Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek1    92

No wiadomo że lepiej bo masz ustawioną większą dawkę paliwa niż w t 25 to objawia się większym spalaniem i większą mocą co idzie bez problemu zrobić na ruskiej pompie tylko jest małe ale że w ciężkich robotach na ruskiej pompie skrzynia biegów dostaje w tyłek a co dopiero na podniesionej mocy.Co do wkręcania się na obroty to żaden problem dla kumatego pompiarza założyć mocniejszą sprężynkę na listwę od dawkowania paliwa co przykładowo w c 360 założenie sprężyny od c 330 wkręca 60 na obroty jak perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
Roki212    1817

Ta sprężynka co podałeś w linku to odpowiada za załączanie dawki rozruchowej jak wciśniesz pedał gazu na zgaszonym silniku słychać takie pstryknięcie i jak ją za mocno naciągniesz to na wolnych obrotach będzie falował sprawdzone prze zemnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Wczoraj założyłem pompę od c330 do T25 która sam przerobiłem z nie wielką pomocą innych i praca silnika wg zmieniła się nie do poznania fakt tak jak mówi kderwisz.

wolniej wchodzi na obroty( trochę mi to przeszkadza, zobaczę jak w pracach polowych będzie to wyglądać ),jeszcze nie sprawdziłem jak sprawuje się pod obciążeniem ale podobno lepiej.żeby przerobić taką pompę samemu to nie jest wcale takie proste jak by się wydawało bynajmniej mi!.

Możesz opisać trochę jak to wykonałeś, zwłaszcza przełożenie dźwigni w regulatorze / prawa-lewa strona/,śruba regulacji dawki paliwa, a także jak poradziłeś sobie z króćcami wyjściowymi do przewodów wysokiego ciśnienia, chodzi o gwinty ? Mile widziane zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ta sprężynka co podałeś w linku to odpowiada za załączanie dawki rozruchowej jak wciśniesz pedał gazu na zgaszonym silniku słychać takie pstryknięcie i jak ją za mocno naciągniesz to na wolnych obrotach będzie falował sprawdzone prze zemnie 

Wszystko się zgadza a żeby załączyć dawkę rozruchową musi pokonać siłę ciężarków na samo regulatorze obrotów a przy dodawaniu gazu ta sprężyna podtrzymuje ciężarki samo regulatora do uzyskania obrotów przez pompę paliwa siła od środkowa pokona siłę sprężyny.Każdy pompiarz przy remoncie pompy powinien wymienić tą sprężynkę.Co do falowania obrotów jak piszesz wiadomo że za mocna sprężyna bije się silą odśrodkową ciężarków a założenie tej sprężyny do c 360 mówię ci że 60 wkręca się na obroty jak perkins.To nie mój wymysł tylko pompiarza któremu wożę pompy.Tak samo w t 25 falowanie obrotów reguluję się mimośrodem dozownika w pompie pod deklem z boku na 4 śrubki przykręcanym a to już mój sprawdzony sposób na moim Władku po wymianie samo regulatora w pompie jak się rozleciały łożyska od ciężarków i oberwaniu klina na zębatce.Po przekręceniu w jedną stronę szczeka czyli faluje na wszelkich obrotach silnika a w drugą stronę za mocno nie ma wolnych obrotów i wybiera się  środkowe skrajne położenie.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A ja rozbierałem te regulatory i mam swoje zdanie na ten temat  ;)

Co do dawki rozruchowej nic nie musi pokonywać bo dawka rozruchowa załącza się od razu po zgaszeniu silnika, a dzieje się to właśnie za sprawą tej sprężynki i tylko do tego ona służy jak sama nazwa wskazuje sprężyna wzbogacacza dawki rozruchowej, a załącza dawkę przez max wysunięcie listwy zębatej czyli silnik gaśnie i ta sprężynka poprzez cięgno wysuwa listwę zębatą automatycznie w max położenie ustawiając sekcje na max dawkę.

Co do falowania obrotów właśnie jak ta sprężynka będzie zbyt ciasna to przy niskich obrotach silnika ale tylko niskich około 500 obr będzie on falował jak T25 bo sprężynka ta właśnie jak piszesz przebija silę odśrodkową ciężarków i załącza dawkę rozruchową przy pracującym jeszcze silniku.

A co do sprężynek jednej i drugiej to się dziwię temu że do regulatora obrotów C-330 czy C-360 idą dwie takie same sprężynki temu się dziwię że zastosowanie w C-360 sprężynki od C-330 coś daje  ;)

Co do pompy w T25 się nie wypowiem bo nie rozbierałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No a czym reguluję się obroty silnika.Dźwignia po przez sprężynkę posuwa listwę sterującą dawkę paliwa a siła odśrodkowa ciężarków cofa listwę do tyłu i czym mocniejsza sprężynka dłużej podtrzymuje wyższa dawkę paliwa aby wprowadzić silnik na obroty po czym ciężarki regulatora przy zwiększaniu obrotów czyli wysuwaniu się cię ciężarków  obniżają dawkę paliwa po przez cofnięcie listwy i tak jak piszesz że załącza się dawka rozruchowa ale silnik złapie obroty i zaraz zgaśnie bo nie przesuwając dźwigni nie napinasz sprężynki a ciężarki cofną zaraz listwę i silnik gaśnie.Taka jest zasada działania pompy wtryskowej i zauważ że nie wciskając gazu silnik traci obroty ciężarki cofają listwę którą pociąga właśnie ta sprężynka  zwiększając dawkę paliwa.Ale spoko Roki każdy ma swoje wyobrażenia pracy pompy wtryskowej i znając budowę pompy wtryskowej i zasadę działania mogę się też mylić ale wiem co się się dzieje po założeniu mocniejszej sprężynki od c 330 do 60 i wiem co się stanie jak ona się przetrze i spadnie z listwy a ta sprężynka jak sama nazwa pisze w moim linku sprężyna samo regulatora obrotów.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Działa tak jak napisałeś ale w tym rzecz że za to odpowiada właśnie ta duża sprężyna i to właśnie jej naciąg odpowiada za przebicie siły odśrodkowej ciężarków  ;)

A ta sprężynka mała co podałeś jest tylko i wyłącznie od załączania dawki rozruchowej i jakiego byś tam na niej naciągu nie dał to na działanie pompy po odpaleniu ciągnika nie wpłynie tylko jak pisałem podczas gaszenia będzie falował bo będzie mu dawkę rozruchową wrzucało bo może kiedyś rozbierzesz regulator i przyjrzysz się dokładnie budowie całego mechanizmu (ja taki regulator mam nawet teraz w garażu rozebrany) i zobaczysz że na dźwigni głównej jest zderzak o który opiera się ramię listwy i jak tylko ciężarki się rozchylą przesuwając tulejkę do rolki po odpaleniu ciągnika ta mała sprężynka przestaje odgrywać jaką kolwiek rolę i w niczym nie bierze udziału bo główną sprężyna regulatora jest ta duża. I jak już wspominałem sprężynki w 30-stce i 60-tce zarówno ta mała jak i ta duża są takie same :P więc skoro pompiarz tak Ci powiedział to ok niech mu tam będzie że zamiana akurat sprężynki coś daje skoro są identyczne  :rolleyes: Może ma na to wpływ coś innego, a powiedział co powiedział...

C-330

http://allegro.pl/sprezyna-glowna-regulatora-pompy-wtryskowej-c330-i5092093468.html

http://allegro.pl/sprezyna-dzwigni-reg-pompy-wtryskowej-c330-i5092292927.html

c-360

http://allegro.pl/sprezyna-glowna-regulatora-pompy-wtryskowej-c360-i5092097211.html

http://allegro.pl/sprezyna-dzwigni-reg-pompy-wtryskowej-c360-i5092291531.html

Tak jak napisałeś każdy ma swoje wyobrażenie  :)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Wczoraj założyłem pompę od c330 do T25 która sam przerobiłem z nie wielką pomocą innych i praca silnika wg zmieniła się nie do poznania fakt tak jak mówi kderwisz.

wolniej wchodzi na obroty( trochę mi to przeszkadza, zobaczę jak w pracach polowych będzie to wyglądać ),jeszcze nie sprawdziłem jak sprawuje się pod obciążeniem ale podobno lepiej.żeby przerobić taką pompę samemu to nie jest wcale takie proste jak by się wydawało bynajmniej mi!.

 

 

Możesz opisać trochę jak to wykonałeś, zwłaszcza przełożenie dźwigni w regulatorze / prawa-lewa strona/,śruba regulacji dawki paliwa, a także jak poradziłeś sobie z króćcami wyjściowymi do przewodów wysokiego ciśnienia, chodzi o gwinty ? Mile widziane zdjęcia.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na forum mamy dużo nowych "chwalaczy" czego to sami nie zrobili, ale gdy ktoś poprosi o szczegóły to nie ma już kontaktu, pomimo częstego przeglądania swoich postów- nie Arofelgi ?? Jak tam z pompą nadal działa w T25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy czy jest sens przerabiać  na 330 ,pompa we władku właściwie nie do zajechania u nas mase lat latał na czerwonej ,lane w niego do dna z beczki i mimo 36lat pali na kopa ,,po za tym tania w naprawie i jeszcze idzie kupić oryginały w miarę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Witam mam  mały problem z moim władimircem a mianowicie od pewnego czasu kopci na czarno przy dodawaniu gazu i przy  opciąrzeniu dodam jescze,że 2 lata temu robiony był remont silnika wymieniane byłu tłoki pierścienie cylindry głowice z powodu przegrzania silnika.Licze na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Zaczął bym od spraw najprostszych czyli sprawdzenie wtryskiwaczy, luzów zaworowych, filtra powietrza  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

luz jest ustawiony na ssącym 0,2 a na wydechu 0,3 a filtr powietrze niewiem czemu ale w nim jest ta siatka metalowa przeżarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

Możesz opisać trochę jak to wykonałeś, zwłaszcza przełożenie dźwigni w regulatorze / prawa-lewa strona/,śruba regulacji dawki paliwa, a także jak poradziłeś sobie z króćcami wyjściowymi do przewodów wysokiego ciśnienia, chodzi o gwinty ? Mile widziane zdjęcia.

Ja zrobiłem to z pomocą trochę pompiarza, sekcje założył mi od leylanda bo powiedział ze są idealne do t25 ale mogą tez być od c-360 jaki redukcje( Króciec wtryskiwacza Pasuje również od Jelcza, leyland  ) żeby nie zmieniać rurek  wysokiego ciśnienia t25 oryginalnych wtryskiwaczy i wtedy pasuje idealnie nakrętka na gwint bez żadnych innych rurek , regulator obrotów od c-360 zamontowany cały ponieważ już nie chciało mi się przerabiać obudowy regulatora c-330  ale reszta musi być c-360 a obudowę ( filtr paliwa) mam od Lublina II i przewody paliwowe gumowe sprawuje mi się świetnie już kilka lat  filtry zakładam Mana, Bosha, Filtron filtr jest prawie identyczny jak w MF  ,zdjęć nie mam jest trochę zabawy ale jak się ma dobrego pompiarza i dobrego tokarza to wszystko się zrobi 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na forum mamy dużo nowych "chwalaczy" czego to sami nie zrobili, ale gdy ktoś poprosi o szczegóły to nie ma już kontaktu, pomimo częstego przeglądania swoich postów- nie Arofelgi ?? Jak tam z pompą nadal działa w T25 ?

Tak pompa sprawuje się jak na razie dobrze, nie mam kiedy przetestować jej  pod obciążeniem, no ja sam dużo czytałem i nikt nie chciał mi doradzić jak przerobić pompę żadnych wskazówek   wiec zabrałem się za to sam  a to  ze miałem pompę z odzysku uszkodzoną cała do regeneracji to mi nie przeszkadzało. 

Edytowano przez arofelgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

nikt nic?

można je stosować zamiennie, ta czerwona pompa to stary typ ma inny kołnierz i wąski wieloklin. 

post-205471-0-49130200-1481365657.jpg

post-205471-0-17911600-1481365666_thumb.jpg

post-205471-0-98349700-1481365682_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Wymieniałem dzisiaj olej w pompie wtryskowej i po odkręceniu śruby od dołu nic się nie wylało, zawsze coś tam wyleciało tej ropy z olejem a dzisiaj nic,nalałem nowego oleju mobil delvac do pompy,  przelało się nadmiarem i pozakręcałem śruby ,jakieś pomysły jakiś oring albo zimmering do wymiany? czy można tak jeżdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

luz jest ustawiony na ssącym 0,2 a na wydechu 0,3 a filtr powietrze niewiem czemu ale w nim jest ta siatka metalowa przeżarta

 

Zużyte (nieszczelne), czasem źle ustawione zawory, a w tym filtrze fabrycznie było jeszcze coś na kształt słomy ryżowej lub splątanej cienkiej żyłki i na tym osadzały się grubsze zanieczyszczenia i była tam - przynajmniej u mnie - warstwa gąbki. Ja za remont zaworów wziołem sie gdy były jeszcze resztki tej gąbki. jeżeli jeszcze przy dużym obciążeniu w nocy widać różnej jaskrawości płomień z komina to może to i fajny widok ale zawory czas sprawdzić.

Przy nieszczelnych zaworach gorące spaliny cofają się do filtru powietrza i ... wiadomo.

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Sprawdź za tydzień czy jest olej

Wczoraj wymieniałem to ładnie stary zleciał,a wtedy była susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj