Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerss34    218

ja u siebie  co 2-3 dni zawieszam  od dołu podpalasz sznur i on się tli powoli  i dochodzi ok. co godziny do petardy i wystrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikoś ,tak jak kolega wyżej napisał . Powiem Ci ,że fajnie walą .  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Meg fajnie jak pola daleko ,u nas jak w odległosci 200m od domu zainstalowali to szału szło dostać ,oka nie zmrużysz ,ja rozumiem ze trzeba chronić ale to sposób na odludziu ,mi sie wydaje ze wreszcie powinniśmy się zabrac za same koła łowieckie ,niech przetrzebią jak trzeba i problem zniknie ,populacja dzika rośnie i będzie jeszcze gorzej ,z czasem  przyjdzie grodzić całe plantacje a oni się bedą śmiać ,bo to my koszty ponosimy a oni czerpią zyski ,ja mam łaki zryte oferują trawę na przesianie ,a koszty w plonach ? i uprawie?Jaja sobie robią ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy ,którego teść należy do Koła Łowieckiego ,mówił mi ,że szkody w ciągu 7 dni kalendarzowych od zgłoszenia na piśmie powinny być rozpatrywane . Dodał również ,że już przy 10% szkody należy się odszkodowanie i nie tylko  jak w Twoim przypadku Tomku ,że dadzą nasiona traw ,ale również powinni uwzględnić koszty obróbki . Tak to wygląda mniej więcej prawnie ,ale jest inaczej w rzeczywistości .  Rolnicy powinni zgłaszać każdą szkodę ,bo oni mają obowiązek przyjechać . Tyko w ten sposób można ICH  zmusić do działania. 

 

Co do petard masz rację ,dobre do upraw na odludzi ,bo faktycznie jest spory hałas .  

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No własnie rzeczywistość jest brutalna ,człowiek cierpliwość ma ,a oni słodko przegadują że będą odstrzaly i tak do kolejnego spodkania czy zgłoszenia ,Meg jak rolnicy wspolnie sie za to nie wezma to będa nas robić w ciula ile sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

witam za nieduże pieniądze mam możliwość kupna przyczepy objetosciowej Fortschritt T088 stąd moje pytanie ile tam wejdzie kukurydzy i czy ciągnik 80 km da z nią radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

weź miarkę i zmierz.... da rade po równym i suchym ale na silos nie ma szans tym wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

A ile to ma mniej więcej ładowności bo wydaje się dosyć wielka przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zalezy jak zrobiony ten forszaj bo widzialem takie co wchodzi 27 m3.
W oryginalnego chyba ok 18 m3.
Jezeli nie jest mocno rozbudowany to 80 km jakos da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

standardowy forszaj z nadstawkami i tylna klapa otwierana ręcznie znajomy mówił że ładowność 15 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na nie wysokie pryzmy będziesz wjeżdżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

silos z 30 ha wymiarów dokładnie nie znam bo to nie mój ale jest to dosyć wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No panowie pięknie dziki opierdzieliły qq. Sąsiad na kiszonkę wyciął w końcówce sierpnia i dziady zezarly wszystko co u mnie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Identyczna sytuacja jak wuj mi opowiadał u jego sąsiada , Dziki zamieszkały w kukurydzy i do ostatniego przejazdu sieczkarni siedziały ,tak jak na powyższym filmie . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Ile powinno wynosic odszkodowanie za zjedzona przez dziki kukurydze po siewie,chodzi mi o wyliczenie tak jak to prawnie powinno byc zrobione,zgodnie z ustawa o prawie lowieckim,wiem ze do 15 maja powinni wyplacic 25 procent kukurydzy przy zbiorach,kukurydza jest na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ile ci wypłaca ? grosze niestety ,a powinni pokryc koszty siewu ,(oczywiście chcianej odmiany ) koszty calkowite za zasianie (F VAT) oraz straty procentowe w plonie po przesianiu ,bo wiadomo im później tym słabszy plon

U mnie szacowanie szkód przejela gmina i nic sie nie zmieniło ,za zniszczone laki dają siew trawy i 100zl na paliwo

w dupe niech sobie wsadza te ich rekompensaty ,,łąki na podmoklych terenach ,tam gdzie poryte wjechać nie idzie ,koleiny po ciągniku ,dziury na których sprzęt sie niszczy samo zło ,a rekultywacja całości to nie 100zl i ryzyko że dziki powrócą,,

Powinni wytępić to dziadostwo ,zniknął by problem ASF a nam by szkód nie robiły.ale cóz przyszło nam zyć w takim kraju ,w którym rolnik ma za***rdalać i wszyscy maja go w d*pie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ta ustawa nowa to kpina. Co z tego ze przy wycenie soltys jest. I tak mysliwi wyplacaja ze swoich skladek to wiadomo ze nie zaplaca jak sie nalezy. A mysliwi to u nas hobby yo jak niby maja oni wybic dziki na polowaniu w niedziele. Uchlaja sie i tyle z polowania. Powinno byc tak jak w niektorych krajach na zachodzi. Rolnik na swoim terenie moze polowac i zwierzyna upolowana u siebie naleza do niego. Moment bysmy to scierwo wybili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Dokładnie, brać się samemu do roboty, swego popilnuję sobie a sąsiad śpi i tylko narzeka żebym mu z własnej kieszeni jeszcze zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

darek1972 napisał:

Dokładnie, brać się samemu do roboty, swego popilnuję sobie a sąsiad śpi i tylko narzeka żebym mu z własnej kieszeni jeszcze zapłacił

Was to tylko walić tak żeby wam w dupach postygło ! Ale LPM i jej podobne organizacje wzięły się za to myśliwskie barachło, z waszą panią (niedo)rzecznik tzw. "Krwawą Dianą" na czele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj