Skocz do zawartości

Polecane posty

farmerss34    10

ja u siebie  co 2-3 dni zawieszam  od dołu podpalasz sznur i on się tli powoli  i dochodzi ok. co godziny do petardy i wystrzał

Meg5    515

Nikoś ,tak jak kolega wyżej napisał . Powiem Ci ,że fajnie walą .  :)

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    566

Meg fajnie jak pola daleko ,u nas jak w odległosci 200m od domu zainstalowali to szału szło dostać ,oka nie zmrużysz ,ja rozumiem ze trzeba chronić ale to sposób na odludziu ,mi sie wydaje ze wreszcie powinniśmy się zabrac za same koła łowieckie ,niech przetrzebią jak trzeba i problem zniknie ,populacja dzika rośnie i będzie jeszcze gorzej ,z czasem  przyjdzie grodzić całe plantacje a oni się bedą śmiać ,bo to my koszty ponosimy a oni czerpią zyski ,ja mam łaki zryte oferują trawę na przesianie ,a koszty w plonach ? i uprawie?Jaja sobie robią ;[

Meg5    515

Znajomy ,którego teść należy do Koła Łowieckiego ,mówił mi ,że szkody w ciągu 7 dni kalendarzowych od zgłoszenia na piśmie powinny być rozpatrywane . Dodał również ,że już przy 10% szkody należy się odszkodowanie i nie tylko  jak w Twoim przypadku Tomku ,że dadzą nasiona traw ,ale również powinni uwzględnić koszty obróbki . Tak to wygląda mniej więcej prawnie ,ale jest inaczej w rzeczywistości .  Rolnicy powinni zgłaszać każdą szkodę ,bo oni mają obowiązek przyjechać . Tyko w ten sposób można ICH  zmusić do działania. 

Co do petard masz rację ,dobre do upraw na odludzi ,bo faktycznie jest spory hałas .  

Edytowano przez Meg5

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

Tomasz78    566

No własnie rzeczywistość jest brutalna ,człowiek cierpliwość ma ,a oni słodko przegadują że będą odstrzaly i tak do kolejnego spodkania czy zgłoszenia ,Meg jak rolnicy wspolnie sie za to nie wezma to będa nas robić w ciula ile sie da

Zenus    0

witam za nieduże pieniądze mam możliwość kupna przyczepy objetosciowej Fortschritt T088 stąd moje pytanie ile tam wejdzie kukurydzy i czy ciągnik 80 km da z nią radę ?

Zenus    0

standardowy forszaj z nadstawkami i tylna klapa otwierana ręcznie znajomy mówił że ładowność 15 t

agrolublin    29

No panowie pięknie dziki opierdzieliły qq. Sąsiad na kiszonkę wyciął w końcówce sierpnia i dziady zezarly wszystko co u mnie stało

Meg5    515

Identyczna sytuacja jak wuj mi opowiadał u jego sąsiada , Dziki zamieszkały w kukurydzy i do ostatniego przejazdu sieczkarni siedziały ,tak jak na powyższym filmie . 

hankarys    0

Ile powinno wynosic odszkodowanie za zjedzona przez dziki kukurydze po siewie,chodzi mi o wyliczenie tak jak to prawnie powinno byc zrobione,zgodnie z ustawa o prawie lowieckim,wiem ze do 15 maja powinni wyplacic 25 procent kukurydzy przy zbiorach,kukurydza jest na kiszonke

Tomasz78    566

ile ci wypłaca ? grosze niestety ,a powinni pokryc koszty siewu ,(oczywiście chcianej odmiany ) koszty calkowite za zasianie (F VAT) oraz straty procentowe w plonie po przesianiu ,bo wiadomo im później tym słabszy plon

U mnie szacowanie szkód przejela gmina i nic sie nie zmieniło ,za zniszczone laki dają siew trawy i 100zl na paliwo

w dupe niech sobie wsadza te ich rekompensaty ,,łąki na podmoklych terenach ,tam gdzie poryte wjechać nie idzie ,koleiny po ciągniku ,dziury na których sprzęt sie niszczy samo zło ,a rekultywacja całości to nie 100zl i ryzyko że dziki powrócą,,

Powinni wytępić to dziadostwo ,zniknął by problem ASF a nam by szkód nie robiły.ale cóz przyszło nam zyć w takim kraju ,w którym rolnik ma za***rdalać i wszyscy maja go w d*pie 

Bugii    19

Ta ustawa nowa to kpina. Co z tego ze przy wycenie soltys jest. I tak mysliwi wyplacaja ze swoich skladek to wiadomo ze nie zaplaca jak sie nalezy. A mysliwi to u nas hobby yo jak niby maja oni wybic dziki na polowaniu w niedziele. Uchlaja sie i tyle z polowania. Powinno byc tak jak w niektorych krajach na zachodzi. Rolnik na swoim terenie moze polowac i zwierzyna upolowana u siebie naleza do niego. Moment bysmy to scierwo wybili.

darek1972    52

Dokładnie, brać się samemu do roboty, swego popilnuję sobie a sąsiad śpi i tylko narzeka żebym mu z własnej kieszeni jeszcze zapłacił

krzysztofz14    15

A u mnie w tym roku dla odmiany spokój.Raz tylko były i zniszczyły około 20m jeden rządek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adus13
      Witam,
      Mam problem , który dotyczy koła pośredniego w c330 , mianowicie na kole pojawił się luz, koło zostało kupione, ale pan w sklepie powiedział że trzeba wymienić także oś koła, ale nie wiem jak to zrobic,więc proszę o jakąś podpowiedź
    • Przez michal_xs
      Witam. Jakie koła do przodu zeby sie z tylnimi zgrywaly 480/70 r38
    • Przez Bolek96
      Witam czy ktoś siał już odmiane kukurydzy MOROCK i SATIVO z Saatbau jakieś opinie zastrzeżenia ?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?

• Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.