Polecane posty

Więcej szkody/straty zrobisz wcześnie kosząc kukurydzę (będzie miała mało wartości i będzie bardziej podatna na grzanie się w pryzmie) niż dziki ci zniszczą. Oczywiście jakoś musisz się zabezpieczyć przed tymi szkodnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

taaa bo Ty z zza klawiatury jesteś mu te straty oszacować i przykazać co on ma robić.... puknij się w czoło. Ze komuś wlezą 2 dziki w 10ha pole to może i strat nie zauważy ale jak w 1ha wejdzie 10szt to ciekawe co tam zostanie po 2 tyg sielanki.

U mnie jeden dostał kulke w zeszłym tyg, wczoraj znów dzwoniłem po myśliwych i mam nadzieje że zrobią porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Zaczalem kosic na zielono narazie, na kiszonkę planuje okolo 10 września. Aktualnie w woskowo mlecznej fazie jest ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja od kliku już lat stosuję ogrodzenie drutem i podkręcony pastuch na owce i jak do tej pory jest to najskuteczniejszy zabieg na pozbycie się ich. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Nie wiem jak wam pomaga pastuch . Rozpedzony dzik i drut 1.5 mm rwie sie. Nie mam glowy do tych sk.....ynow


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

gdzieś coś słyszałem czy czytałem że niby  sianie ostropestu w koło kukurydzy pomaga , na pewno nie jest to stuprocentowe zabezpieczenie   , ale jak w praktyce?  praktykował ktoś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie wiem jak wam pomaga pastuch . Rozpedzony dzik i drut 1.5 mm rwie sie. Nie mam glowy do tych sk.....ynow

Może za słaby pastuch kolego? Ja mam ogrodzone ponad 20 ha przy samym lesie i zawsze jest najgorzej po włączeniu pastucha, próbują jeszcze wchodzić, ale minie to pierwsze natarcie i jest w miarę spokój, na ściernisku obok ryją, a pod drut tylko podchodzą i nie próbują wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie drut 2mm i pastuch od 13 lat na stałe zamontowany. Jak rozpędzony (może z raz na dwa lata) to z słupkami wyrywa ale drut nigdy nie pękł. Przyzwyczajone do ogrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie w chwili obecnej przychodzą nawet pod pryzmę, tak więc i jej muszę dobrze pilnować aby nie narobiły bałaganu jak jednego roku.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tego spickhuka po 139 zł za sztukę. Mam rozstawione 2 sztuki i narazie jestem zadowolony. Kukurydza musi jeszcze ze 2 tygodnie postać na polu i mam nadzieję że dotrwa do tego czasu. Jeśli skuteczność tego odstraszacza utrzyma się do zbiorów to uznam że inwestycja w to cudo to był dobry pomysł. Ale zobaczymy. Nie chcę zapeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

a ile tych rac, naboi można zamontować do takiego urządzenia? Czy po każdym wystrzale trzeba nowy nabój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden strzał to około 1.9 zł. Niestety po każdym wystrzale trzeba od nowa załadować ale wolę chodzić codziennie sprawdzić i ewentualnie załadować niż jak w poprzednich latach chodzić i patrzeć jak z dnia na dzień coraz większe spustoszenie było na polu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie tylko dwa tygodnie to działało potem i tak musiałem ogrodzić 3x drut bo strasznie napierały.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866

3 x taśma nie drut do tego pastuch 15 J i brak problemu z dzikami. Tropy dzików są dookoła ale jak dotknie takiego napięcia to im zwieracze puszczają:) Te wszystkie petardy to dla prawdziwego dzika muzyka dla uszu :)
Te sichuki też są bardzo skuteczne - w nabijaniu kabzy temu gościu co reklamuje ten bubel. Kolega wydał 5tyś na ten szmelc a od wczoraj grodzi 50 ha kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Taśmy to ja nie nadążyłem poprawiać, drut 3x ( o kand d... można ją sobie potłuc, kolega mnie namówił ) i do tego Bufalo F15 dopiero spokój mam.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiej grubości drut stosujesz? Za elektryzator ładną sumkę trzeba zapłacić :)

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

I jak to kosztowo wychodzi całościowo?

160 zł za 10 sznurków plus przesyłka . Mi sporo  tego przywozi Koło Łowieckie , obecne dokupuję ,ponieważ nie można skosić kukurydzy przez deszczową pogodę . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj