Polecane posty

SipmaZ224    81

Czy pompa paliwa ma coś wspólnego z tym że Władek zostawia 15-20 litrów paliwa w baku i się zapowietrza tak jakby go w ogóle nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Nie, to raczej wina metalowego przewodu w baku który pewnie jest gdzieś pęknięty albo ma dziurkę.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wymień smoka na nowy.

Zamiast niego wkręć przewód gumowy i połącz z rurką od odstojnika.

Zasil się z dołu zbiornika kupując odpowiednie redukcje.

Albo zawsze miej pełen zbiornik paliwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-- połączono --

 

Witam w moim t-25 w pompie paliwowej, tam gdzie znajduje się olej smarujacy pompe, znajduje się ropa. Jak to się stało? Pompa była napełniona samym olejem a po jakimś czasie odkręcam korek sprawdzajacy nadmiar oleju a tam leci olej z ropa. Dodam że pompa była w regeneracji w zimie będzie 3 lata jak był robiony remont silnika. Tak samo mój władek po remoncie nawet zaraz po dotarciu na wysokich obrotach parkocze tak jak by byl zapowietrzony, do 1300 obrotów ładnie a powyżej już dziwnie. Co to może być?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego t25 tak ma że po jakimś czasie w pompie zamiast oleju jest ropa, trzeba ją spuszczać i nalewać olej, jak masz ropę w pompie to ona wycieka spod tych 2 korków plastikowych które są na górze pompy

 

Kolego t25 tak ma że po jakimś czasie w pompie zamiast oleju jest ropa, trzeba ją spuszczać i nalewać olej, jak masz ropę w pompie to ona wycieka spod tych 2 korków plastikowych które są na górze pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

U mnie od samej regeneracji pompy tak jest. Po +/- 50mth w pompie paliwowej jest już tyle paliwa, że wylatuje górą. Spuszczam to, nalewam nowy olej i 50mth spokój.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Po pierwsze tak mogła być dokonana regeneracja, że w krótkim czasie puszcza paliwo, a po drugie to typowy objaw tych pomp.

Najlepiej wymieniać olej w pompie regularnie.

Poczytaj:

http://www.agrofoto....-wtryskowa-t25/

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

pęknie oring pękł, gdzieś na forum jest opisane jak go samemu wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Co może być przyczyną, że t-25 tak do 1300 obrotów ładnie parkocze, a powyżej to tak jak by zapowietrzony był, a juz jak mu sie da 2000 to już całkiem, dodam, że odpowietrzany był i nic nie pomaga. Co to może być?

Edytowano przez adrianbudzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

To jest najprawdopodobniej wina pompki paliwa. Ja w swoim Władku miałem podobnie całkiem nie dawno. Zmieniłem pompkę, miałem od drugiej pompy i jak ręką odjął. Pompka podaje zbyt mało paliwa żeby silnik mógł swobodnie się wkręcać na wysokie obroty.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,w moim też były takie objawy, ale to była przyczyna taka że niewłaściwie pompiarz ustawił trybiki w pompie wtryskowej jak robił regenerację, i zawiozłem ponownie do niego mówiąc że coś jest nie tak, bo nie chce się wkręcić na wysokie obroty ,a jak już wejdzie to parkocze jak by był zapowietrzony,i sam przyznał że w pośpiechu nie tak ustawił jej zapłon i przestawił na trybikach i już po tym pracował normalnie silnik :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zaciekawił mnie bardzo ten filmik... Może sama pompa mnie nie dziwi, bo to powszechna przeróbka, ale to, co ten gościu robi. Mianowicie nigdy nie spotkałem się z tym, żeby ktoś ustawiał ciśnienie na wtryskiwaczu przy pracującym silniku... (No może poza Lanz Bulldogiem, gdzie jest nawet pokrętło)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Jak na moje oko, to raczej partyzantka. Takim sposobem to on może sam sobie robić, jego cyrk, jego małpy. Ja takiego fachowca w życiu bym nie zatrudnił.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, oglądałem filmik z regulacji wtrysku. Partyzantka jak h... :D nic nie wiadomo czy dobrze czy zle ale pompa to ciekawe rozwiązanie. Za to szacun :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pompa od mtz wtryski t25 nie wiadomo jakie zrobić ciśnienie żeby było dobrze to trzeba na czuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego na czuja to nawet zupy sie nie gotuje, Ja bym tak nigdy nie robił ale powiedzmy że koleś niemiał innej możliwości :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To powiedz kolego jak można ustawić taka przeróbkę jak nie na oko . przecież nie wiadomo jakie parametry regulacji ciśnienia przy dawce tej pompy będą najlebsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, słuszna racja ,a na oko to sobie można z rana nasikać jak się uda :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

wieslaw16 Wiedziałeś co napisałeś.W zależności od jakiego pompiarza przywiezie ci gość pompę bo nie każdy chcę żeby zawieść do mojego bo on coś tam i wstawiasz pompę do ciągnika a on albo nie ma siły sam się uciągnąć albo kopci jak lokomotywa i ustawiam na oko i jakoś nikt nie narzeka.Przez 18 lat z nie jednego pieca chleb jadłem tak że za nim kogoś obrazisz to uważaj żeby na oko nie nasikał Ci na ł--b. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedynie pogratulować pompiarzy. Ja mam takiego gościa, że jak zrobi to ciągnik chodzi jak zegarek a koleś jest tak robotą zawalony, że pompy na zapisy zostawiają. Z jasnowidzami też mam złe doświadczenia także również bym nie skorzystał. Raz jak mi jeden na podwórku poustawiał to po przejechaniu 400m na pole z bronami tłok ojciec zobaczył metr nad maską także - dzięki. Nie ma się co obrażać każdy ma jakieś doświadczenia.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj