam pytanie co do pompy wtryskowej w T-25 nie chodzi o to ze nie ma siły czy cos tylko jest problem ze cieknie mi ON z korka wlewowego oleju do pompy wtryskowej tam jest odpowietrznik jakis i leci mi nim ON i to nie tak mało a nie wiem co z tym zrobic zeby przestało moze ktos wie jak to uszczelnic bo ja nie mam pojecia? Bede wdzieczny za szybka odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Olej leci bo ma lecieć jak jest go w pompie za dużo. Żadnego O-ringa nie wymieniaj ani nie wstawiaj nowego. Jeśli leci z korka wlewu oleju to znaczy, że nie wymieniasz oleju w pompie. Olej w pompie wtryskowej powinien być wymieniany raz na około 30-40 mth, chyba, że olej w pompie nie był wcześniej regularnie wymieniany i zaczyna przeciekać z sekcji wysokiego ciśnienia więcej ropy niż powinno. Im starsza pompa tym więcej ropy dostaje się do obudowy pompy. Nie znaczy to, że od razu trzeba regenerować czy wymieniać pompę wtryskową. Wystarczy spuścić stary olej wymieszany z ropą i zalać świeży olej silnikowy, taki jaki jaki lejesz do silnika. Potem wymieniasz olej co te 30-40 mth lub jak zacznie lecieć górą - zależy co wcześniej nastąpi. Jeśli będziesz wymieniał olej regularnie pompa pochodzi bardzo długo zanim zacznie szwankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

@pablo21 jeżeli sadzi ci ropa przez korek wlewu to jest stwardniały oring na dozowniku wolnych obrotów na sekcji lub dozownik jest już wyrobiony.Podjęć władkiem do pompiarza.Wymiana tego trwa góra pół godziny.Tylko niech zamontuję nowy i dobry ten dozownik bo nawet po 2 tygodniach wysiadają.Bynajmniej ja tak miałem a pompa jest z 1988 roku z przebiegiem 8000 tyś motogodzin po wymianie łożysk samo regulatora obrotów i tego dozownika bo to przez niego właściwie zawiozłem do pompiarza pompę ale chociaż przejrzał i władek dyga :) Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj