Polecane posty

damian40000    86
Napisano (edytowany)

ja w tym roku ziarno w siewniku pryskałem środkiem odstraszającym i jak do tej pory spokój. Mocznik nic nie daje bo co roku pod korzeń dajemy 200kg.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak tam ten BIOTEC? działa? Na ziemniaki by mi się przydał ale w ciemno nie chcę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja pryskałem tym fukiem i jak do tej pory się nie pojawiły na polu. Pryskałem ziarno w siewniku i potem wokół pola wczoraj powtarzałem bo już chyba wywietrzał. Oby tak to zbioru.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Ja też chcę go zdobyć ale obecnie go nie mogę dostać. Jeden z sąsiadów ma ochronę plantacji qq tylko tym środkiem i na razie jest chyba dobrze.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z dobrych sposobów na to aby dziki nie ryły w kukurydzy po siewie jest wywiezienie ludzkiego szamba na plantacje i tak z 5 tyś/ha. Na jakiś czas jest spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

znajomy ziemniaki tak chciał chronić :P bardziej kopały tu gdzie było szabo lane:P ale jeżeli działa to ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas dziki najadły się kukurydzy zaprawianej mesurolem, tak że na 2 działkach trzeba było dosiać ręcznie około 10kg. Mam nadziej, ze już będą mijać moje okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

a teraz w kołach lowieckich zrobili tak że trzeba podać numer działki do podania i oni to wysyłają do agencji sprawdzić czy to właścieciela czy w dzierżawie i jak w dzierżawie to dopłaty zabierają i lipton a ja ziemniaki w tym roku ogrodziłem siatką z bel (używaną) i jeszcze nie przyszły a tak to sznurkiem i co 4-7 dni mydłem trzeba przeklecieć do okoła i też nie wejdą.. a lub lampki te co sie od słońca ładują i w nocy sie palą to u mnie tez pomaga chyba że blisko to pastuch 2 druty jeden 25cm nad ziemia a drugi z 45cm nad ziemia i gitara tez nie wejda..Lub pozwolenie robić sztucer i jazda z nimi ..Pozdrawiam udanych łowów ;]


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

U nas postawili sobie w buraku te lampy solarne postały 2-3 dni i ktoś sobie je wziął... <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

znicze też można stawiać. Ja mam dwa drutu pod prądem i dzisiaj próbowały wejść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A u mnie dziki na jedzonko sobie przyszły do pryzmy. Wszystko zniszczyły ;[ ;[ :( :( :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Dzialki gdzie qq jest siana w monokulturze zjadly do zera,tam gdzie byla siana pierwszy raz nie przyszly.Zamiana hukinolu na biotec dala tyle co nic.Posialem drugi raz,kolo ogrodzilo pastuchem i wynajelo stroza.Na razie jest ok,widzialem jak raz podeszly trzy,dostaly po ryjach cofnely sie i za chwile sprobowaly znowu byl mysliwy i jednego strzelil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszalem o wbiciu palików i nacieraniu pastą zwykłą do butów, ale nigdy tgo nie stosowalem, bo nie mam QQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Smarowanie kołków pastą - próbowałem w kuku i w ziemiakach - efektów raczej brak. Pierwszej nocy po posmarowaniu były ale tylko z brzegu pola trochę zjadły i uciekły. Potem znowu przychodziły:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

@danielhaker i skutkuje mu to?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Fajna sprawa ciekawe jak ze skutecznoscia tego urzadzenia.  Tyle ze na wieksza plantacje potrzeba by kilka sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czytam, szukam, pytam o opinie... Dobra flinta to najlepszy sposób jednak nie każdy może sobie postrzelać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wytruć to w cholere... znam przypadek: gościowi rozwaliły kopce z ziemniakami... namoczył troche ziemniaków w jakimś oprysku - już tego nie produkują. Stado przy kopcu zdechło. Potem było troche nieprzyjemności ale ostatecznie nic mu nie udowodnili. Teraz pierdel za takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj