Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    166

Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?
Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?

my tak mamy i jeszcze żaden dzik nie wszedł.tyle że sarny w ciągu dnia czasem wskakują

Wiadomość z agroFakt.pl

darek1972    52

A co myślicie o naftalinie wrzuconej wraz z ziarnem do siewnika? 

Jest BARDZO skuteczna. Dziki z kilku kilometrów czują gdzie posiałeś kukurydzę :D

może wtrącę "politykę" ale najlepiej gdyby udało się wprowadzić łatwiejszy dostęp do broni oraz możliwość polowania dla rolników "na własnym polu"... eh marzenia  :rolleyes:  :D

Dostęp nie jest w żaden sposób utrudniony, połowa mojego koła to rolnicy a 3/4 to mieszkańcy obwodów. Jak dzik robi szkodę to kończy w kiełbasie bo tylko taki co zostanie na polu nigdy więcej w szkodę już nie wejdzie :D

Edytowano przez darek1972

damianzetor9540    1441

Czują gdzie posiałem, ale czy ją wybierają? Grono osób na innym forum pisało że to skuteczna metoda, ale smród przy sianiu niesamowity i nie każdy godzi się żeby mu to do siewnika wrzucić. :P 

Bartek72511    42

Na dziki pastuch na dwóch drutach wystarczy, jak dochodzą sarny to trzeba 3 drut pociagnąć. Ja miałem ogrodzone 8 ha w tamtym roku, w tym roku grodze następne. Dziki próbują tylko na początku wejść, jak się nauczą do pastucha to już jest spokój. na innych polach mam armatkę i też się sprawdza. Inne sposoby u nas nie działają, od hukinolu, włosów, pampersów, zniczy i nie wiadomo czego.  Przy pastuchu sporo roboty jest, ale skuteczność tak jak w moim przypadku 100%.

1marek69    1

Na dziki pastuch na dwóch drutach wystarczy, jak dochodzą sarny to trzeba 3 drut pociagnąć. Ja miałem ogrodzone 8 ha w tamtym roku, w tym roku grodze następne. Dziki próbują tylko na początku wejść, jak się nauczą do pastucha to już jest spokój. na innych polach mam armatkę i też się sprawdza. Inne sposoby u nas nie działają, od hukinolu, włosów, pampersów, zniczy i nie wiadomo czego.  Przy pastuchu sporo roboty jest, ale skuteczność tak jak w moim przypadku 100%.

Co roku trzy druty z mocnym pastuchem i na dziki wystarcza. Sarny potrafią to przeskoczyć ale to znikome straty robią.

Patryk1222    31

Jakie polecacie słupki do pastucha na dziki na dwa druty będę robił.
Chodzi mi o te plastikowe zdają egzamin czy lepiej drewniane i wkrecac te izolatory?

marulekk    315

co ile wbijacie kołki na pastuch i co ile dajecie drut od ziemi i drut od druta??

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

MariuszE38    19

Kupował ktoś lub robił lont/sznur wolnopalny aby umieścić na nim petardy i w nocy żeby odpalały się samoczynnie? 

Kupowałem. Co Cię interesuje?

saszeta    86

co ile wbijacie kołki na pastuch i co ile dajecie drut od ziemi i drut od druta??

ja mam co 10-12 metrów. Od ziemi 25-30cm a między drutami też ze 25. W bramach miałem kiedyś pojedynczą sprężynę na ok 30 cm ale zdarzało się że dzik to przeskakiwał.

U mnie pastuch jest na stałe. Kołki akacjowe

Gośka_AF    0

ja mam co 10-12 metrów. Od ziemi 25-30cm a między drutami też ze 25. W bramach miałem kiedyś pojedynczą sprężynę na ok 30 cm ale zdarzało się że dzik to przeskakiwał.

U mnie pastuch jest na stałe. Kołki akacjowe

I sprawdza się to?

corrado    359

Kołki co 10m i 3 druty pastuch na stałe jak na razie i od kilku już lat to jedyna ochrona. Co prawda pracochłonna ale skuteczna. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

krzysztofz14    16

Czy dziki lubią odmianę kosmo 230.Zasiałem na łące obok przez miedzę też jest kukurydza i tam nie ruszyły nic a u mnie do przesiania .U mnie jest kukurydza po kukurydzy a tam po zbożu .Dodatkowo nasiona zaprawiłem anty-bisanem.W tamtym roku opryskałem nim miedzę i przestały przychodzić.

mens    4

zakupiłem dziś lampeczki ogrodowe czy to będzie działało na dziki ? stratowały mi pół plantacji co zrobić by znowu nie przyszły jakie macie metody ?

corrado    359

Lampeczki na chwilę może i odstrasza, na dłuższą metę przyzwyczają się i wejdą w szkodę. U mnie praktykowana i skuteczna metoda jak do tej pory to ogrodzenie 3 drutami i pastuch.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

marulekk    315

ja już zawczasu zacząłem grodzić pastuchem, za miedzą klient ma porzeczki totalnie poryte, dziś w dzień były tam 3 lochy z małymi i odyniec który dostał headshota a lochy se pobiegły bo niemożna ich kill-nąć, mam nadzieje że na jakiś czas wystraszą sie

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

KRISS75    40

zakupiłem dziś lampeczki ogrodowe czy to będzie działało na dziki ? stratowały mi pół plantacji co zrobić by znowu nie przyszły jakie macie metody ?

Spróbuj petard hukowych na loncie wolno tlącym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez kompletniezielony
      Witam. Ostatnio zapowietrzylem hamulce w c 360 przypadkiem długa historia. Ale w końcu udało się je zrobić i pedał jest twardy tylko jak chce zahamować tylko lewym albo tylko prawym kołem to nic się nie dzieje, dodam że jak normalnie hamuje to też łapie po chwili a nie odrazu ale to być może przez to że trochę płynu poleciało podczas odpowietrzania na początku, ale głównie mam pytanie czego nie chce hamować na pojedyńcze koła. Szukam w internecie ale nie mogę znaleźć nic na ten temat.
    • Przez Adam5714
      Witam moze ma ktos numer katalogowy szpilki koła tylnego do ursusa 5714 lub zna jakis zamiennik tej szpilki. 
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam maly problem bo w mojej pryzmie jest troche splesnialej kiszonki 
      Prawdopodobnie przez to że słabo było ubite
      Ale jak byki zjedza troche tego splesnialego to bedzie im cos?
    • Przez AsToNeK_LwG
      Witam,
      Posiadam Case 885 xl i mam problem gdyż, jest on na dość wąskich kołach 12.4 r24 i 13.6 r38 i mam problem zwłaszcza przy agregacie i chce wymienić na szersze, i tu moje pytanie bo fabrycznie jest on na 12.4 r24 ale 16.9 r34 wysokość ta sama co 13.6 r38 a mam okazję wymienić na 360/70 r20 i 420/70 r30 czy to podejdzie nie bedzie problemów ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.