Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Możliwe, że masz za mały skok dźwigni gazu.

Cofnij się o jedna stronę tego tematu, było tam opisywane która śrubka na pompie do czego służy.

Wykręć odpowiednią śrubkę licząc obroty żeby w przypadku braku poprawy wrócić do starego ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

ja dałem do regeneracji za 280zł (jakaś firma która się ogłasza na allegro) i teraz licznik zamyka :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli robili regenerację to na pewno zawiesili plombę właśnie na tych śrubkach. Jak zerwiesz plombę to stracisz gwarancję. Skoro jest źle wyregulowana to ja bym ich poprosił, aby przyjechali i wyregulowali pompę w ramach gwarancji. Nowozałożona pompa powinna śmigać od razu jak nowa ;).

Jeśli licznik zamyka to też coś źle wyregulowali ;). Za wysokie obroty szkodzą silnikowi tak samo jak za niskie, a czasami nawet bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

co za problem obroty podkrecic na max.mozna przestawic ze licznik jeszcze o 1/3 zakresu sie przekreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Problem żaden, ale jak się robi regenerację to zwykle pompa dostaje gwarancję. Po co tracić gwarancję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zamierzam kupić rzędowa pompę do władka. Co sądzicie o tym by ciśnienie w końcówkach wtrysku ustawić na wyższe, np. na takie jak jest w mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A poco wyższe ciśnienie.Władek ma dość wystarczające i przy zachowaniu tego ciśnienia dobrze spala swoją dawkę paliwa.Mój wczoraj odpalałem to 3 obroty wału beż świecy żarowej i już dyga.Pompa ma koło 10 tysięcy motogodzin na oryginalnej sekcji tylko łożyska miała zmieniane i samo regulator.W Czarnożyłach dobrze robi pompy gościu.Zawieź swoją do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

już wyregulowałem obroty teraz na max gaz skazówka licznika przechodzi za 25 i jest git zamyka licznik :D


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Im wyższe ciśnienie tym lepsze spalanie i mniejsze zarazem.Tak mi sie wydaje.A co do speca z Czarnożył to mam niezbyt dobre wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no i czym regulowałes śrubką na górze czy dzwignie od gazu przestawiałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ja tu pisałem wcześniej, że mi tak zregenerowali pompę to było max 1600 obrotów zero mocy ciągnik po szosie na pusto pod góry spadał z obrotów na 6 tą śrubkę po podkręceniu dało się max ustawić 1800 obrotów i była taka magia świąt a nie jazda. Wyrzuciłem ją i nie dochodzę dlaczego tak na niej jeździł.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile może być warta nieużywana oryginalna pompa wtryskowa do T-25? Znalazłem taka przy porzadkach, ciągnik dawno sprzedany a pompa została.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

śróbkę te 2 tam jest na śrubokręt i klucz nr 10 odpaliłem i kręciłem dokąd nie nabrał obrotow ja ustawiłem ponad skale :D


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@volvo ja na gościa nie narzekam. :)Jak od 15 lat tylko do niego zawożę i nigdy nie miałem problemów. <_<Tylko przedtem trafiały się sekcje do Władka podróby. :(Niby Ukraińskie ale to nie jego wina. :unsure:Zawiozłem gościowi pompę od Władka i nie miał sekcji. :wacko:podjechałem sam kupiłem założył i Władek dygał ale ze 3 miechy a gwarancja była na pół roku.zawiozłem sekcję i oddałem na reklamacje a dokupiłem nową a ta jak wróciła z reklamacji to gość oddał kasę. :)I teraz też jak robi na 10 sztuk 2-3 trafiają się trefne. :blink:To przecież wina części.Może ty miałeś inne zdarzenie. :(

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

śróbkę te 2 tam jest na śrubokręt i klucz nr 10 odpaliłem i kręciłem dokąd nie nabrał obrotow ja ustawiłem ponad skale :D

no i super tylko nie ustawiaj więcej jak 2 tys obrotów bo szkoda silnika chyba ze takich obrotów krótkotrwale będziesz uzywać. Co do obrotomierza to obroty troche lipnie pokazuje bo sa one na dole i trzeba sie wychylic do przodu zeby zobaczyć. Napis BOM oznacza ze w tym miejscu są obroty WOM = 549 obr/min taka ciekawostka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Zamierzam kupić rzędowa pompę do władka. Co sądzicie o tym by ciśnienie w końcówkach wtrysku ustawić na wyższe, np. na takie jak jest w mtz?

 

Przecież to właściwie żadna różnica. W T-25 powinno być około 175 atm, a w MTZ-cie 180 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

jakie 175? cos Ci sie pomyliło 16,65 MPa w t25 czyli 162 atm a ze wszyscy ustawiaja wtryski na 17 MPa bo łatwiej to inna sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Możliwe że pomyliłem. Jak będę w domu to zajrzę do instrukcji, ale z tego co pamiętam było tam jakieś +-5. I nie wszyscy ustawiają na 17 MPa. Mi kiedyś "fachowcy od pomp" ustawili wtryskiwacze w jumzie na 13 MPa. Do dziś nie wiem dlaczego. Może żeby pompa za szybko nie wysiadła, bo ją też regenerowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W zakładzie gdzie ustawiają wtryski na ścianie maja tablice z opisem ciśnień wtrysków dla danego ciągnika.

Dla Władka pisało 16,66MPa dla wtrysków nowych, 17MPa dla regenerowanych.

 

W instrukcji używano jednostek MPa i KG/cm2 z jakąś tolerancja.

16,66MPa=170KG/cm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
998pawel    0

Witam

Jak w temacie ....załozył ktos taką pompę do t-25 i jak pracuje ???

 

Połączony

post-63072-0-26014500-1361099586.gif

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Tą pompę wyprodukowano w Indiach.Więc szału nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Podobo inni chwalą te pompy,ze silniki na nich płynniej chodzą i równo.ja bynajmniej oryginalnej nie zamienię na nic innego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj