Polecane posty

mtracz    76

Spuść to co masz w pompie i zalej nowym olejem i na razie zostaw. Odkręcając korektor dawki co masz zamiar tam znaleźć?

Po prostu dawno oleju nie zmieniałeś i przyszedł na to czas i pompa Ci o tym mówi bo ropa znalazła sobie ujście.

Wymieniaj olej co 40MTH albo jeśli wolisz w momencie gdy pompa znowu zacznie się moczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam-to prawda koledzy- że częstsza wymiana w tych pompach jest wskazana bo inaczej po dłuższym okresie czasu, zacznie górą wyrzucać olej ale już z paliwem, i wówczas smarowanie jej jest mizerne bądż żadne, ropa ma tendencje do zacierania urządzeń, a przy okazji na siłę rozszczelnia pompę szukając ujścia ,ja też wymieniam olej co ok.50mtg. jeżeli przetrzymam dłużej to też korkiem wycieka górą, pompa u mnie też już ma coś ok.8tys.mtg i jak narazie sprawuje się dobrze :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

A może orientujecie się ile teraz trzeba zapłacić za szlif wału ? Kurcze no nie wiem nie słyszałem u siebie w okolicy żeby komuś po szlifie pękł wał.

 

Ja w ubiegłym tygodniu dawałem do szlifu wał od władka. Robiłem to w Białymstoku przy ul. Ogrodniczki 58. Za szlif + komplet panewek do tego zapłaciłem 350 PLN Jeszcze nie złożyłem silnika, bo wymieniam wszystkie tulejki tzn. wałka rozrządu, wałka wyrównoważającego, tulejki kół rozrządu i klawiatury. Powiem tak, te tulejki, które kupiłem to jeden wielki badziew, nawet tokarz jak je zobaczył, to powiedział że to g...no w porównaniu z tymi starymi, a te siedziały od nowości, ale niestety jak wszystko inne na tym świecie i one się wyrobiły przez 32 lata miały prawo. teraz zobaczymy ile pochodzą nowe, o ile władek nie zmieni właściciela.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

Od lata mam rusina z pompą wtryskową od 330 i czy może przez to palić więcej?

Edytowano przez bardzomalorolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli wszystko sprawne spalanie powinno utrzymać się na takim samym poziomie.

Różnie ludzie mówią, ale są różni użytkownicy i w różnym stanie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam. Może mi ktoś napisac, która śrubka jest od regulacji obrotów w pompie wtryskowej bo dalej zapomniałem. Mam tylko niecałe 2000 obrotów chciałem to zwiększyć bo już się dotarł i nie wiem dlaczego tak mało było ustawione... Daje zdjęcie poniżej link. Numer 3 jest od dawki paliwa? Może ktoś jest w stanie opisać do czego służy każda z nich 1.2.3 :)https://picasaweb.google.com/114242509370541962998/Paint?authkey=Gv1sRgCOT0xZSm19noVw#5811534783363877954


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

1 jest od ustalania gaszenia silnika

2 maksymalne obroty

3 korektor dawki paliwa

Aby zwiększyć obroty popuść 2 śrubkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

1. Moment odcięcia dopływu paliwa.

2. Ilości obrotów max

3. Korektor ilości podawanego paliwa. Nim robi się tylko kosmetyczne zmiany dawki. Zmiany dokonuje się wewnątrz pompy.

 

Edit:

Ale przysnąłem z wysłaniem posta. :blink: :ph34r:

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Dzięki za błyskawiczne odpowiedźi spróbuję podkręcić :) A wewnątrz pompy to na jakichś trybach tak jakby się ustawia i ciężko ustawić aby na obie sekcje równą dawką podawało chyba. Obserwowałem kiedyś pompiarza jak się namęczył być może przy tej pompie nawet.

A jak wygląda sprawa z ustawieniem zapołonu bo mało tego w internecie. Odchylając od silnika opuźniamy czy przyspieszamy ? Kiedyś się tym bawiłem to tak jakby nie było różnicy zapalał w każdym położeniu tylko jak była pompa odchylona od silnika to chlapał z komina nie spalonym paliwem po przesunięciu do silnika trochę przestał tylko jakby było słychac stukanie zaworów (klawiatury) . Jest jakiś prosty sposób ustawienia zapłonu czy tylko na wyczucie? Tak na przyszłość pytam. Książkowy opis nic mi nie mówi strasznie skomplikowany albo może ktoś to potrafi przetłumaczyć co tam było napisane. Ustawienie zapłonu ma wielki wpływ na moc silnika?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ta pompa ma jedna sekcje wysokiego ciśnienia więc na oba wtryski daje tak samo. Ale jest to jej mała wada bo jedna robi za dwie wiec szybciej się zużywa.

Ustawienie początku konta tłoczenia ma bardzo duży wpływ na cała prace silnika. Zapalanie, pracę, moc i spalanie.

Da się to dokładnie zrobić, a przynajmniej w tolerancji.

Był temat gdzie kolega walczył z tym i tam było zwłaszcza na końcu opisane, bo we wcześniejsze posty wkradł się błąd z instrukcji odnośnie oznaczeń na kole pasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- śrubą nr.3- to jest korektor dawki paliwa ,masz tam dwa teoretyczne możliwości regulacji zwiększania dawki, jedną wykręcając go z całą obudową po zluzowaniu kontry i wykręcając zwiększasz dawkę, lub też trzpieniem w wewnątrz korektora, odkręcając wierzchnią nakrętkę potem luzując kontrę na klucz 12mm i śrubokrętem wykręcając trzpień zwiększasz dawkę a wkręcając zmniejszasz ją , tylko nie za wiele wykręcać bo możesz silnik uszkodzić zbyt dużą dawką paliwa ,m.innymi wypalisz zawory ,Ja zwiększyłem kiedyś pamiętam o pół obrotu tą śrubą na śrubokręt, to ogniem ział z komina na ok. 30cm. tak że delikatnie z tym trzeba działać.Dane regulacyjne korektora, podałem z książki obsługi i napraw traktora :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Koledzy mam do was sprawę. Najlepiej jak by kilka osób to sprawdziło u siebie.

Mianowicie.

1.Wyjąć korek wlewu oleju

2.wyjąć sitko

3.poświecić latarką (mocną) przez wlew na napęd pompy wtryskowej i lekko obracając za koło do przodu i do tyłu spójrzcie, czy na tym wielofrezie, który jeat na końcu wałka pompy chyba, jest minimalny widoczny luz (poniżej 1 mm), bo u mnie jest i zastanawiam się, czy u was też tak jest.

Ten frez może zasłaniać blaszka od licznika, wtedy trzeba obrócić wałem tak, żeby nie zasłaniała


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Witam-to prawda koledzy- że częstsza wymiana w tych pompach jest wskazana bo inaczej po dłuższym okresie czasu, zacznie górą wyrzucać olej ale już z paliwem, i wówczas smarowanie jej jest mizerne bądż żadne, ropa ma tendencje do zacierania urządzeń, a przy okazji na siłę rozszczelnia pompę szukając ujścia ,ja też wymieniam olej co ok.50mtg. jeżeli przetrzymam dłużej to też korkiem wycieka górą, pompa u mnie też już ma coś ok.8tys.mtg i jak narazie sprawuje się dobrze :) Pozdrawiam.

Kolego jesli pompa wyzuca Ci rope cześćiej niż raz na poł roku to jest to wina oringa na sekcji wysokiego cisnienia. Da sie to naprawić samemu tylko trzeba byc bardzo ostrożnym.Przepis na naprawe:

1 odkręcić od pompy przewody wysokiego cisnienia idace do wtrysków

2 odkrecic dekielek na boku pompy

3 wyjac mechanizm sterowania gazem (do niego podłaczona jest sprezynaka)

4 odkrecic 4 nakrętki sekcji pompy (chyba sa na 10 klucz)

5 delikatnie stuknac małoteczkiem lub kluczem w sekcje od boku zeby zruszyć

6 delikatnie próbować wyjąć sekcje do gory (trzeba przy tym uważać zeby nie przestawić trybika pod sekcja bo wtedy kaplica)

7 wytrzec sekcje wymienic dolny oring (mozna tez wymienic gorny oring znajdujacy sie w korpusie pompy ale to nie konieczne)

8 wymienic oring na mechanizmie sterowania gazem

9 wkłdamy sekcje zpowrotem na miejsce (kostka w sekcji od gazu, musi byc własciwa strona włozona) i zakładomy mechanizm od gazu ze spręzynaka

10 zakrecamy sekcje nakretkami na krzyz i uszczelniemy dekiekeK pompy uszczelka albo sylikonem

11 nalewamy olej podłaczamy przewody i cieszymy sie SUCHA POMPĄ

 

Robiłem to wiele razy zawsze sie udawało Polecam

Ponizej załaczam fote głownego oringu do wymiany...

post-17223-0-02390100-1356286694_thumb.jpg

Edytowano przez t25aaa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolego to co nazywasz mechanizm sterowania gazem to jest dozownik wolnych obrotów i to przez niego sekcja pompuję paliwo do pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no akurat nie wiedziałem jak to nazwać ale wiadomo o co biega porusza ta kostka od gazu w sekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Witam-to prawda koledzy- że częstsza wymiana w tych pompach jest wskazana bo inaczej po dłuższym okresie czasu, zacznie górą wyrzucać olej ale już z paliwem, i wówczas smarowanie jej jest mizerne bądż żadne, ropa ma tendencje do zacierania urządzeń, a przy okazji na siłę rozszczelnia pompę szukając ujścia ,ja też wymieniam olej co ok.50mtg. jeżeli przetrzymam dłużej to też korkiem wycieka górą, pompa u mnie też już ma coś ok.8tys.mtg i jak narazie sprawuje się dobrze :) Pozdrawiam.

 

 

W instrukcji o ile pamiętam jest napisane, że olej w pompie wtryskowej należy wymieniać co 200 mth czyli np. w moim wypadku byłoby to pewnie raz do roku. Ja wymieniam olej dużo częściej, bo co około 40 czy 50 mth. Przypomina mi o tym pocąca się pompa wtryskowa. Moim skromnym zdaniem wymiana oleju w pompie 4 razy do roku nie jest zbyt uciążliwa, a świeży olej w pompie lepiej ją smaruje. Musisz sobie zadać pytanie czy chcesz rozbierać pompę i wyjmować sekcję wysokiego ciśnienia czy nieco częściej wymieniać olej. Ja jak na razie nie mam zamiaru rozbierać pompy wtryskowej. Jeśli coś dobrze chodzi to wg mnie lepiej tego nie ruszać :). Pamietaj tylko o jednym - jeśli już wylewa ci się ropa przez korek wlewowy to nie ma na co czekać tylko trzeba od razu zmienić olej w pompie. Jeśli ropa się wylewa to olej jest już dość mocno rozcieńczony i ta mieszanka nie smaruje już tak dobrze pompy jak sam olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

ja co rok wymieniam i nie ma zadnej cieknącej na zewnatrz ropy chociaz nie mówie ze w srodku sie nie nazbiera bo zawsze troszke oring pusci ale przy tulu cyklach tłoczenia co zrobi w rok to normalka ze troche do srodka naleci..

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

 

Ja w ubiegłym tygodniu dawałem do szlifu wał od władka. Robiłem to w Białymstoku przy ul. Ogrodniczki 58. Za szlif + komplet panewek do tego zapłaciłem 350 PLN Jeszcze nie złożyłem silnika, bo wymieniam wszystkie tulejki tzn. wałka rozrządu, wałka wyrównoważającego, tulejki kół rozrządu i klawiatury. Powiem tak, te tulejki, które kupiłem to jeden wielki badziew, nawet tokarz jak je zobaczył, to powiedział że to g...no w porównaniu z tymi starymi, a te siedziały od nowości, ale niestety jak wszystko inne na tym świecie i one się wyrobiły przez 32 lata miały prawo. teraz zobaczymy ile pochodzą nowe, o ile władek nie zmieni właściciela.

 

Dostałes tulejki do klawiatury czy całe dzwigienki kupowałes z tulejkami? jak remont wyszedł trzyma cisnienie gorący na małych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu665    0

Co może być przyczyną, że mój władek nie ma wcale niskich obrotów bo zaraz gaśnie. Jazdził normalnie, a pewnego razu gdy go odpalilem tak sie właśnie stało. Gdy opuszczam powoli gaz to w sumie wejdzie na niskie obroty ale to nie sa takie jak były wcześniej, Gdy puszcze szybko gaz to zaraz zgaśnie. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Kolego jak staniesz nogą na podłoge po prawej stronie to obroty silnika wzrastaja?? jak tak to podłoga sie odkreciła trzeba ja unieruchomic najlepiej przykrecajac z prawej strony od dołu jakims kawałkiem płaskownika do pomostu. Druga sprawa czemu moze gasnąc to luz na dzwigience zewnętrznej od dodawania gazu lub tej pod podłoga. Najlepiej zeby to sprawdzic to odłacz to ciegiełko co pcha dzwignie pompy odpal traktor i przytrzymaj reką na niskich obrotah to zobaczysz czy to wina luzów czy pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jak gaśnie? Od razu, czy może jakby tracił moc i obroty? Bo może się np. zapowietrza. Możesz mieć jakąś małą nieszczelność na przewodach, albo nieco przytkane przewody, filtry paliwa i na niskich obrotach brakuje mu paliwa i gaśnie. Przy większych obrotach pompka paliwowa wywołuje większe podciśnienie i ta mała nieszczelność nie ma wpływu na podawanie paliwa. Ja tak kiedyś miałem to się okazało, że sparciał gumowy wężyk łączący odstojnik z rurką od pompki paliwa. Wystarczyło wymienić wężyk. Pęknięcie było tak małe, że nawet paliwo nie leciało, ale powietrze się jakoś dostawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@zbychu665 albo zacięty dozownik wolnych obrotów albo rozleciał się samo regulator obrotów.Ale stawiam na samo regulator.Pompa do naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

ja mam problem niedawno kupiłem pompe do t25a i na starej pompie skazówka licznika mtg dochodziła max do 25 a na nowej pompie do max do 15 co zrobic nawet widać że t25 jest troche słaby gdzie podkręcić i ile i czy to będzie bezpieczne :unsure:


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

kolego pod tym plastikowym kołpakiem masz 2 śrubki do regulacji obrotów tak samo jak w pile motrorowej jedna od minimalnych druga od maxymalnych. nie pamietam która jest od maxymalnuch ale mozesz zobaczyc pokrecając najpier ta z tyłu i sprawdz jak czy sie obroty zmieniły jak nie to druga az ustawisz łatwa sprawa

post-17223-0-26044200-1358624250_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
    • Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

      Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj