Polecane posty

balcerek1    92

To jest tak zwany zawór utrzymywania ciśnienia układzie.W c 330 i 360 jest jest kulka i sprężynka a tu tylko magiczny otworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Okazało się że dostałem wadliwą pompę,będzie wymiana na taką z korkami do oleju.Bardzo porządny sprzedawca.Wymiana na jego koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To dobrze. Tylko wstaw potem dokładne zdjęcia pompy z opisami gdzie co.

No i oczywiście filmik z pracy silnika.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to w jajo cię zrobił.Odebrać musi bez problemów jeżeli jest wadliwa to łaski nie robi.Kiedyś gościowi kupowałem oryginalną od władka założyłem a władek nie z zagadał.sekcja byłą walnięta bo jak popuściłem przewody to ropa sadziła ale nie miała siły wtryskiwacza ruszyć.Zaniosłem do sklepu a babka do mnie że nie odbierze bo była zakładana.A ja do niej że pompę kupiłem chyba do ciągnika a nie do oprawienia w ramkę.Oj posypała się łacina.Teraz jak idę do sklepu to zawsze omija mnie z daleka.Ogólnie to właścicielka i niezłą laska jak na swoje lata ale nierówno ma pod sufitem bo zadarła nie tylko ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A może ktoś wie dlaczego nie mogę podkręcić więcej obrotów na pompie niż 1800 kręciłem tylko tą jedną śrubką. Dalsze odkręcanie jej nie zwiększa obrotów. W jaki sposób mogę je zwiększyć?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Znajomy tak miał z oryginalną pompą w ciągniku. Miał tak od nowości. Oddał ja do zakładu i ją wyregulowali na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

witam. pozwólcie że dołącze do tematu czy ktoś rozbierał pompę wtr. od władka?

bo dostałem od znajomego ale rozebraną i chciałem ją poskładać lecz tam trzeba dobrze ustawić na ząbki sekcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawalarz    0

Więc tak: Jka masz wszystko w miare poskładane do kupy i zostało ci zgrać rozrząd (wrzucenie sekcji i tych łamańców pod przednią pokrywką) to zauważ 2 dziurki w ośki która tłoczy. pompa chodzi patrżc od przodu jak zegar, ma 2 krzywki w które wpada, w pierwszym nabiera paliwa i tłoczy do pierwszego wyjscia (tego z przodu bardziej, wtedy ośka musi być podniesiona max i otworek na tej osce musi być naprzeciw temu wyjsciu, potem ośka spada, i nabiera do drugiego bocznego wyjscia tą rope, i otworek w osce musi byc na okolo 45stopni wzgledem tego wyjscia i wzgledem pompy jak patrzysz na nią z boku, kręcisz ją, trybik jednocześnie obraca ją i wysuwa w góre, i jednoczesnie musi wysunąć w góre i znalesc sie na wprost tego wyjscia drugiego. Ja pod te drugie wyjscie ustawiałem, ustawiasz na dołku tym drugim(na dołku oski dolnej zeby na dole se spoczywał) potem wrzucasz trybik i zeby 45* bylo otworek tam taki kwadrat na osce jest i na trybie i on musi byc tak: http://www.iv.pl/ima...87146174.jpg��a jak sekcja tłoczy(krecisz i ciezko jest, to jw pisałem powinno w ytm samym momencie stac prosto i te czerwone kołko do Ciebie i bolec max do góry.

 

Teraz druga sprawa. Jak sekcje wkladasz to włóz tą kostke z takim wycięciem. Powinna siedziec do góry tym gdzie jest mniej metalu, potem przerwa na ten pier**lnik co wsadzasz, i potem dopiero wiecej metalu.

Wkładasz pier**lnik(sprawdz oring) i na regulator obrotow na tą oske, zakrecasz i zabezpieczasz (10klucz) sprezynka, pokrywka i w pole :P @ dni nad tym k**estwem siedziałem, ale chodzi. Te ustawianie to troche metodą prób i błędów ale dasz rade.

Edytowano przez kawalarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

Witam,

Jakiego wymiaru powinna być podkladka miedziana pod przewody paliwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2    0

Mam mały problem. Dlaczego przy pompie wtryskowej od t25 wybija paliwo przez wlew oleju? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Hej. kolego masz problem z pompa zasilajaca. bo miałem takie problem u sasiada bo tez oddalismy pompe wtryskowa do regeneracji ale pompiasz zrobił swoje wyregulował gumki powymieniał... ale jak przyszło co do czego to własnie tez z pod korka co sie wlewa olej 100ml to pompy wtryskowej nam wydobywał sie olej napedowy. ale ze pompa była na gwaracji miesiecznej to szybko zdemontował i spowrotem do pompiarza a on nam wymienił popmpe zasilania i sie wszystko uspokoiło.... poprostu w pompach zasilania sa jakies uszczelniacze i plastikowy bolec i to sie zuzywa i wtedy olej silnikowy idzie w uklad paliwowy i wszystko zaczyna wariowac i człowiek wtedy niedaje se rady z władimircem bo niechce zapalac zapowietrza sie itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sypki    0
Napisano (edytowany)

Witam

Mam mały problem bo posiadam starą pompę do t25 nie używaną i tak się trochę z nią bawię i były wykręcone takie 2 śruby z kołeczkami plastykowymi z sprężynką od pompki zasilającej :/ I nie wiem jak to zmontować, normalnie wkręcić czy coś ?

Wielkie thx za jakąś podpowiedz

 

Edyta:

Heheeee niema pytania :) zobaczyłem jak jest w działającej i tak samo zmontowałem w starej:)

Edytowano przez Sypki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też powoli zaczyna wybijać ON przez wlew aż czasami na błotnik chlapnie. Kiedyś w starej pompie właśnie pompiarz zrobił uszczelnienie sekcji i było ok ale może tym razem warto zacząć od wymiany zasilającej skoro tak twierdzisz.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shred    0

Witam. Mam podobny acz trochę inny problem jak kolega Witek2010. Od czego jest ta śrubka bliżej baku ( nr 1)? Pytam się bo pod obciążeniem ruski traci moc( podczas orki dokładnie) i wujek mechanik mówi, że dostaje za małą dawkę paliwa. Korektorem już kręciłem, i po daniu maks. gazu idzie ciemniejszy dym niż zwykle. Jak poprawnie wyregulować pompę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ta śruba służy do regulacji skoku dźwigni, to śruba STOP, czyli moment odcięcia dawki paliwa.

A jak z filtrami paliwa i odstojnikiem?

Pompę prawidłowo reguluje się na stole probierczym. Oddaj do zakładu bo samemu i to na silniku się tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podkręcasz pompę w prawo tak żeby przy dodawaniu gazu lekko dymka puszczał i zrobił się mułowaty po tym popuszczasz w lewą stronę średnio o 3,4 obrotu.Resztę doprawisz w polu ale przy dodaniu gazu musi przy kopcić na czarno ale wcześniej jak kolega @mtracz napisał o filtrach i odstojniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shred    0

Filtry wymieniłem, a odstojnik przeczyszczony więc to nie to. @balcerek1 mówisz o śrubie od obrotów czy o korektorze??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie potrzebuje pomocy wczoraj wieczoraj robilem podorywke i bardzo dobrze szlo ale w pewnym momencie mój ruski bardzo zeslap i tak jak by mu brakowalo paliwa i ledwo co 3 szedl filtry wymienilem tydzien temu i odstojnik wtedy tez czyscilem ta rurke z baku tez wyczyscilem i bak tez wtedy wyczyscilem takze paliwo jest czyste ale nie wiem czego jest taki slaby a dzisiaj jechelem po kukurydze wozem i mi co chwile gasl ale jak mu podpompuje reczna pomka to sie wkreca na obroty ale jak przestaje pompowac to juz gasnie i musze go odpowietrzac i wtedy z bida odpala prosze o porade bo nie wiem co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj